BALIK BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASININ ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ YANSIMALARI

ulkem

GÜNEŞ TUTULMALARI, eğer kişisel doğum haritalarımızla önemli etkileşimler içerisindeyse; Ay, Güneş, Yükselen ve diğer kişisel gezegenler ve noktalar ile bağlantı halinde ise önemli olayları, başlangıçları ve bu görünümlerin etkilendiği yaşam alanına bağlı olarak büyük değişim ve dönüşümleri kişisel yaşamımıza taşıyabilir. AY TUTULMALARI daha kişisel bazlı çalışırken GÜNEŞ TUTULMALARI kişisel olayların yanı sıra bazı toplumsal olayların da daha görünür hale gelmesinde de söz sahibidir.

26 Şubat 2017 de gerçekleşecek tutulma, Su elementinin, Değişken niteliğinin ifadesi olan BALIK burcunda. Değişken burçlardaki tutulmalar koşulların ve içerisinden geçilen sürecin bazı değişimleri beraberinde getireceğini anlatır. Değişim ve gelişmeler belki Öncü burçlardaki gibi çok çabuk ve ani olmayacak, Sabit burçlardaki gibi uzun ve sert etkili olmayacaktır ama karmaşık, belki kaotik ve buna bağlı olarak anlaşılmadığı için de ne yönde hareket edilebileceğinin kestirilmesinin oldukça zor olması da söz konusudur. Güney Düğümü yönünde gerçekleştiği için de bazı bitişler, vedalaşılması gereken koşullar içerecektir. Değişken burçlardaki tutulmalar dini konularda, inançlarla ilgili konularda, eğitim ve hukuksal konuları kapsayan alanlarda olabilecek sorunları hayatımıza taşıyabilir.

Bu tutulma Balık burcunda olacağı için  sulardan ve denizlerden kaynaklanabilecek sorunları, doğal afetleri, aşırı yağışların sebep olabileceği afetleri, deniz kazalarını, sıvılarla gelebilecek bulaşıcı hastalıkları, ilaç ya da kimyasal maddelerin sebep olabileceği zehirlenmeleri de anlatabilir.

Güneş Tutulması ülkemizin haritasında 9. alanda ama tüm burç sistemi ile ele aldığımızda 10. alanda gerçekleşiyor.

Bulunduğu alan itibariyle tutulma, ülkenin yönetimi üzerinde söz ve erk sahibi olan kişileri, üst düzey yönetim kademesinden olan kişileri, iktidarda bulunan siyasi partiyi, ülkemizin diğer ülkeler nezlindeki itibarı ve prestijinine vurgu yapacaktır. Ülkemizin en üst düzey yöneticisinin de o gün doğum günü olması ve tutulmanın kendisinin güneşi ile kavuşum yapıyor olması da, bu tutulmayı bizim ülkemiz açısından da oldukça önemli bir konuma getirmektedir.

Tutulma 9. alanda da etkili demiştim, bu da yurt dışı ilişkilerimiz, kanun ve düzene ait hukuksal sistemler, mahkemeler, yüksek okullar, üniversiteler ve bu kurumlardaki öğrenciler ve öğretim görevlileri, onlara dair gelişmeler, başka ülkeler ile yaptığımız ihracat ve ithalat konuları, yabancı ülkeler ile olan her türlü iletişim, ticari anlaşma ve sözleşmeler, din adamları ve dini kuruluşlar, medya ve yayın organları, bu sektörde yaşanabilecek sorunlar, yayıncılık faaliyetleri ve yayın evlerini bağlayan koşullar, turizm, seyahat ve buna bağlı olarak gelişen hava, deniz ve kara taşımacılığı tutulma etkisi altında olacaktır.

Tutulmaya bağlı olarak yukarıda saydığım sektörler ve bu sektörler içerisinde yer alan kurum, kuruluş ve sektördeki kişiler bazı sıkıntılarla, karışık ve kaotik bazı gelişmelerle karşılaşabilirler. Bu alanlarda skandallar açığa çıkabilir. Halk genel olarak yanlış yönlendirilmelere açık ya da olan biteni net bir şekilde algılayamayacak kadar bulanık bir ruh hali içerisinde kalabilir.

Güneş Tutulması ülkemizin Güney Ay Düğümü üzerinde gerçekleşiyor. Başak- Balık aksında yaklaşık 1,5 yıldır deneyimlediğimiz tutulma serisi bu son tutulma ile finale ulaşıyor ve bu alanda bir daha ki tutulmayı 18,5 yıl sonra yaşayacağız.

Bir önce bu akslarda gerçekleşen tutulma 1998 yılının Şubat ayında yaşanmıştı. Astroloji istatistiki verilerle çalışır ve olası benzer görünümün geçmiş dönemlerdeki ülke üzerindeki etkilerini geriye dönüp araştırabiliriz, tıpkı kişisel tarihimizde 18 yıl önce neredeydik, ne yapıyorduk diye sorduğumuz gibi.

Birebir aynı etkiler yaşanmasa da olabilecek ihtimaller açısından, tarihte geriye gidip bir arşiv taraması yaptığımda o günlerdeki tutulmanın ve devamında ülkemiz üzerinde 5 aylık süreçte etkilerinin izlerini şu olayların içerisinden okumaya çalışmak, benzer sembolizmaların yine devrede olabileceğini görmek şahsen beni hiç de şaşırtmadı , astrolojiyi ve arkasında yatan sembolleri okumaya, anlamaya çalışan biri olarak. (kaynak: ttps://tr.wikipedia.org/wiki/1998%27de_Türkiye)

23 Şubat 1998 Anayasa Mahkemesi Refah Partisinin kapatılmasına ilişkin gerekçeli kararı Resmi Gazete’de yayınlanmış.

