11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI: KALP VE AKIL DENGESİ, İKİ BİR OLUR MU?

aslan-burcunda-dolunay

11 Şubat cumartesi günü İstanbul saati ile gece 03:32 de Aslan burcunun 22. derecesinde bir dolunay yaşayacağız. Bu aynı zamanda bu yılın ilk Ay Tutulması olacak. Dolunay zamanları içgüdüsel olarak bir şeyler yapmak, yolumuzun önünde duran olay ve kişileri görerek bunları bertaraf etmek istesek de bu dolunay aynı zamanda bir tutulma olduğu için azcık da dikkat etmemiz gerekiyor. Gerçekleri çok da net görmekte şu an zorlanabilir, artan heves, palazlanan ego ve yüksek düzeyde aceleciliğimize bağlı olarak bağlı yanlış kararlar verebiliriz, buna dikkat edelim olur mu? 🙂

Tutulmada AY Aslan burcunda; kendimizi dolaysız ve içtenlikle, tüm sıcaklığımızla ifade etmek, insanlar üzerinde etki bırakmak, etrafımıza egemen olmak arzusundayız. GÜNEŞ Kova burcunda, olayları ve insanları farklı bir bakış açısı ile görmek, değerlendirmek istiyoruz. Yeni olaylara, fikirlere, yeni bağlantılara da hazırız, hadi artık der gibi geleceğe döndük yüzümüzü. Terazi burcundaki Jüpiter ve Koç burcundaki Uranüs de tutulmaya destek veren açılarla; hem hevesimizi hem cesaretimizi hem de canlılığımızı arttırmakla kalmıyor olaylara yaratıcı çözümler bulma, geleceğimize dair şimdiye dek belkide aklımıza bile gelmemiş olan dahiyane diyebileceğim türeden çözüm bulma yeteneğimizi büyütüyor.

Tutulmadan hemen önce Aslan burcundaki AY, Uranüs ile şahane bir üçgen yapıp ardından Balık burcunda bulunan Kiron’a 150 lik açı ile bağlanıyor. Geçmişimizdeki yaralarla, kırdığımız kırıldığımız, üzülüp gözyaşı döktüğümüz, bazen kurban bazen de kurtarıcı rolüne bürünüp kaderimize isyan ettiğimiz durumlarla da yüzleşmemiz gerekiyor. Bu da kolay olmayacak bazılarımız için çünkü 150 lik açı sanki iki kişinin birbirini görmemesi gibi çalışır, anlaşmaları için de hiçbir ortak noktası da yoktur bu iki kişinin. Tutulmanın vereceği coşku ve iyimserlik devamında bu açı ile dengelenerek, zorlu bazı yönlendirmelere açık bırakabilecektir bazılarımızı. Vicadanını temize çeken, suçluluk duygularını bir kenara bırakıp, olanı olduğu şekli ile kabule geçenlerimiz, yaraların içerisindeki şifayı bulanlarımız, sorunlara değil de onların içindeki çözümlere odaklananlarımız, şimdi bir  adım öne çıksın lütfen, zira Ay- Jüpiter sekstili sizi bekliyor olacak. Hani şu yazımda JÜPİTER RETROSU: KAÇAN FIRSATLAR GERİ GELİR Mİ? 6 ŞUBAT- 9 HAZİRAN 2017 paylaşmıştım ya, kaçan fırsatlar geri gelir mi ? diye; işte bazılarımız geçmişte kaçırdıklarına, hayal edip de ulaşamadıklarına, “keşke şöyle olsaydı ne güzel olurdu ya” diye iç geçirip beklediklerini kucaklayabilirler bu tutulma etkisi ile birlikte. Üstelik bu kaçan fırsatlar taa 2014 Aralık ayından bile gelebilir, o tarihlerde transit Jüpiter tam da bugünkü tutulma derecesi olan 22. derecedeydi zira.

