MERKÜR OĞLAK BURCUNDA 3 Aralık 2016-7 Şubat 2017 RETROSUNU DA ALMIŞ GELMİŞ :)

Get Real Concept

İyimser ve pozitif, açık fikirli düşünüp konuştuğumuz Merkür YAY burcu sürecinin sonuna geldik ve 3 Aralık 2016 dan itibaren Oğlak burcuna geçecek olan Merkür, 7 Şubat 2017 tarihine dek Oğlak burcundan geçiş yapacak. Bu geçiş aynı zamanda retro dönemini de içerisinde barındırıyor. 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 tarihleri arasında retro dediğimiz gerileme hareketini yapacak olan Merkür; Yay burcunun 28. derecesinden tekrar ileri hareketine başlayıp 7 Şubat’ta ise Oğlak burcundan ayrılacak.

Yılın son Merkür retrosu bu, dolayısıyla yeni yıla bu etki altında giriyoruz. Yeni gelen yılda bir önceki yıldan yarım kalmış, henüz tamamlanmamış, çözüm olabilecekken gözümüzden kaçmış bir fikir ya da projeye yoğunlaşıp, daha gerçekçi bir şekilde ele alabileceğiz, adamakıllı üstünde durmadığımız konuların tekrar üzerinden geçeceğiz diyebilirim. Oğlak burcu Satürn yönetiminde olan bir burçtur, dolayısıyla sorumlu ve gerçekçi düşünce yapısı ve net kararlar peşinde olmayı ifade eder. Toplumsal hiyerarşi içerisinde en tepede olmayı ifade eden Oğlak burcu, Merkür ile birleşince toplumda yaptığımız iş her ne ise; başarılı ve yetkin olmak için, zirveye varmak için yapmamız gereken şeyleri bir bir ele alıp, üzerinden geçebileceğimizi anlatır bize. Hepimiz yeni bir yıla yaklaştığımız şu günlerde geçmişten gelen hataları ayıklamak, gerçekleştiremediğimiz ve belki de sorumluluk almaktan kaçtığımız konuların üzerine daha odaklı olarak yaklaşmak durumundayız.

TRANSİT MERKÜR OĞLAK BURCUNDAYKEN NELER ANLATIR ?

Merkür her türlü iletişimden sorumlu olan gezegendir; konuşma, yazma,olaylar arasında bağlantı kurma, anlaşmalar, sözleşmeler, ticari konular, ulaşım ve nakliye konuları,trafik, iletişim araçları ile ilgili konular Merkür yönetimindedir astrolojik olarak.

Merkür diğer gezegenlerin aksine cinsiyetsizdir, hangi gezegene yakın duruyorsa ya da hangi burcun rengine bürünüyorsa o cinsiyete sahip olur. Oğlak burcuna geçecek olan Merkür toprak elementine ve dişil enerjilere bürünerek ifade edecek kendisini. Verimli olmak, somut sonuçlar alma çabası ve maddi değerlerin önemi vurgulanacaktır her türlü bağlantılarımızda.

Oğlak burcunda bulunan MERKÜR bu durumda,

Sözlü ve yazılı her tür iletişimimizde net ifadeler ile kendimizi anlatabileceğimizi,

Spekülasyonlardan uzak, somut ve rasyonel düşüncelerin etkin olacağını ,finansal anlamda sorunlarımızı açığa kavuşturacak çözümler peşinde olabileceğimizi,

Düşüncelerimizi sabırlı ve disiplinli bir şekilde ele alıp, iş ve kariyer konularına odaklı, yeni projeler, kariyer planları oluşturma çabası içerisine girebileceğimizi,

Düşünce yapımızın tıpkı bir puzzle parçaları birleştirir gibi adım, adım ve hedef odaklı olacağını, pembe hayallere dalmaktan çok somut ve gerçekçi bakış açısının iletişimimizde hakim olacağını anlatmaktadır.

