GÜNEŞ İKİZLER BURCUNDA 20 Mayıs-21 Haziran BENİM HARİTAMDA İKİZLER BURCU NEREDE?

ikizler burcunGÜNEŞ yani yaşam enerjimiz, canlılık ve güç kaynağımız, kendimizi ifade ediş şeklimiz ve bireyselliğimizin anahtarı olan gezegen, 20 Mayıs itibari ile İKİZLER burcuna girdi ve 21 Haziran’daki yaz gün dönümünde Yengeç burcuna girene dek de bu burçtan transit etmeye devam edecek.Güneş İKİZLER burcunda yaşama akıl ve mantık çerçevesinde yaklaşacağımıza, zihinsel açıdan sürekli tetikte olabileceğimize, iletişim kurmaya, konuşma ve yazışmalara, seyahatlere daha çok ağırlık verebileceğimiz zaman dilimini işaret edebilir. Bu süreçte başarılı olmamız ve Güneş’e dair özelliklerimizi daha ön plana koyabilmek adına çaba göstermemiz ise daha çok iletişim becerimiz ile doğrudan doğruya ilgili olacaktır. Bu açıdan baktığımda da Hava ve Ateş gurubunda Güneş ve kişisel gezegenleri, yükselenleri olanlar bu bir aylık zaman dilimini olumlu açıdan kullanabilirler. ( İkizler, Kova, Terazi, Aslan, Koç ve yay burçları)

İKİZLER burcu hava elementine ait, değişken tabiatlı bir burçtur. Tanrıların habercisi MERKÜR gezegeni tarafından yönetilir. Objektif ve dışa dönük özellikler sergiler İkizler burcu bu nedenle. Tıpkı Merkür gibi iletir bilgiyi ve doğru ya da yanlış olması önemli değildir bu bilgilerin, sadece paylaşmak amacı ön plandadır. Bu burcun mensupları etkili ve güzel söz söyleme, iletişim, konuşma, sosyal iletişim becerileri ile bir adım daha ön plana çıkarlar. Tüm değişken burçlarda olduğu gibi İkizler burcu da sürekli değişim istemesinden, olaylara ve insanlara uzun süre sabır göstermekte zorlanmasından dolayı huzursuz bir tabiata sahip olabilirler.

Roma rakamı ile II şeklinde gösterilen bu burç dualiteyi simgeler;  eril ve dişil, karanlık ve aydınlık, entelektüel eğilimler ve duygusal yaklaşımlar arasında bir o yana, bir bu yana salınarak mekik dokur İKİZLER burcu ve sanırım huzursuzlukları da bundan kaynaklanır. Değişkendirler, hareketli ve rasyoneldirler, olaylara  akıl ve mantık çerçevesinde yaklaşırlar. Çok yönlü ve oldukça da meraklıdırlar. Neşeli ve bir o kadar da insana dönük bir burçtur İkizler. Ön yargısızdır ve insanlara ve olaylara merakını gidermek, iletişim yeteneklerini göstermek amacı ile yaklaşırlar çünkü yaşamda deneyim peşindedirler.

İkizler burcu meraklıdır. Eğer karşısına bilinmez bir alan, anlamadığı bir konu ya da çözmekte zorlandığı biri çıkarsa daha da çok meraklanır ve içgüdüsel bir şekilde o merak ettiği şeyin tüm doğasını açığa çıkarmaya çalışabilir. Olayları mantık çerçevesinde ele alır, analiz eder, objektif verilerden yola çıkar ve bulduğu mantıklı sonuçlara, çıkarımlara inanır. Merak duygusu ve gözlem yeteneği, sürekli şüphe eden, soru soran, merak eden zihni ile oradan oraya adeta kelebek gibi uçar 🙂 Bir İkizler burcunu sabit bir konu ile uzun süre ilgilenirken bulmakta zorlanabilirsiniz çünkü çok çabuk sıkılabilirler.

Fazlası ile değişken olduklarında, sürekli hareket halinde oldukları durumlarda onlarla birlikte olmak biraz yorucu olabilir. Çabuk sıkılan mizacı, dağınık ve konsantre olmakta zorlanan yapısı, rutin işlerden sıkılıyor olması onların başladıkları işi bitirmesine engel olabilir. Bilgisi ve entelektüel eğilimleri ile insanları etkileyebilir ama bir konuda uzmanlık elde edecek kadar derinleşmekte zorlanabilir. Bir bilgiden diğerine koşar ama o bilgi konusunda “bilge” olmak konusunda zorlanabilir.