Tutulma sürecinin devamında önümüze gelebilecek fırsat ve sürprizlerin büyüsüne kapılmadan önce ise aklımızı da devreye sokmamız gerekiyor. Tutulma anında şans noktası İkizler burcunda ve dizpozitörü Merkür’ün noktaya olan olumlu açısı; akıllı olursan, önüne çıkacak sürprizli, janjanlı paketlerin, allanıp pullanıp ama alttan alta da sana yutturulacak acı hapların farkında olursan yani kısaca kalbinle aklın arasındaki dengeyi de bi tamam edersen asıl o zaman kazançlı çıkacaksın, şansı ve fırsatı kucaklayacaksın diye uyarıyor bizleri. Coşku, iyimserlik, heves ve yaşam gücünün artışı güzel ama aklımızı da bu süreçte rafa kaldırmayalım aşırı rehavete kapılıp, uyanık olmakta da fayda var zira.

Tutulma anının haritasında öylesine güzel açılar var ki, teknik detaylarla sizi boğmak istemiyorum.Hazır olana, benliğinin en saf, en temiz ve çocuksu ihtiyaçlarını karşısındakini boğmadan, bencillik yapıp küstürmeden, kendi için istediği güzellikleri aynı içtenlikle tüm insanlar için isteyenlere; aklı ve gönül arasındaki dengeyi bulanlara ya da bulmak yolunda sizin gibi, benim gibi çaba gösterenlere, evren şahane sürprizler hazırlamış durumda. Umarım bu defa çoğunluğumuz “ikiyi” “bir” edebiliriz.

Her doğum haritası kendine özel artık biliyoruz ama genel olarak Hava ve Ateş grubunda gezegenleri olanlar, yükselen burçları bu grupta olanlar tutulmanın getireceği olumlu enerjilerden daha fazla etkilenerek, rüzgarı arkalarında hissedeceklerdir. Aslan, Kova, Yay, Koç,İkizler, Terazi burçları bu sözüm sizlereydi 🙂

Akrep ve Boğa burçları, tutulmanın bulunduğu burç sizin burcunuza sert bir görünüm yapıyor.Ortaya çıkan enerjilerle baş etmeniz diğer burçlara göre biraz zorlayacak sizi ama yine hep dediğim gibi haritanızdaki başka gezegenleriniz belki de güzel açılar içerisindedir tutulma derecesi ile, sadece Güneş ve Yükseleni referans alarak yazıyorum şu an 🙂 Birazcık esnemeli, ego tuzaklarına dikkat etmeli ve kendinizi hayatın katı gerçeklikleri ile sınırlandırmayıp, evrenin sınırsız ve sonsuz seçeneklerine tüm kalbinizle açmalısınız. Şu an rüzgar tam karşınızdan esiyor, üşütmeyin kalbinizi ve ruhunuzu e mi?

Peki ya diğer burçlar ? Oğlak, Yengeç, Balık ve Başak burçları sizler için evrenin hazırladığı sürprizler bu ay sonunda gerçekleşecek Balık burcundaki Güneş Tutulmasının içerisinde gizli, azıcık sabır 🙂 Ancak kişisel gezegenleriniz dediğim gibi Hava ve Ateş grubu içerisinde kalıyorsa, yükseleniniz keza bu gruptaysa, yine etki altında olacaksınız. Şimdi gözlemleyin bakalım neler olup bitiyor, rüzgar ne taraftan esiyor …

Güzel ülkemiz için neler olabilir diye baktığımda ise, ülkemizin lider kadroları için önemli bir dönemeç olacaktır diye düşünüyorum.Siyasi arenada çeşitli showlar izleyebiliriz 🙂 Siyasi kadrolar, üst düzey yönetici kadroları, sahne sanatçıları,oyuncular ve show dünyasının ünlü simaları ile ilgili ilginç gelişmelere tanıklık edebiliriz. Retro Jüpiterli,Uranüs’lü tutulma bazılarına maddi ve manevi kazanımları, ününe ün katma şansını vaad etse de süreç içinde oluşabilecek değişimler ve gelişimler yanında, bu kazançlar sanki güdük kalacak gibi. Özellikle bu ay sonrasında gerçekleşecek Güneş Tutulması ve sonraki zaman aralığı önemli olaylara, değişimlere gebe zira.