Bu süreçte  ele aldığımız konuları görev bilinci ve sorumluluğu ile değerlendireceğiz.

Bilgiyi yaymaktan, herkese iletmekten çok “teyit” etmekle meşgul olacağız. Doğru mu ? Faydalı mı? Bu bilgi bizim işimize yarar mı? diye düşüneceğiz. Aynı durum bu dönem yapacağımız sözleşme ve anlaşmalarımız için de geçerli.

Çözüm odaklı düşünme kapasitemizde artış olabileceği gibi, sorunları derinlemesine irdeleme şansı da bu süreçte bizimle beraber olacaktır.

Abartılı ve uç durumlarda (haritasında Merkür’ün bu geçişinden sert etki alanlar) sadece statü ve başarıya odaklanmış, hırs ve kurnazlık peşinde, maddi anlamda ihtiraslı adımlar atmak isteyebilirler. Aşırı gerçekçi, katı ve kontrolcü olanların; kendini bu dönem daha depresif ve karamsar hissetmesi de mümkün. Sert etki altında olanlara nacizane tavsiyem dar görüşlü ve güvensiz düşünce yapısından olabildiğince uzak durup, tekdüze, sıkıcı ve sizi aldığınız kararların altında ezilmek durumunda bırakan kişi ve olaylardan mümkün olduğunca etkilenmemeye çalışmanız olabilir. Evrenin sonsuz seçeneklerine kendinizi açın lütfen, tek bir açıdan üstelik de karamsar bir bakış açısından uzak durun 🙂

MERKÜR 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 de retro yapacak. Merkür retrosu ile ilgili az çok hepimiz bir şeyler biliyoruz. Yeni bir işe başlamaktansa var olan işlerin tamamlanması, toparlanması dönemi diyebilirim kısaca. Yeni bir sözleşme ve anlaşma yapmak, yeni teknolojik aletler satın almak, yeni kararlar alıp uygulamaya koymak anlamında gökyüzünde uygun enerjilerin olmayacağını düşünebiliriz. Bu dönemde alınan kararlar, imzalanan kontrat ya da sözleşmeler, retro sonrasında önümüze yeniden düzeltilmek üzere gelebilir. Satın alınan teknolojik aletlerde problem yaşama olasılığı yüksektir.Banka işlemlerinde de dikkatli olunması gerekmekte. Sanal ortamda yapılan bir takım işlemlerde hata yapma riski, dolandırıcılık riski olabilir. ( merkür olumsuz açılarda hırsızlık durumlarını da anlatır :)) Yolculuk sırasında bilet ve rezervasyonlarla ilgili ya da bavulların vs. karışması, yanlış yere gitmesi gibi durumlar oluşabilir. Kısacası bir gezegen retro yapmaya başlayınca ifade ettiği konularda yavaşlama, bu alandaki yeteneklerimizi ortaya koyarken engeller ya da beklemek zorunda kalabileceğimiz durumlar yaşatabilir. Akıl verme, karar alma, aldığımız kararı uygulama, iletişim, haberleşme, seyahat, anlaşma, sözleşme ile ilgili hatalara daha açık olabiliriz bu süreçte. Kendimizi yanlış ifade etmekten kaynaklı ilişki problemlerimiz olabilir.

