MARS KOÇ BURCUNDA 28 OCAK-10 MART : HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN,BİR ACAYİP ZOR YARIŞ…

plutonun

Doğum haritalarımızda Mars gezegeni hayatta kalmak için nasıl mücadele ettiğimizi, bizi harekete geçiren şeylerin neler olduğunu, fiziksel enerjimizi, cesaret ve motivasyonlarımızı gösterir. Hayatta kalma arzumuzu ve irademizi anlatır. Bulunduğu burca, haritalarımızda yerleştiği alana ve diğer gezegenlere yaptığı açılara bakarak yaşam yolculuğumuzda neler için mücadele edeceğimizi, rekabet ortamlarındaki tavırlarımızı ve bir şeyi yapmaya karar verdiğimiz andaki gücümüzü ve belaları nasıl defettiğimizi anlatır.

Bugün itibariyle Mars içinde bulunmaktan memnun olacağı KOÇ burcuna giriyor ve 10 Mart 2017 ye kadar da bu burçtan transit edecek. Mars gökyüzündeki diğer gezegenlerle açılar yaparak bazı olayları hızlandıracağı gibi özellikle Hava ve Ateş grubu burçların motivasyon ve cesaretlerini arttıracaktır.

Yönettiği Koç Burcunda bulunan Mars, geçtiğimiz bir aylık süreçte içinde bulunduğu Balık burcundan farklı olarak , daha atak, cesur, doğrudan ve direkt hareket edebileceğimizi, rekabetçi ortamlara girmekte gözümüzü karartarak öne atılabileceğimizi, içinden geçtiğimiz süreçte karşılaştığımız zorlukları aşmak adına daha inisiyatif alacağımızı anlatır.

Bu süreçte yeni bir şeyler başlatmak, kararlarımızı hızla hayata geçirmek isteriz ama bu hareketlerimizin sonucunu getirmekte, hedefe ulaştırmakta zorluk çekebiliriz. Acelecilikten, düşüncesizlikten, detaylı plan yapamamaktan kaynaklanan ve ani dürtülerimiz doğrultusunda hareket etmekten kaynaklı “tez canlılığımızdan” kaynaklı sorunlarla da karşılaşabiliriz aman dikkat. Karşımızdaki insanları öfkeli ve düşüncesiz davranışlarımız ve sözlerimizle kırmadan, ev içinde yanıcı, kesici aletlerden kaynaklanan, trafikte de dikkatsizlik sonucu oluşabilecek kazalardan korunmak adına azami dikkati göstermemiz gerekiyor.

Mars gezegeni Güneş’in iradesini ve Venüs’ün de arzularını hayata geçirmeye çalışan bir gezegendir. Bu açıdan baktığımda önümüzdeki günlerde Güneş Balık, Venüs ise Koç burcuna geçecek üstelik de Venüs koç burcunda retro yapacak.  Özellikle 18 Şubat sonrasındaki süreçte  Güneşin Balık burcunda olacağı zaman aralığında, hayatımızda bitirmemiz gereken olayları, bırakmamız gereken alışkanlıkları, geride kalması gereken tatsız anıları gerçekleştirmemiz adına bizlere cesaret verebilir. Bu elbette kolay olmayacaktır ve psikolojik anlamda oldukça zorlayıcı koşulların içerisinde kalabiliriz. Duygusal tepkilerimizin abartılı bir hale gelmesine kendimiz bile anlam veremeyebiliriz.

Şubat ayı sonlarında ve Mart ayının ilk günlerinde Gökyüzünde Uranüs- Plüton ve Jüpiter arasındaki zorlu açı kalıbına Mars da dahil olacak ve asıl o zaman kendimizi kontrol etmemiz daha önem kazanıyor. Ani ve fevri çıkışlar, düşüncesiz davranışlar, dilimizin ve elimizin ayarını kaçıran ve sonucunda hiç de istemediğimiz ya da beklemediğimiz olaylara davetiye çıkartan hallerimize aman dikkat diyorum. Bu yüksek enerji ve mücadele koşullarını açığa çıkaran enerjiler altında en güzeli çalışma ve yaşam koşullarımızı daha iyiye doğru götürmek adına kontrollü bir şekilde kullanarak yeni başlangıçlara ve tedbirli atılımlar yapmak adına kullanabiliriz.

Mart ayının ilk haftasında ise Mars ile Satürn arasında olumlu bir açı gerçekleşecek. Bu aslında yapıcı faaliyetlerimizi destekleyecek, bizlere daha kontrollü, sabırlı olmak adına gereken motivasyonu ve fiziksel olarak dayanıklılığı verecektir. Kararlı olanlar, çalışkan olanlar, soğukkanlı bir şekilde hayal ettiği şeylerin gerektirdiği şekilde davranabilenler, dağılmadan hedefine odaklananlar bu süreçte bir adım öne geçebilirler. Ama bu arada şöyle bir durum var ki, Venüs retro. Yarım bıraktığımız, üzerinden geçmemiz gereken, henüz tamamlanmamış ve bir sonuca ulaşmamış ilişki konuları, maddi anlamda engel ve zorlayıcı koşullar da önümüzde duruyor olacak. Bu nedenle ilişkilerimizde geçmiş konularla yüzleşmek, maddi anlamda daha tedbirli ve kontrollü olmak gerekebilir.

Mars Koç burcundaki geçiş süreci boyunca baş ve yüz bölgemiz hassas olacaktır. Baş ağrıları, migren atakları, beyin ile ilgili hastalıklar, kan hastalıkları ve  ateş ile seyreden hastalıklara karşı dikkat etmemiz gerekir. Artan cesaret ama azalan dikkat nedeni ile kazalara bağlı yanmalar, vurma – çarpma ve burkulmalar, kesikler, trafikte sorunlar bu dönem artış gösterebilir aman dikkat.

Hepimize Mars Koç burcu geçişinin arzu ettiklerimizi gerçekleştirmek adına geren cesareti getirmesini, sağduyu ve kararlılığımızı desteklemesini ve hayatımıza güzellikleri ve bereketi çekecek eylemlerimizi çoğaltmasını diliyorum.

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip. ASA

© Hülya Değer’ e  ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s