Yine dolar artabilir, faizler yükselebilir, ülke içinde olabilecek tatsız gelişmeler yine yüreğimizi sıkıştırabilir devam eden günlerde. Ülkemiz haritasındaki Neptün üzerinde gerçekleşecek bu tutulma. Geçmişte tanık olduğumuz “kandırıldık” tarzı söylemleri de görünür kılacaktır. Kim kimi kandırdı? Yoksa birileri bizi mi kandırıyor bekleyip göreceğiz süreç içerisinde.

Neptün dünya astrolojisinde idealist sol düşünceleri, kitlesel olarak uyuduğumuz ya da uyutulduğumuz olayları, popülist görüşleri, skandalları, yasa dışı dolandırıcılık türü işleri, denizlerden kaynaklanan problemleri, yağışları, bulaşıcı hastalıkları anlatır. Tutulma 3-9 aksında gerçekleştiği için uluslararası arenada birtakım belirsiz ve belki de yanılgı içinde kalabileceğimiz durumları işaret ediyor olabilir. Medya, yüksek öğrenim ve hukuksal konularda, özellikle gençleri ve çocukları ilgilendiren bazı düzenlemeler olmak üzere, yeni bazı kararlara ve gelişmelere işaret ediyor tutulma. Medayada yönetici kadrolar, gazete ve TV sahiplerini zor bir süreç bekliyor diye düşünmekteyim. Bu arada halk olarak bizler renkli ve janjanlı programlarla, sahte starlarla ve balon ünlülerin balon hayatları ile eğleniyor, sosyal medyadan ülkeyi kurtarıyor da olabiliriz. Neptün etkisi ile sosyal medya üzerinden toplumsal paylaşımlar artabilir diye düşünüyorum ve bunlar belki de bir takım hayali bilgi ve belgeler  de olabilir. Bu süreç bulaşıcı hastalıklar açısından da dikkatli olmamızı gerekli kılıyor, Aslan burcu kalp ile ilgili olduğu için de bu yönde risk altında olanların kalp krizlerine karşı da olabildiğince önlem alınması gerekir. Özellikle liderler, yöneticiler, güçlü ve etkin konumdaki kişiler ve sanat dünyasındakiler kalp krizi riskine daha açıklar süreçte. Tutulmanın devamında bu kişilerle alakalı üzücü haberler gündeme düşebilir. Dünya sahnesinde bir kralın ya da bir kraliçenin ölümüne tanıklık edebiliriz.

Depremler genelde sabit burçlarda gerçekleşen tutulma zamanlarında çok daha olasılık dahilindedir ki 1999 depremi öncesinde de Aslan burcunda bir tutulma olmuştu. Devam eden günlerde deprem riski açısından da ülkemiz etki altında bulunuyor. Son günlerde Ege bölgesinde başlayan sismik hareketlilik devam edebilir.

Aslan Burcunda gerçekleşecek bu enerjisi ve pozitif yönleri nispeten yüksek tutulmanın her birimizin hayatına ve de güzel ülkemize şanslı ve aydınlık günler getirmesini diliyorum, sevgi ve umutla kalalım hepimiz…

Hülya DEĞER, Dip. ASA

 

© Hülya Değer’ e  ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

 

 

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI: KALP VE AKIL DENGESİ, İKİ BİR OLUR MU?” üzerine bir yorum

  1. Gülay

    Sevgili Hülya Hanım,;içimizi açan bu güzel satırlar için teşekkürler. Umarım benim içinde güzel haberler getirir,çünkü 2014 den beri bekliyorum. (27/12/1963 06.47 ıst )8 .evimde şans noktam var,venusum ve saturunum 2. Evde kovada,jupiter de koç da natalia.Maddi açıdan belirsizlik ve 2014 nisandan beri satılmayan ,değerli miras bir mülk.üvey kardeşlerle sorun!Bu Aslan ve Balık tutulmaları umarım beni bu kaostan kurtarabilir.Sevgiler…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s