Ben retro Merkür ile dünyaya gelmiş biri olarak; zaman zaman bu Merkür retrosu dönemlerinin de gereğinden fazla abartıldığını düşünenlerdenim. Hatta bu konu ile ilgili aylar önce Merkür retrosunun olası faydalarından söz ettiğim bir makalemi de paylaşmak istiyorum okumak isteyenler için 🙂 HEP KÖTÜ OLACAK DEĞİL YA !28 NİSAN-22 MAYIS MERKÜR RETROSU Sorumluluğunu bilen ve hayat yolculuğunda attığı adımların farkında olan bir insan için zaten her daim aldığı kararların ve yaptığı işlerin özenli bir şekilde ele alınması gerekmez mi? Bize hediye edilen bu yaşam, rastgele yaşanması ve bitirilmesi gereken bir süreç midir sadece ? Kendi beceriksiz hallerimize, kaderci yaklaşımlarımıza, sorumsuz adımlarımıza ve yaşadığımız sorunlara da hep başkasını sorumlu tutarak ortadan sıvışma hallerimize  MERKÜR retrosunu bahane olarak göstermeyelim derim. Her yaşanan aksiliği “Merkür retro ya şekerim, napıyım ” modunda ele almaktan ve bu gökyüzü olayına gereğinden fazla anlam yüklemekten uzak kalmak lazım diye düşünüyorum. Merkür’ün hızlı hareket eden bir gezegen olması nedeni ile ve yıl boyunca en az 3 kere retro yapmasını da dikkate alacak olursak doğum haritasında pek çok kişinin Merkür’ü doğuştan retro zaten. Ne yapsın bu insanlar şimdi?  İletişim mi kurmasın ? Elektronik alet mi almasın ? Anlaşma ve sözleşme mi yapmasın? Ancak aman yanlış anlaşılma olmasın bu söylediklerimde; astrolojinin bize armağanı olan, olaylar gerçekleşmeden önce bireysel olarak yapabileceğimiz şeylere işaret ettiği, dikkatimize sunduğu konuları da es geçmeyelim elbette 🙂 Demek istediğim bu gökyüzü olayına çok fazla anlam yüklemeden ama dikkatimize sunulan bazı olayları  ve cüzi irademiz dahilinde bunlarla ilgili yapabileceklerimizi de kaçırmadan bu süreci aklı başında atlatmamız gerektiğidir sadece.

MERKÜR OĞLAK BURCU TRANSİTİ VE RETROSUNUN BURCUNUZA OLAN ETKİLERİ :

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm)

KOÇLAR :

Merkür Oğlak geçişiyle birlikte  önümüzdeki dönemde kariyerinizi ilgilendiren konuların öne çıkacağı bir döneme girmektesiniz.Bu dönem içerisinde mesleki anlamda birtakım anlaşma ve sözleşmelerle birlikte, işinizle bağlantılı kısa yolculuklar gündeme gelebilir.20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 tarihleri arasında Merkür’ün retro yapmasıyla birlikte iş ve kariyerinize ait konularda elinizdeki işe odaklanmalı, şimdiye dek gözden kaçmış konuları yeniden ele almalı, yeni bir sözleşme ve anlaşma yapmak üzereyseniz bunu retro bitimine erteleme şansınız varsa eğer bir süre bekletmelisiniz. İşle ilgili konularınızda daha realist düşünceler ve somut yaklaşımlar size fayda sağlayacaktır. Çalıştığınız alanda yeni teknikler öğrenip bunu somut hale getirmek, işiniz için gerekli olan ne ? Sizi başarıya ulaştıracak olan yöntemler neler olabilir ? İş yerinizde yöneticilerinizden destek sağlayabilir misiniz ? sorularınz cevapları Merkür Oğlak burcu transiti sürecinde bulabilirsiniz. Retro döneminde işle ilgili yazışmalarınıza, maillerinize dikkat etmelisiniz. Yeni iş fırsatları gündeminize gelirse bunu değerlendirmeli ama son kararı retro bitimine ertelemelisiniz.

