MERKÜR BOĞA BURCUNDA 16 Mayıs- 7 Haziran: Somut Düşünceler, Sağlam Adımlar…

Mercury in Taurus

16 Mayıs 2017 de Merkür gezegeni Boğa burcuna giriyor. Hangi burca girerse o burcun temalarına bürünen Merkür gezegeni; girdiği burcun temel sembolizmalarını çalıştırarak; zihinsel olarak neye odaklanacağımızı, en çok hangi konularda kafamızı çalıştıracağımızı, aktif olarak ne ile meşgul olup, hangi konular çerçevesinde düşünüp konuşacağımızı, olaylar arsında ne yönde bağlantı kurma becerisi sergileyebileceğimizi haber verir. Tanrıların habercisidir Merkür ve iletmekle görevlidir tüm mesajları. Bu mesajların doğru ya da yanlış olması değildir konusu, sadece iletir. İçine gireceği burca bürünerek, o burcun temalarını aktifleştirir, kafamızın ve becerilerimizin o burcun konuları üzerinde yoğunlaşmasına aracılık eder.

Boğa burcu ise sabit, somut ve elle tutulan, gözle görülen değerler ile ilgilidir. Kalıcı değerler üretmek ve üretilen değerleri koruma ve muhafaza etmek, sabır göstermek ve bunun için de ağırkanlı ve tedbirli adımlar atmakla bağdaştırılır. Boğa burcu Toprak elementinin sabit bir burcu olduğu için de maddesel dünyaya ve bu yöndeki her tür faaliyete yöneliktir. Bu durumda Merkür 16 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında zihnimizin somut değerler üretmeye odaklanacağına, maddi konularda çözüm yolları bulmaya çalışabileceğimize, sahip olduklarımızı korumanın yanı sıra kaynaklarımızı güvenli olarak nasıl çoğaltabileceğimize dair ticari ve finansal konularda gündemimizin hareketleneceğine işaret edecektir.

Satıcılar, tüccarlar, bankacılar, alım satımda rol oynayan komisyoncular, ticari senetler, para ile kıymetli evraklar, ticari anlaşmalar ve sözleşmeler de Merkür gezegeni tarafından idare edilir astrolojik olarak. Üstelik bu konular maddi değerler ile de ilgili oldukları için Boğa burcunun da kapsama alanındadır. Ticaret ve alışverişi de Merkür yönetir, astroloji haritalarında kuvvetli Merkür’e sahip olanlar zihinsel beceri ve iletişim yeteneğinin yanı sıra sıkı pazarlık eden, müzakare becerisi gelişmiş olan kişilerdir.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile birlikte rasyonel aklımız daha çok somut ve maddi konularla, parasal konulara yoğunlaşacak. Mevcut durumumuzu nasıl daha dayanıklı, nasıl daha verimli hale getirebileceğimiz konusuna odaklanacağız. Hayal ya da gerçek dışı bulduğumuz yöntemlerden daha çok; denenmiş, test edilip onaylanmış, geleneksel yöntemlere daha çok prim vermek de bu süreçte söz konusu olabilir.

Somut ve gerçekçiyiz  yani bu süreçte, elimizde tuttuğumuza, gözümüzle gördüğümüze prim vereceğiz 🙂 Bu durum biraz algılarımızı köreltip, vizyonumuzu daraltırsa da Mayıs ayının son haftasında MERKÜR- NEPTÜN olumlu etkileşimi ile durum biraz esneyecektir. Bu durumda da hayaller ve önsezi de düşünme yeteneği üzerinde etkili olacak, sezgisel olarak algımız bir parça daha açılabilecek. Yaratıcı düşünme becerisinin gelişmesi ile kim bilir aramızdan bazıları hayallerini gerçeğe dökebilecek fikirlere veya hayallerindeki işe, eğitime ya da ticari bağlantılara kavuşacaklar.

Merkür Boğa burcunda kararlar alırken uzun düşünme, ağır ama emin kararlar almak durumunu da anlatır. Belki karar vermek güç, zaman alıcıdır ama bir kere bir karar verildiğinde de değiştirmek konusunda sabitlik ve inatçılık olabilir. Konsantrasyon ve gerçekçi hükümler vermek de Merkür’ün Boğa burcuna geçmesi ile aratacaktır diye düşünüyorum.

Yine Mayıs ayının son haftasında MERKÜR- PLÜTON arasında şahane bir üçgen açı gerçekleşecek. Sözlerimiz ve eylemlerimiz son derece ikna edici olabileceği gibi, konsantrasyon ve yüksek düzeyde algılama, görünmeyeninin, söylenmeyenin de ardındakini anlama ve düşünme becerimiz ciddi ölçüde artacaktır. Bu süreçte gökyüzünde aktif olan Mars – Satürn karşıtlığı eyleme geçmek konusunda zorlanabileceğimizi işaret etse de;  amaçlı hareket edenler ve karalı olanlar adına her tür ticari iş girişimleri, güçlü ve kalıcı bağlantılar kurma ve var olan bağlantıları sağlamlaştırmak adına çok olumlu bir süreç olarak düşünülebilir. “Harekette bereket vardır” sözü bu süreçte kulağımıza küpe olabilecek cinsten 🙂 Plüton ile Merkür olumlu etkileşimi altında tahminlerimizin tuttuğunu, ticari konulardaki öngörülerimizin gerçekleştiğini, verdiğimiz isabetli kararlarımızı da hayretle gözleyebiliriz. Elbette bu söylediklerim haritalarında bu süreçte uygun etki altında kalan kişiler için olacaktır.

25 Mayıs’da gerçekleşecek İkizler burcundaki Yeniay’ın da yönetici gezegeni olan Merkür, yeni ay sırasında İkizler burcundaki Ay ile karşılıklı ağırlama ilişkisi içerisinde olacak. Bu da bir takım yeni girişimler yapmak adına bizlere daha fazla hareket imkanı verebileceği gibi, iletişimin yoğunlaşması, yeni bağlantıların kurulması yönünde cesaret verecektir.

Merkür Boğa burcu geçişinde Su ve Toprak gurubunda, Merkür’ü başta olmak üzere, kişisel gezegenleri olanlar ve yükselen burcu, Ay ve Güneş burcu yine bu gurupta olanlar ( Yengeç, Balık, Akrep, Boğa, Başak, Oğlak)  ve aksi başka etkiler altında değillerse maddi anlamda ve somut değerler üretme anlamında, ticari girişimlerde bulunmak, anlaşma ve sözleşme yapmak, yeni eğitimlere başlamak anlamında olumlu güzel etkiler altında bulunacaklar.

Hepimize Boğa burcuna geçen Merkür yardımı ile yaşamımızda aksayan yanları düzeltmek adına verimli ve oldukça bereketli geçecek bir dönem olmasını diliyorum, sevgi ve ışık ile, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya Değer Dip. ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s