VENÜS’ÜN KOÇ BURCUNDAKİ UZUUUN YOLCULUĞU 3 Şubat- 2 Mart / 28 Nisan- 5 Haziran

venus-kocta

Kırma sevdiğini; ne umudunu, ne güvenini, ne de kalbini…

Sevdiğini mutlu et

çünkü sevilince insan iki defa güler;

Hem yüzü ile hem de gözlerinin içi ile…

Yüceldiği Balık burcundan çıkan VENÜS bugün itibariyle KOÇ burcuna giriş yapıyor. Klasik astrolojide Venüs KOÇ burcunda zararlı konumda kabul edilir. İkili ilişkilerdeki yaklaşımlarımızla, sevgiyi ve huzuru nasıl alıp verdiğimizle ve değer kavramımızla sembolleşen Venüs, arzu ettiği huzur ve güven duygusunu, istikrar ve dengeyi bu burçta rahatlıkla ifade edemez çünkü.

Venüs’ün Koç burcuna girişi ile birlikte özellikle Hava ve Ateş grubu burçlarında gezegen yoğunluğu olanlar ya da yükselen burçları bu gruplar içerisinde olanlar, ilişkilerinde bireyselliklerini daha fazla ön plana çıkartabilirler. İlk görüşte aşklar, sonu düşünülmeden kafadan girilen ilişkiler, ilişkilerde hırs, tutku ve rekabetin başa baş yürümesi, bireysel egonun ilişkilerde ön plana çıkması ve buna bağlı talepkarlıklar bu süreçte artabilir.

Venüs Koç burcundan transit ederken ilişkiyi başlatan taraf olabiliriz hele ki karşımızdaki kişi bir şekilde gönlümüzü ve gözümüzü okşadıysa ama devamını getirmekte zorlanabiliriz , hevesle başlayan ilişkiler, başlangıçtaki ihtirası ve hevesi kaybettiğinde aynı hızla da bitebilir. Hevesli aşklar zamanı olabilir bu dönem ama kalıcılık konusunda aynı garantiyi veremem 🙂 Hele ki Venüs ve Satürn’ün birbirlerine sert bakışlar atacağı günlerde belki de her kuşun etinin yenmeyeceğini anlatacak bazılarımıza. Venüs ve Plüton’un birbirlerine meydan okuyan bakışları, ön gösterimlerini Mart ayında yapıp, asıl filmini sahneye koyacakları Mayıs ayının 2. haftasından itibaren ise mali açıdan hepimizin şapkasını önüne koyup düşüneceği bir süreç olabilir.

Venüs’ün Koç burcu seyrinde en çok zorlanacak burçlar Öncüler yani, Terazi, Oğlak, Koç ve Yengeç burçları ve haritalarında bu burçlarda yoğun gezegen yerleşimleri olanlar diyebilirim. Venüs’ün retro sürecinden ise neredeyse hepimiz nasibimize düşeni alacağız hangi burçtan olursak olalım.

Venüs Koç seyri uzun olacak zira 5 Marttan itibaren retro yapmaya başlayıp, 3 Mart’ta Balık burcuna geçecek ve 16 Mart’a dek retroya devam ediyor olacak Balık burcunda. 16-28 Mart arasında önce Balık burcunda düz hareket edip ardından tekrar Koç burcuna girecek ta ki 5 Haziran’a dek.

Astroloji ile bu kadar teknik düzeyde bilgim yok, ne diyorsan ezcümle, sadete gel diyenler olabilir. O zaman söyleyeyim; Venüs retrosu ilişkiler başta olmak üzere “değer” kavramlarımızda bir sorgulama sürecine girebileceğimizi, dış dünyada aradığımız “değerli” her ne varsa bizim için, her ne ifade ediyorsa sevgi ve huzur kavramları, dış dünyada koşturup duruyorsak bunlara ulaşmak adına işte onları dönüp içimizde bir yerlerde bulmamız gerektiğini, aradığımız şeyin dışarıda değil de aslında içimizde biryerlerde olduğunu fark ettirmeye çalışacak.

Hmm..Bu da mı uymadı bazılarımıza… O zaman daha net şöyle söyleyeyim; “değer” verdiğimiz şey para ise para ile sınanacağız; ilişkimiz, aşkımız ise sevdiklerimizle sınanacağız. Sorunlu ilişkiler bir kez daha masaya yatırılabilir retro süresince gerekli bakım ve onarımı görmek adına. Haaa yoksa bir hal çaresi, kesip atmak icap ederse kangren olmuş sorunların kökünü, işte o zaman da bitiverecek bazılarının ilişkileri.

Venüs sadece aşkı ve ilişkileri anlatmaz astrolojide. Para başta olmak üzere kazanımlarımızı da Venüs sembolize eder. “Paran varsa huzurun var kardeşim !” diye düşünmez mi çoğu kişi. İşte retro yapan Venüs para = huzur denklemini kuranların da fabrika ayarlarını bozacak zira para piyasalarındaki ani iniş ve çıkışlar, kaygan piyasa koşulları ve para kazanma kapasitesinde düşüşler, mali krizler görülecektir. Zaten Venüs Koç burcunda parayı kazanmaktan çok, düşünmeden harcama peşindedir. Alışveriş çılgınlığına bile kapılabilir bazılarımız aman dikkat, zaten delik olan bütçelerde deliğin ebadı büyümesin. 🙂                                                         

Venüs retro sürecini içeren daha ayrıntılı bir yazı hazırlayacağım ancak şunu söyleyebilirim ki her birimiz kişisel doğum haritalarımızın aldığı etkilere bağlı olarak, maddi açıdan ve ikili ilişikler açısından çokça dikkatli ve tedbirli olmamız gereken bir sürece adım atıyoruz. Öncü burçlarda yerleşen gezegenlerin etkisi ve de Koç burcundaki Mars tarafından dizpozite edilecek Koç burcundaki Venüs etkisi ile yaşamımızdaki olaylar hız kazanacaktır.

Yazımın başında paylaştığım dizelerde olduğu gibi, canınıza can olmuş, yolunuza yoldaş olmuş kişileri aman ha kırmayın bu süreçte, elinize, dilinize ve de belinize hakim olun aman..

Sevgi ve ışık içinde kalalım hepimiz, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  dip. ASA

 

VENÜS’ÜN KOÇ BURCUNDAKİ UZUUUN YOLCULUĞU 3 Şubat- 2 Mart / 28 Nisan- 5 Haziran” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: VENÜS’ÜN KOÇ BURCUNDAKİ UZUUUN YOLCULUĞU 3 Şubat- 2 Mart / 28 Nisan- 5 Haziran | tabletkitabesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s