BOĞA:

İletişim konularına daha somut ve gerçekçi yaklaşacağımız Merkür’ün Oğlak seyahatiyle birlikte önümüzdeki süreç içerisinde eğitim,öğretim,yayıncılık ve farklı kültürlerden olan kişilerle bir araya gelme ana temaları gündeminizde olacaktır.Bu döneme yeni bir eğitim öğretim programına dahil olmak ve uzun yolculuklar için ideal dönemler diyebiliriz. Ancak Merkür’ün retro yapacağı 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 tarihleri aralığında anlaşmalar, sözleşmeler, iletişim ve ulaşım konularında bir takım aksilikler, iptaller ya da ilerlemek isterken beklemeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni kararlar almaktansa elinizdeki işlere odaklanmalı, yurt dışı seyahat planlarınız olursa bilet ve rezervasyon konularında dikkatli olmalı, son dakikada olabilecek iptaller ve gecikmelere hazırlıklı olmalısınız. Eskiden almış olduğunuz ve türlü nedenlerle yarım bıraktığınız eğitim konuları varsa retro süreci bunlara tekrar yoğunlaşabilmeniz adına size fırsat sunabilir.

İKİZLER:

Merkür’ün Oğlak burcundaki seyahatiyle birlikte önümüzdeki süreç içerisinde başkalarıyla birlikte oluşturduğunuz finansal ortak kazanımlar, kredi, miras, nafaka ve hisseli paralar gündemine taşınacak. Bu dönemde sözü edilen konular ile ilgili anlaşma ve sözleşmelere evet ya da hayır derken daha dikkatli olmalısınız. Özellikle retro dönemi olan 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 tarihleri arasında maddi konularda çok dikkatli olmalısınız. Başkalarından beklediğiniz alacakları tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunduysanız bununla ilgili gecikmeler,banka işlemlerinde çeşitli aksaklıklar olabilir. Eşinizin ya da ortağınızın gelirleri ile ilgili konularda birlikte kafa kafaya verip neleri düzeltebileceğiniz, verimli hale getirebileceğiniz konusunda çaba gösterebilirsiniz. Geçmişten gelen, gözünüzden kaçmış, ödenmesi unutulmuş vergi, nafaka, sigorta primi gibi ödemeler bu süreçte karşınıza çıkabilir.

YENGEÇ:

Transit Merkür’ün Oğlak burcuna girişiyle birlikte önümüzdeki süreç içerisinde eş ya da ortaklıklar ile bağlantılı ikili ilişkileriniz ve ticari ortaklıklarınız gündemde  olacak. Bu dönemi ilişkilerdeki birtakım problemleri çözmek ve anlaşma sağlamak için kullanabilirsiniz. Yeni bir ortaklık ilişkisine imza atmak ve var olan ortaklıklardaki sorunları değerlendirmek adına güzel bir dönem olabilir ama Merkür retro tarihlerine de mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. 20 aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığında bu konularda ilerleme kaydetmeniz güçleşebilir. Yeni kararlar almaktansa var olan konuları, gündeminizi meşgul eden sorunlarda şimdiye dek dikkat etmediğiniz ayrıntıları ele almalısınız. Retro sürecinde imza attığınız sözleşmelerde gözden kaçan detaylar olabileceği gibi kendinizi net ve doğru ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Geçmişten gelen eşinizle aranızda birbirinizi anlamamaktan kaynaklanan, açık açık konuş (a)madığınız her ne varsa retro dönemi bunları çözüme kavuşturmak adına size iyi gelecektir. İş ve kariyerle ilgili konularda, ortaklık konularında atacağınız adımları retro dönemi sonrasına bırakmanız çok daha iyi olur.

ASLAN:

Akıl yürütme, karar verme, iletişim konularını ve haberleşmemizin astrolojik ifadesi Merkür gezegeni yarın Oğlak burcuna geçerek 6. ev alanınızla bağlantılı konuları gündeme getirecek. Bu dönem içerisinde çalışma ortamınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili olarak yoğun bir bilgi alışverişi ve paylaşımı söz konusu. Günlük hayatınızın temposu bu süreçte artacaktır. Merkür’ün retro yapacağı 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 tarihleri arasında sözü edilen alanlarda bir takım iletişim sorunları gündeme gelebilir. Yanlış anlayabileceğiniz, yanlış anlaşılabileceğiniz bu süreçte yeni bir işe başlamaktansa elinizdeki süren projelere ve konulara odaklanmalısınız. Günlük işler derken buna fatura ödemelerinden tutun günlük yaptığımız rutin işler,her gün gittiğimiz yerler ve yaptığımız işler, konuştuğumuz kişiler buna dahil. Bu alanlarda aksamalar, gecikmeler ve son dakikada çıkan engeller söz konusu olabilir.Yoğun çalışma ve yıpratıcı koşulların etkisiyle sağlığınıza özellikle sinir sistemi,kalp ve sırt ağrılarına karşı dikkatli olmalısınız. İşle ilgili, çalışma koşullarınızı daha verimli hale getirebilmek için yeni kararlar alabilirsiniz ama bunları uygulamayı retro bitimine ertelemeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

