28 OCAK KOVA BURCUNDA YENİ AY: BU DEFA NEYİ FARKLI YAPABİLİRSİN?

kovadayeniay2

28 Ocak 2017 de İstanbul saati ile 03:07 de Kova burcunun 8. derecesinde Yeni ay gerçekleşecek. Anın haritasında Akrep burcu yükselmekte ve yükselen yöneticisi Mars Balık burcunun son derecesinde bulunuyor.Ay ve Güneş Kova burcunda bir arada ve haritanın 3. alanında. Yeni ayın gerçekleştiği Kova burcunun modern yöneticisi Uranüs ile klasik yöneticisi Satürn arasında güzel bir üçgen açı var üstelik de Jüpiter, Satürn ile hem karşılıklı bir ağırlamada hem de olumlu açıda. Yeni ayın haritasında Venüs ile Satürn arsındaki sert kontak ise bizlere maddi ve ilişkiler alanlarında zorlanmalar yaşayabileceğimizin habercisi gibi.

Yeni ay ve dolunaylarda ortaya çıkacak enerjilerin kalitesini ve olayları ne yönde tetikleyebileceğini genel olarak AY’ ın hareketlerini takip ederek yaparız. Yani AY, yeni ay fazına geçmeden önce hangi gezegen/gezegenlerle ve sonrasında hangi gezegen ve gezegenlerle iletişim kuruyor ? Bu yaklaşımla baktığımda ise bu yeni ayın astrolojik olarak temel Potelemik açılardan ( 30-60-90-120-180  derece) hiçbirini yapmadığını, yani açısız olduğunu görüyorum. Sürprizli bir Yeni ay olacağını düşündürdü bu durum bana.

Doğum haritalarında açısız gezegenlerin haritanın geneline entegre olmakta zorlanması ve sadece bulunduğu alanda etkilerini yoğun olarak, var gücü ile açığa çıkarması gibi düşünecek olursak; bu yeni ay ve sonrasında, haritalarımızda Kova burcunun bulunduğu alanda, yoğun Kova enerjisinin etkisi ile sürprizlerle baş başa olduğumuzu söyleyebilirim. Beklenmeyeni bekleyebiliriz. Haritalarında yeni ay dan olumlu etkiler alanlar son düzlükte sürpriz, sıra dışı bir çözümle ve ait olduğu çevrenin de desteği ile bulundukları durumdan çıkabilirken, aramızdan bazıları ise bu şanslı başlangıçları yapmakta zorlanabilecekleri gibi olayların neden böyle geliştiğini de anlamakta zorlanabilirler.

Kova burcu insancıl, rasyonel ve mantıklı düşünce kalıplarına bağlı kalmayı temsil eden, olaylara sıra dışı denebilecek tarzda yaklaşımları, idealleri, bireyselliğine sahip çıkarak ama toplumsal amaçlar adına da içerisinde hümanist yaklaşımlar barındıran bir burçtur. Doğum haritamızda bir alan mutlaka Kova burcunun bulunduğu, söz sahibi olduğu bir alandır ve bu alanda da genelde içinde bulunduğumuz toplumun normlarından farklı yaklaşımlar sergileriz.

Bu alanda sergilediğimiz yaklaşımlar sıra dışıdır, yenilikçi, özgün ve bize özeldir. Genelde de somut gerçeklerin dışında bir çıkış yoluna ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda da gösterdiğimiz reaksiyonlar bilinen kalıpların dışındadır. Bu nedenle de bu alanda düşündüklerimizle dış dünyada yapmak zorunda olduklarımız birbirini tutmaz ve bir başkaldırıya ihtiyaç duyarız 🙂 Kimimiz bu Kova enerjisini evliliğinde, kimimiz ilişkilerinde, kimimiz de çocuklarında ya da kariyerinde deneyimliyor. Hep dediğim gibi her harita kendine özel etkiler ve buna bağlı deneyimler barındırır.

İşte şimdi bu yeni ayda haritamızın Kova burcu alanında, gökyüzünün iki ışık ve yaşam kaynağı Ay ve Güneş kol kola girmiş vaziyette ve diğer gezegenlerden bağımsız olarak durmaktalar. Yükselen burcun Yöneticisi Mars’ın da içinde bulunduğu burcun son derecede olmasından hareketle, her birimizin kovası dolmuş ve neredeyse taşmış durumda diyebilirim. Son bir hamle yapmaya ihtiyaç duyuyoruz. Yeni bir başlangıca hepimizin çok ihtiyacı var. Kimimiz iş istiyoruz, kimimiz para , kimimiz ilişki, bazılarımız da sağlık. Bir çıkışa, bir yeniliğe, süregelen durumlardan farklı bir şeyler olsun da artık bi önümüzü görelim diye bekliyoruz.Ancak bu sefer bunları tek başımıza değil, içerisinde bulunduğumuz grupların, arkadaşlarımızın, sosyal ilişkilerimizin yardımı ile yapabileceğiz. Bireyselliğimizi, özgürlüğümüzü korumaya evet ama bunu da ait olduğumuz toplumun çok da dışına çıkmadan, sırf muhalefet olsun diye defans göstermeden, ortak değerler ve idealler çerçevesinde oluşturarak yapacağız. Hem bütün bir ormanın içerisinde olduğumuzu idrak ederken hem de tek ve özgür bir ağaç gibi olduğumuzun bilincinde yaklaşmak gerekecek olaylara.