13 Nisan 1998 PKK nın 2 numaralı ismi Şemdin Sakık ve kardeşi yapılan özel bir operasyon ile yakalanıp, yurda getirilmiş.

12 Mayıs 1998 İnsan Hakları Derneği Başkanı Akın Birdal silahlı saldırıya uğradı ve ağır yaralanmış.

13 Mayıs 1998 Memur sendikaları Yasa Tasarısını protesto eden memurlar hakkında, adli tarihin en geniş kapsamlı soruşturması açılmış.

27 Haziran 1998 Adana/ Ceyhan’da meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde 145 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 1500 kişi yaralanmış ve yüzlerce kişi evsiz kalmış.

9 Temmuz 1998 de İstanbul Mısır Çarşısında patlama olmuş ve 7 kişi ölmüş.

22 Temmuz 1998  Üniversite sınavlarının tek basamaklı olması YÖK genel kurulunca onaylanmış.

Ülkemiz haritasının Güney Ay Düğümü üzerinde gerçekleşen bu tutulma yukarıda sıraladığım konu başlıklarında kadersel bir sürecin içerisinden geçebileceğimizi, belirsizliklerin ve karmaşanın olabileceğini, karmik olarak ödememiz gereken bazı bedellerin karşımıza çıkabileceğini anlatmakta.

Tutulma haritasında KOÇ burcunda kavuşan MARS ve URANÜS, ortaya kontrol edilmesi oldukça zor, kışkırtıcı, yüksek düzeyde bir enerji çıkartacaktır. Bu kavuşum ise ülkemizin haritasında 11. alanda olacak. Bu alan millet meclisini, kamuoyunda yer alan büyük oluşumları, sivil toplum kuruluşlarını anlatır. Bu alanda gerilim dolu birtakım gelişmeler yaşanma olasılığı var. Uranüs- Mars kavuşumu toplumsal olarak halkın galeyana gelmesini, anarşi ve terör eylemlerini, grev ve kitlesel bir takım eylemleri, özgürlük ve bağımsızlık adına girişilen bir takım reform isteklerini ifade ediyor. Muhalefet alanından transit eden Jüpiter’in bu kavuşuma yapacağı zıt açı da bir anda kendi içimizde artan isyankar duyguyu büyüten, geniş kitlelere yayan tarzda çalışabilir. Jüpiter’in geçtiği alan ülkemiz topraklarını da anlattığı için bu bir takım sismik hareketlenmelere de neden olabilir. Bir deprem ülkesi olan güzel ülkemiz ve üzerinde yaşayan bizler, bu süreçte deprem konusunda da dikkatli ve tedbirli olmalıyız sanırım.

Tutulma derecesini ilk tetikleyen gezegen MERKÜR olacak. 2 Mart 2017 de 7 derece Balık burcuna ilk gelecek olan gezegen o çünkü. 2 Mart ve civarındaki günlerde iç ve dış politikada gerçekleşebilecek yazılı anlaşmalar, sözleşmeler ve protokoller bir dizi belirsizliğe kurban gidebilir. Medya ve yayın kuruluşları ve onların yönetim kademesinde olanlar, bu sektörde olanlar açısından stresli bazı koşullar oluşabilir. Eğitim ve haberleşme konuları, uluslararası taşımacılık, nakliye ve ticaret konuları, bazı turizm bağlantıları sekteye uğrayabilir. Ülke içerisindeki koşulların dış ülkeler tarafından spekülasyon ve yönlendirmelere maruz bırakılması, söylenti ve asılsız, uydurma haberlerle ile gündemin değiştirilmesi de söz konusu olabilir.

3 Mayıs tarihinde ise tutulma noktasını, o tarihte İkizler burcuna geçecek olan MARS kare açı ile tetikleyecek. Mars’ın 12. evimizden yaptığı bu stresli açı gizli bir takım düşmanlarımızın üzücü eylemlerini, halkın tepkisini çekecek bazı sinsi oluşumların açığa çıkmasını, bazı sırların artık ortaya saçılması ve beraberinde duyulan tepkileri, gerilimleri ifade edebilir. Ülke olarak bazı kayıp ya da zorlayıcı koşullar içerisinde kalabileceğimiz gibi, gizli eylemler, suikast ya da anarşi gibi istenmeyen bazı oluşumlar da tetiklenebilir.

Şartların ve koşulların çok net olmayacağı, sosyal ve ekonomik anlamda süreç içerisinde önümüzü görmekte zorlanabileceğimiz, geçmiş dönemlerde verilen ya da tam tersi verilmekte geç kalınan kararların belki de zararlı sonuçları ile karşılaşabileceğimiz bir döneme adım atıyoruz. Ülkesini seven, vatanına bağlı ve ülkesinin gelişimi adına sorumlu birer vatandaş olarak bu dönemde akıl, sağ duyu ve bilimsellikten ve somut gerçekliklerden uzaklaşmadan kararlar almamız gerekmekte. Hepimize ve cennet vatanımıza huzur, barış ve aydınlık dolu güzel günler getirmesini diliyorum, yeni gelen günlerin.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun,

Hülya DEĞER  Dip. ASA

© Hülya Değer’ e  ait tüm yazıların yayın hakkı saklıdır,kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

BALIK BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASININ ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ YANSIMALARI” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s