BAŞAK:

Merkür Oğlak transitiyle birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 5. ev alanınızla bağlantılı olarak özel ilişkileriniz,hobileriniz ve yaratıcılığınızla birlikte çocuklarınızı ilgilendiren konularla ilgili konulara odaklanacaksınız.Bu süreçte özel ilişkilerinizdeki sorunları konuşmak ve bunlarla ilgili birtakım kararlar almak gündeme gelebilir.Yeni bir hobiye başlamak, eğlendiğiniz hoşça vakit geçirdiğiniz bir aktivitenin içinde olmak da isteyebilirsiniz. Oğlak burcundaki Merkür sizi destekleyecektir ancak retro yapacağı 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığındaki zaman diliminde dikkatli olmanız gerekmekte. Retro dönemi boyunca çocuklarınızla ve onların hayatı adına yeni kararlar almanız gerekirse bunu retro dönemi sonrasına ertelemeli, var olan sorunlar varsa ya da onlar adına yapmanız gereken ama ertelediğiniz, görmekte zorlandığınız konular varsa onları halledebilirsiniz. Gönlü boş olan Başaklar, geçmişte bir dönem  duygusal olarak birlikte olduğunuz kişiler retro döneminde tekrar karşınıza çıkabilir. Bu anlamda adım atmaktansa oluşabilecek etkileri gözlemede kalın ve kararınızı retro sonrasına bırakın derim ben.

TERAZİ:

Transit Merkür’ün yarın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki süreç içerisinde ev,yuva ve yerleşime ait konuların ön planda olduğu bir gündeminiz oluşabilir.Bu dönemde aile içerisinde önemli konuların gündeme gelmesi,ev alım satımı, kiralanması ile ilgili planlamaların oluşturulması gündeme gelebilir.Aile içerisinde çok fazla etkinlik, gelenin gidenin arttığı, evdeki iletişimin yoğunlaştığı bir süreç olabilir sizin için. 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığında Merkür Retro yapacak ve bu saydığım alanlarda bir takım konuların ilerlemesi yavaşlayacaktır. Ev ve yerleşimle ilgili konularda adım atmanız gereken şu önümüzdeki günleri değerlendirmeli 20 Aralıktan sonraki dönemde ise beklemeye geçmelisiniz. Retro dönemi boyunca evle ilgili yeni bir kontrat yapmaktan, emlak alım satımı gibi konulardan uzak durmalısınız zira bu süreç çok fazla aldanmaya, aldatılmaya ya da yanılgılara açık olabileceğimiz bir süreç. Bu dönemde yapılabilecek en güzel şey var olan ailevi meseleleri yeniden ele alıp, aile içerisinde varsa kırdığımız, kırıldığımız bireyler onlarla ilgili düzeltme, sorunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışma içerisinde olabiliriz.