Sadece ilişkilerimiz ve olaylara yaklaşımımızla değil elbette, şimdiye kadar yaptığımız, düşündüğümüz ve davrandığımız standart kalıpların dışında da düşünmemiz gerekiyor zira Kova enerjisi sıra dışı aklı da anlatır. Her zaman yaptığımız gibi yapmaya, aynı düşüncelerde saplanıp farklı düşüncelere ve tekliflere kendimizi kapattığımızda nasıl ilerleyebiliriz ki? Bin defa da aynı şekilde yapsak yine aynı tıkanıklığı yaşamaya devam edeceğiz eğer iş yapış şeklimizi ve de düşünce şeklimizi değiştirmezsek. Aklımızın ve becerilerimizin sınırlarını zorlamadıktan sonra durduğumuz yerde durup, bir şeye ulaşamayacağız.

Satürn ile Venüs karesi içinde bulunduğumuz bariz, somut gerçekler huzurumuzu kaçırıyor diyor. İlişkiler ve maddi düzlemde sorunlar var ve üstelik de bulunduğumuz koşullar, geçmiş yaşam deneyimlerimizin verdiği korku ile birleşerek olaylar karşısında öngörülmez, ani ve fevri çıkışlarımızı büyütebilir diyor Uranüs ile Jüpiter karşıtlığı.

Bu Yeni ayda bizi biz yapan, herkesten farklı kıldığını düşündüğümüz özelliklerimiz ile baş başayız çünkü Yeni ay açısız dediğim gibi. Bunları yeniden ele alarak içinde bulunduğumuz şartlara göre güncellememiz, bir nevi format atmamız gerekiyor. Problemlere değil çıkış yollarına odaklanırsak, her zamankinden farklı düşünmeye, olaylara yaklaşırken yeni ve farklı bakış açısı geliştirmeye çalışabilirsek, duygularımızla değil de daha çok mantıklı tarafımızla karar vermeye çalışırsak ve içerisinde bulunduğumuz gruplardan destek almak adına uyumlu ve insancıl davranışlar içerisinde olursak sürprizleri kucaklayabiliriz diye düşünüyorum zira yeni ayın hem modern hem de klasik yöneticileri uyumlu açıda kendi aralarında.

Haritamızda Kova burcunun kestiği alanda neleri hedefledik ? Neleri hedeflemişken onlardan saptık ve yanlış yollardan gitmeye başladık ? Kendimize koyduğumuz bu hedefleri güncellememiz ve var olan şartlara uydurmamız gerekiyorsa neleri farklı yaparak bunu başarabiliriz? Bu hedeflere ulaşmak adına içinde bulunduğumuz gruplarla ve yakın çevremizle ne kadar uyumluyuz? Onlardan destek gelebilecekken sırf kendi inadımız yüzünden onlardan uzaklaşıyor olabilir miyiz? Hümanizmin neresindeyiz? Bu kelimenin tam manasını hayatımıza yansıtıyor muyuz acaba?

Bu soruların yanıtlarını bi düşünmek gerekecek sanırım.Eğer bulduğumuz cevaplara aklımızı ve gönlümüzü ikna edebilirsek, bunları gerçekleştirmek adına Mars’ın yeni aydan hemen sonra geçeceği Koç burcunun o hevesli ve cesaretli yapısı hepimize gerekli motivasyonu sağlayacak ve yeni başlangıçlara start vermek açısından yüreklendirecek diye düşünüyorum. Özellikle Hava ve Ateş grubundaki burçlar yani Kova, Aslan, Yay, Koç, İkizler ve Terazi burçları  ve bu burçlarda gezegenleri ve yükselen burçları olanlar bu yeni ay sürecinden olumlu anlamda etki alabilirler. Bu konuda aklınıza takılanları, “Kova burcu benim haritamda nerede acaba?, Yeni ay hangi hayat alanımda doğuyor? ” diye merak edenlerin sorularını astrolojirehber@gmail.com adresine bekliyorum 🙂

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip.ASA

© Hülya Değer’ e  ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

 

28 OCAK KOVA BURCUNDA YENİ AY: BU DEFA NEYİ FARKLI YAPABİLİRSİN?” üzerine 4 yorum

 1. mmderinbay

  merhaba, yazılarınızı merakla okuyorum. doğum tarihim: meltem derinbay

  21/06/1954 saat : 02

  sonsuz teşekkürler…

  ________________________________

  Beğen

 2. Melis Pocuk

  Merhaba bu guzel yazi icin tesekkurler benimde dogum tarihim; °09-ocak-1992 17:32 Adana°
  Bu yeniay icin cok yogun ve hazir hissediyorum. Eger dogum haritama gore birkac yorum yazarsaniz cok sevinecegim gercekten. Gunesli ve pozitif gunler dilerim 🙂

  Beğen

  1. Melis hanım merhabalar,
   Yeni ay sizin ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanınızı anlatan evde gerçekleşiyor. Bu alanda bulunan natal satürn üzerinde ve haritanızdaki Venüs’ten de olumlu bir görünüm alıyor. Evlilik ya da ortaklıklarla ilgili konularda bazı engelleriniz ya da kısıtlayıcı koşullarınız varsa bunları aşmak adına birtakım girişimleriniz olabilir. Yeni bir iş birliği, ortak projeler gündeminize gelebilir. Ancak bunların ilerlemesi pürüzsüz ve akıcı olmayabilir, sorumluluk almanız gerekiyor.Kadınlardan, kız arkadaşlarınızdan alacağınız destekler olabilir bu sorunlarınızı aşmak adına.sağlığınız dikkat etmeniz gerekiyor bu günlerde.
   Sevgiler ve kolaylıklar diliyorum.
   Hülya Değer

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s