GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA 20 Nisan-21 Mayıs BOĞA BURCUNA BİRAZ YAKINDAN BAKALIM MI?

boğa

GÜNEŞ bugün itibarıyle Boğa burcuna giriş yaptı ve 1 ay süre ile bu burçtan geçiş yapacak. Burçlar kuşağında, Toprak elementinin, sabit nitelikli burcu olan BOĞA; Koç burcundan sonra gelen 2. burçtur. Koç burcu ile canlanan, uyanan doğa artık BOĞA burcunun zamanı başladığında tümden uyanmış ve artık en verimli döneme geçmiştir. Boğa burcunun yöneticisi olan gezegen VENÜS’tür. Her birimizin doğum haritasında Boğa burcu bir yaşam alanımızda söz sahibidir ve bu alandaki etkiler de haritamızdaki Venüs ve Boğa burcunda bulunan diğer gezegenlerin yönetimindedir. Boğa burcu haritanızda diyelim ki para alanındaysa maddenin değerini iyi bilen , somut değerler üretmek isteyen bir kişi olabilirsiniz (elbette Venüs ve açılarını da göz önünde bulundurmak gerekir ) Ya da Boğa burcu haritanızın kariyer alanındaysa bu defa da kariyerinizde sağlam ve kalıcı adımlar atmak, kalıcı işler yapmak peşinde olabilirsiniz. Aklı başında, düzgün insanlar ile birlikte kalıcı ve somut değerler üretmek isteyeceğiniz işleri kovalayabilirsiniz. Yani demem o ki benim burcum Aslan, Balık ya da Başak demenin ötesinde; herkesin doğum haritasında 12 burç var ve her biri bir yaşam alanında kendine yer buluyor 🙂

Gelelim Boğa burcuna,

BOĞA BURCUNUN TEMEL DÜŞÜNCESİ NEDİR?

Sahip olduğu maddi ve manevi değerleri korumak, bunları geliştirmek ve somut değerler üretmek ister. Toprak elementinde bir burç olduğu için ayağını yere sağlam basmak isteyecektir. Sonucunun ne yöne gideceğini kestiremeyeceği işlere başlamak istemez. Somut ve pratik sonuçlarla ilgilidir. Hayallerden, ideallerden çok somut verilerle hareket etmek ister, ütopik, uçuk kaçık fikirlere çok rağbet etmez. Yaşamın keyifli yanlarını yaşamak ister, 5 duyusu çok gelişmiştir ve bu nedenle kaliteli, rafine ve yaşamını kolaylaştıracak şeylere yönelecektir.

güneş boğa burcunda

BOĞA BURCUNUN GÜÇLÜ YÖNLERİ NELERDİR?

Boğalar çalışma insanıdırlar. pratik ve alçak gönüllü bir şekilde aldıkları görevi sonuna dek devam ettirecek, başarı ile sonuçlandıracak azim ve gayrete sahiptirler. yoğun ve sert koşullar altında sabrı ve dayanıklılığı diğer burçlara göre oldukça yüksektir. Belki zor ısınır yaptığı işe ama bir defa ısındıktan sonra da yaptığı her işe yürekten bağlanabilir.

Somut düşünür, düşüncelerini de başarılı bir şekilde pratiğe geçirebilir. Temelsiz fikirler, kafa karıştırıcı uçuk düşünceler Boğa’ya göre değildir. Bir durumu enine boyuna düşünür ve sonra karar verir.

Tanıdık, bilinen ve daha önceden denenmiş yol ve yöntemleri tercih edecektir. davranışları doğaldır, samimi ve içtendir. Sosyal bir burçtur Boğa. Sevdiklerine karşı sadık ve güvenilirdir.

ilişki

BOĞA BURCUNUN GÖLGE YÖNLERİ NELERDİR?

Çalışkan, pratik ve sorumlu olmalarına rağmen bazı Boğa burçları ise oldukça tembel olabilir. Harekete geçmekte zorlanabilir, karar almakta yavaş kalabilir ve bu nedenle önüne çıkan fırsatları kaçırabilir. 5 duyusu oldukça gelişmiş olduğu için de bazı zamanlarda zevk ve haz duygularını abartılı kullanarak yemede, içmede, alışveriş ya da başka alanlarda abartıya kaçabilir. Pervasızca zevklerinin peşinden koşabilir, dürtülerinin esiri olabilir.

Tek yönlü düşünce yapısı  bazı zamanlarda dar kafalılığa neden olabilir. Olayları daha geniş açıdan değerlendirmekte zorlandığı için başkaları tarafından olayları geç anlamakla suçlanabilirler. Soyut düşünce becerisinin gelişimi diğer burçlara göre daha zayıftır. Kararlarını uzun sürede verirler ve bir defa karar verdiklerinde ise değiştirmek istemezler.

Bazı zamanlarda kontrolden çıkmış bir kıskançlığı olabilir. Özellikle sevdikleri ve değer verdikleri söz konusu olduğunda başkaları ile paylaşmaya gönüllü olmazlar. Sevdiklerinde çok severler, sevmediklerinde ise bu uç durumlarda nefrete dönüşebilir.

Sabırlı olmasına sabırlıdırlar ve sakin kalırlar olaylar karşısında ancak eğer ki kırmızı çizgilerinin ihlal edildiğini, sabırlarının zorlandığını hissederlerse işte o anada o sakin hallerinin yerinde yeller esebilir. Bu durumlarda dünyanın en sinirli, en öfkeli ve fevri insanları haline gelirler.

Boğa burcu sabit bir burçtur, yaşamının sabit ve ritmik bir düzende akmasını ister bu nedenle de “değişim” onları huzursuz edebilir. Yaşamda sahip olduklarını kaybetmemek, rutin düzenlerini bozmamak için değişmek, esnemek veya değişim getiren olaylar karşısında toleranslı davranmak konusunda sorunlar yaşayabilirler. Yeni şeyleri denemek konusunda gönülsüz davranabilirler.

Veee sözün özü ; eğer yaşamınızda bir Boğa burcu varsa çok şanslısınız ya da siz Boğa burcu iseniz iyi ki varsınız 🙂 Eğer sizler olmasaydınız yaşamın keyifli ve haz veren yönlerinin farkındalığına belki de hiç birimiz varamayacaktık, somut değerler üretmenin ve verimliliğin ne olabileceğini, nasıl olabileceğinin örneklerini göremeyecektik. İyi ki doğdunuz ve iyi ki varsınız… Nice mutlu yıllara….

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

 

 

GÜNEŞ BOĞA BURCUNDA 20 Nisan-21 Mayıs BOĞA BURCUNA BİRAZ YAKINDAN BAKALIM MI?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s