AKREP:

Merkür’ün Oğlak burcuna geçişiyle birlikte yarından itibaren yakın çevre ve akraba ilişkileri,kısa seyahatler,önemli yazışmalar ve anlaşmaların gündeminize geleceği bir dönem sizi beklemekte.Bu dönemde çeşitli konularda eğitim almak,zihinsel faaliyetleri yazarak ya da sözlü bir biçimde ifade edebilmek için güzel dönemler.20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığında Merkür retro dediğimiz hareketini yapacak ve bu sözü edilen konularda ilerleme şansınızı bir miktar duraklatacak, engeller çıkartabilecektir. Hazır retro başlamasına bir kaç hafta kala bu konularda ilerleme şansınız varken bunu değerlendirmenizi öneriyorum. Akraba, komşu, varsa kardeşlerinizle, yakın çevrenizle ilişkiniz hareketlenecektir. Zihinsel anlamda ise hızlı düşünüp hızlı karar verme eğiliminde olabilirsiniz. Yakın seyahatler artacağından özellikle retro döneminde trafikte ve seyahatlerinizde olabilecek aksiliklere karşı dikkatli olmalısınız. Cep telefonu, bilgisayar, laptop gibi elektronik aletlerde sorunlar olabilir, yeni cihaz alımı gündeminizdeyse bir süre ertelemenizi tavsiye edebilirim. Varsa kardeşiniz ve onunla yaşadığınız bir sorun, bunu çözümlemek adına güzel bir süreç olabilir retro dönemi.

YAY:

Transit Merkür yarın itibariyle maddi ve manevi kazanımlar alanınıza geçerek; ortalama bir buçuk aylık süreç içerisinde sahip olduğunuz maddesel kazanımları ve gelir kaynaklarınızı ilgilendiren konularda yeni birtakım proje ve fikirlerin ortaya çıkmasını destekleyecek.Bu dönemde parasal kazanımlarınızı arttırmak adına yeni birtakım teklifler alabilirsiniz.Mal, mülk, para, gelir getirecek iş alanları, ilerisi için güvence verecek şeyler üzerinde düşünmek, faydalıyı faydasızdan ayırıp yeni planlar yapma peşinde olabilirsiniz. Diğer zamanların aksine iş ve ticari konulara odaklanmanız gerekebilir. 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığında Merkür retro yapacak. Bu süreçte yine maddi konularla alakalı gündem maddeleriniz üzerinde bir takım düzenleme yapma, geçmişten gelen ama yoluna koymakta zorlandığınız bir maddi meseleyi ele alabilirsiniz. Belki de yeni tasarruf tedbirleri konusunda kafa yorabilirsiniz. Gündeminize yeni gelir kaynağı yaratacak fırsatlar gelse de bunu dikkatle gözlemede kalın ve yeni adımları retro bitiminden sonraki süreçte atmaya başlayın derim 🙂

OĞLAK:

İletişim gezegeni Merkür yarın itibariyle burcunuzda transitine başlayarak ortalama bir buçuk aylık süreç içerisinde kişisel girişimleriniz, kendinizi söz ya da yazı ile ifade edebilmeniz, zihninizi her zamandan daha çok aktif kullanabilmeniz konularında size destek sağlayacak. İletişimin her zamandan daha fazla önem kazandığı bu dönemde mantıklı birtakım kararlar, önemli yazışma ve konuşmalar gündeme gelebilir ki zaten bunları da 20 Aralıktaki Merkür retrosuna dek halletmenizi tavsiye ediyorum. 20 aralık ve 8 Ocak tarihleri arasında ise hayatınızdaki bazı olaylar yavaşlayabilir, yaratıcılık ve beceri isteyen konularda bir durgunluk hissedebilirsiniz. Sinirsel olarak gerginliğin, depresif ve karamsar düşüncelerin hayatınızı ele geçirmesine sakın izin vermeyin bu süreçte. En güzeli kendinizle ilgili şimdiye dek görmediğiniz, ihmal ettiğiniz ve belki de atladığınız konulara daha gerçekçi bir bakış açısı ile yönelebilirsiniz.İlişkilerinizle ilgili konularda daha somut ve gerçekçi bir bakış açısıyla olaylara yaklaşmanız ve meselelerinizi soğukkanlılıkla çözmeye çalışmanız, kaçtığınız gerçeklerle yüzleşerek gereken düzenlemeleri yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.Kendinizle, hayatınızla ilgili aldığınız yeni kararları retro bitiminden itibaren uygulamaya geçebilirsiniz.

