7 Aralık -3 Ocak VENÜS KOVA BURCUNDA aşk anarşist bir eylemdir :)

venus in aquarius SLOGAN ile ilgili görsel sonucu

İlişkilerimizi, değerlerimizi, neleri sevmeye değer bulduğumuzu anlatan; aşk ve ilişkilerimizin astrolojik olarak baş aktörü, verme ve alma dengemizin, huzur bulduğumuz , huzur verdiğimiz temaların ifadesi VENÜS gezegeni 7 Aralık’ta Kova burcuna giriyor ve 3 Ocağa dek bu burçtan geçişini sürdürecek.

Hava elementi olan KOVA burcundaki VENÜS ilişki kurma şeklimizin zihinsel olabileceğini, özgür, bağımsız , orijinal türde sevme ve değer verme şeklimizin olduğunu anlatır. KOVA burcunda bulunan VENÜS her tür ilişkimizde “özgür irademiz” ile sadık kalabileceğimizi, hiçbir kısıtlanma, zorlanma ve baskıya gelemeyeceğimizi de anlatır.

” Aşk anarşist bir eylemdir, özgürlük ister” demiş Romain Gary .  Anarşist sözcüğü burada bir tür meydan okuma gibi görünse de; ne zaman istersek o zaman gitmekte özgür olduğumuz ilişkiler sanılanın aksine karşımızdakini kırıp dökmekten ibaret olmayıp oldukça hümanist bir yaklaşımı anlatmakta. Kişilerin kurallar, baskılar, dayatmalar olmadan da bir arada olabileceklerine, kişisel egoların ilişki içerisinde olamayacağına ( zaten barınamayacağına), birinin diğerinden üstün olmaya çaba göstermeyeceğine, güçlü tarafın zayıf tarafı ezmesinin söz konusu olamayacağına işaret eder. Karşımızdakini olduğu gibi kabul ettiğimiz, sadece “o” olduğu için sevdiğimiz ( O, özgün, tam ve bütün anlamında kullanılmıştır 🙂 ) Bir tek imza atmakla evli olunamayacağı, çocuk doğurduk diye anne ya da baba olamayacağımız, paramız ve statümüz var diye başka birine köle muamelesi yapamayacağımız diye uzatır da uzatabilirim bu VENÜS Kova’nın anarşist eylemler listesini 🙂 Adem ile Havva’nın yasak elmayı koparmaları ve cennetten kovulmaları da bir anarşist eylemin sonucu değil midir sizce ?

kova-venusu

VENÜS KOVA burcunda bulunduğu süreçte dispozitörü olan SATÜRN ise Yay burcunda, Jüpiter ile hem karşılıklı ağırlamada hem de olumlu açısal ilişki içerisinde. Üstelik Kova burcunun modern yöneticisi URANÜS de olumlu açılarla destek vermekte bu ikiliye.

Demek ki bu dönem devam eden ilişkilerimizde, ortaklık ve arkadaş ilişkilerimizde alıştığımız bildiğimiz geleneksel yaklaşımlardan sıyrılıp yeni bir tarz belirlemek, daha dostane ve hümanist bir yaklaşım kurmak, denenmemişi denemek açısından gökyüzünden destek alabileceğiz. Geçmişten beri devam eden ilişkilerimizde tıkandığımız konularda şimdiye dek görmediğimiz, alışılmış, bilinen çözüm yollarının dışında farklı bir tarz yaratmak söz konusu olabilir. Arkadaşlarımızdan, dostum dediğimiz kişilerden ve içinde bulunduğumuz organizasyonlardan alacağımız destekler de artış gösterebilir.

Venüs Kova transiti süresince iş konularında da daha rahat iletişim kurabileceğimiz, başarı takıntısı ve rekabetin doğurduğu gerilimler olamadan, kendimizi de fazla kasmadan, dostane ilişkiler kurarak bir çok işimizi halledebileceğiz. Ekip çalışması, fikir alışverişleri, bilimsel yöntemlerin iş hayatımıza ve gündelik hayatımıza daha rahat adapte edilmesi söz konusu olabilir. Bir iş için proje grubu oluşturmak zorundaysak, arkadaşlarımızla birlikte hoşça vakit geçirmekten tutun, bir meseleyi halletmeye dek uzanan pek çok konuda bu transit Venüs geçişi faydalı olacaktır.

Merkür retrosu başlamadan (19 Aralık’ta başlıyor.) daha da vakit varken istediğimiz bir elektronik ürünü almak için de uygun zaman dilimindeyiz. Hayatımızı kolaylaştıracak konfor ve rahatlık sunacak teknolojik ürünler Venüs KOVA sürecinde daha çok karşımıza çıkabilir.

Bilimsel konularla uğraşanlar, bu konuda yazan, çizen, düşünen ve okuyan kişiler açısından da verimli çalışmaların yapılabileceği bir süreç 8 Aralık-3 Ocak aralığındaki dönem. Tez yazmak, bilimsel bir makale yayınlamak, toplumsal anlamda neler yapabileceğimizin üzerinde kafa yormak, fotoğrafçılık, metafizik konular, astroloji gibi konularda okumak, düşünmek, kişilerle olan ilişkilerimizin dışında, dünyayla ve tüm evrenle olan iletişimimizde, “değer” kavramımıza dair alışılımışın dışında tanımlar bulmaya çalışmak da bu sürecin getirileri arasında olabilir.

Peki ya para ile olan ilişkimiz ? Venüs Kova giriş anı haritasına baktığımızda maddi kazanımlar alanının yöneticisi Ay ile Venüs’ün dispozitörü Satürn arasındaki zorlayıcı açı bir fikir veriyor aslında. Para kazanma ve harcama alışkanlıklarımızda inişler, çıkışlar görülebilir.Kazanç elde ederken zorlanmalar, piyasalarda belirsizlikler, dengesizlikler yaşanabilir.Parayı biriktirmekten çok harcama eğilimlerinde artış olabilir.Venüs Kova burcuna giriş anı haritasında toprak elementi neredeyse yok, sadece Merkür toprak elementinde. Demek ki kafamızı, aklımızı ve iletişim becerilerimizi daha çok kullanmak durumunda kalacağız para konularında.

Peki kimler bu süreçte ortaya çıkacak enerjilerle uyumlu ? Kimler zorlanabilir ? 

Ateş ve Hava grubunda ( Koç, Yay, İkizler, Terazi,Kova) kişisel gezegenleri olanlar, yükselen burcu bu grupta olanlar Venüs Kova geçişinde olumlu anlamda etki alabilirler. Sabitler yani Akrep, Boğa ve Aslan burçları ve yükselenleri bu burçlarda olanlar açısından bu süreç ilişkiler başta olmak üzere  dikkatli ele alınması gerek bir dönem. Her zaman belirttiğim gibi, doğum haritaları kişiye özeldir. Diyelim ki sizin haritanızdaki bir gezegen Kova burcundaki VENÜS ile stresli açı ilişkisi içerisindeyken başka bazı gezegenler ise şahane görünümler yapıyor olabilir aynı Venüs ile 🙂 Dolayısıyla burcunuzun bu süreçte aldığı etkilerden çok genel olarak gökyüzü neler anlatmakta buna kafa yormak daha sağlıklı olabilir. Sorularınız olduğunda ben buradayım 🙂  astrolojirehber@gmail.com dan bu süreç ve başka konularda sorularınızı gönderebilirsiniz.

Daha hümanist ve yaşanası bir dünya dileklerimle, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER   Dip.ASA

© Hülya Değer’e ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s