KOVA:

Transit Merkür’ün  yarın Oğlak burcu seyrine başlamasıyla birlikte ortalama iki aylık süreçte çevrenizden izole olmak, yalnız başına kalabilmek bu dönemin ana temasını oluşturmakta. 3 Aralık 2016 ve 7 Şubat 2017 dönemi içerisinde derin bir iç gözlem ve planlanan projeler için birtakım hazırlıklar yapmak çok daha mantıklı olacaktır.Bu süreçte gizlice ya da perde arkasından konuşulanlar ve gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmalısınız.Hakkınızda yapılan dedikodular kulağınıza gelebilir.Özel ilgi duyduğunuz kişilerden çok fazla ilgi ve sevgi görmek ihtiyacında olabileceğiniz bir süreç olabilir. Özellikle Merkür retrosunun etkin olacağı 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 süreci sizin açınızdan bir parça zorlayıcı gelebilir zira düşüncelerinizi ve fikirlerinizi adeta gömmüş gibi hissedebilir, kimseye uzun uzadıya bir şeyi anlatmak, açıklamak istemeyebilirsiniz. Özellikle retro dönemi başta olmak üzere tüm Oğlak burcu geçişi sürecinde sizden daha az imkana sahip olanlara yardım etmek adına kafa yorabilirsiniz. Mistik veya manevi konularda aklınıza çeşitli düşünceler gelebilir, kendinizi korkmadan inceleyebilirsiniz ki sizi rahatsız eden şeylerin ne olduğunu mantığınızla bulabilir, retro biriminden sonra ise bu konulardaki tespit ettiğiniz çözümleri eyleme dökebilirsiniz.

BALIK:

Merkür yarın itibariyle Oğlak burcuna geçerek arkadaşlıklarınız ,çeşitli gruplar ve dernekler, katılmış olduğunuz toplantılarda iletişim anlamında size destek sağlayacaktır. Yaklaşık 2 ay etkili olacak bu geçiş süresince iletişim ve bilgi akışınız oldukça yoğun olabilir, geleceğe dönük birtakım projelerin hayata geçirilmesi, arkadaşlıklarınız ve onlarla olan iletişiminiz gündemde kalacaktır.Bir grubun üyesi olmak, arkadaşlarınızla konuşarak ortak sorunlarınız üzerinde fikir üretmek, bir topluluğun adına sözcülük görevi üstlenmek söz konusu olabilir sizler için. 20 Aralık 2016 ve 8 Ocak 2017 aralığında Merkür yine bu alanınızda retro dediğimiz gerileme hareketi yapacak ve bu konularda gündeminizi bir parça yavaşlatacaktır. Arkadaşlarınızla olan iletişiminizde yanlış anlamalar, anlaşılmalar söz konusu olabilir. Birlikte aldığınız kararları ve geleceğe dair oluşturduğunuz plan ve projelerinizi bir parça rölantiye alıp varsa bu konularda gözden kaçan, atladığınız veya fark etmediğiniz meseleler, bunlar üzerinde yoğunlaşmanız gerekebilir. Bir grup adına yeni bir karar almanız gerekirse bunu 8 Ocak tarihindeki retro bitimi sonrasına erteleyebilirsiniz. Çeşitli nedenlerle küs olduğunuz, aranıza mesafe ve soğukluk girmiş bir arkadaşınız varsa onunla olan sorununuza da retro dönemi içerisinde bir çözüm bulabilirsiniz.

Merkür Oğlak burcu geçişinin hepimize iyi düşünüp,gerçekçi çıkarımlar yaptığımız ve ihtiyaç duyduğumuz alanlarda doğru kararları verdiğimiz bir süreç olmasını diliyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER   Dip.ASA

 © Hülya Değer’e ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s