Şen şakrak konuşur, ellerini kollarını, jest ve mimiklerini de konuşmalarına ekleyerek renkli bir stil yaratabilirler ama uç durumda alaycılığa varan konuşma stilleri de olabilir. Özellikle karşısındaki kişiler kendileri kadar hızlı kavrama ve harekete geçme konusunda zayıf kalırlarsa, sivri ve alaycı dili ile karşısındaki insanı kırabilirler. Dedikoduya eğilim göstermeleri de ilişkilerinde zaman zaman kopmalara neden olabilir.

İkizler burcunun duygular ile arası pek yoktur. Duygusal taahhütler altına girmek konusunda gönülsüzdürler. Duygu dünyası çok fazla gelişmemiş olabileceği için, duyguları ile akılları arasında kalıp; kararsızlığa düştükleri pek çok deneyim söz olabilir. Duyguları doğal akışında “hissetmek” yerine, “akılla açıklamak” gibi bilinçsiz bir yönelim içerisinde de olabilirler. Akıl, zeka, düşünme ve iletişim yetenekleri diğer burçlara göre çok daha fazla gelişmiş olduğu için dış dünyada daha çok bu özelliklerini ön plana çıkartırlar.

Biz doğduğumuzda, her birimizin Güneş’i farklı farklı burçlarda bulunuyordu. Aramızdan bazıları Güneş İkizler burcundan geçerken doğmuş olabilirler. Ama 12 burcun enerjisi de her bir yaşam alanımızda etkindir ve İkizler burcu enerjisinin hakim olduğu bir yaşam alanımız mutlaka vardır. Doğum haritamızda İkizler burcunda bulunan gezegenler ve İkizler burcunun etkili olduğu yaşam alanı söz konusu olduğunda iletişime açık, esnek ve değişken özellikler gösterebiliriz. Bu alanda entelektüel özelliklerimizi daha vurgulu kullanabiliriz. Bu alanda bilgimizi geliştirerek, iletişime daha açık olarak, olaylar arasında daha başarılı bağlantılar kurarak bu 1 aylık süreçte İkizler burcundaki Güneş’i parlatabiliriz.

Peki Haritanızda İkizler burcu hangi yaşam alanında nasıl etkiler ortaya çıkartabilir ?     ( Vereceğim bilgiler sadece bu alanın genel eğilimleridir zira bu alanlarda kesin yargılara varmak veya eğilimleri tam olarak tespit etmek için haritamızdaki MERKÜR ve açıları, adı geçen alanlarda başka gezegenler de yer alıyorsa onlar da oldukça önemli duruma geçecektir.)

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 1. ALANINDA (YÜKSELEN’DE) YER ALIYORSA:

Meraklı, hareketli, kıpır kıpır yerinde duramayan bir kişi olmalısınız. devamlı olarak uyarılma ihtiyacı içerisinde olmanız, zihninizin durup yorulmadan çalışıyor olması, dışarıdaki insanlara oynak ve gelgeç gönüllülük olarak yansıyabilir. İki ayrı işi bir arada yapmakta, olaylar karşısında hızlı yön değiştirmekte usta biri olabilirsiniz. Bir yandan sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyarken bir yandan da birisi ile yakınlık hissettiğinizde özgürlüğünüzün tehdit edilebileceği hissi ve huzursuz doğanız nedeni ile bilinçsiz olarak bağlanmak, ilişkinizi sabit bir düzlemde devam ettirmek konusunda zorlanabilirsiniz. Olumsuz anlamda ise kuşkucu, huzursuz ve etrafa kışkırtıcı enerjiler gönderebilen biri olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 2. ALANINDA YER ALIYORSA:

Natal haritanızın 2. alanı İkizler burcu ile başlıyorsa doğuştan getirdiğiniz, Allah vergisi yeteneklerinizden para kazanma potansiyeline sahip olabilirsiniz. Yazarlık, iletişim gerektiren işler, ulaşım, lojistik, eğitim, yayıncılık ve seyahat alanlarından para kazanmak konusunda şansınız olabilir. Maddi konularda çok yönlü düşünme beceriniz ve ani oluşabilecek durumlarda esnek ve çabuk aksiyon alan yapınız sizi başarıya taşıyabilir. Bilgi sahibi olmak, entelektüel yetenekler sizin kendinizi değerli hissetmenize neden olabilir yani ne kadar çok konuda fikir sahibi olursanız o kadar değerli hissedersiniz.

İKİZLER BURCU DOĞUM  HARİTANIZIN 3. ALANINDA YER ALIYORSA:

İletişim sizin yaşamınızda olmazsa olmaz bir konumda olabilir. Sosyal, girişken ve hareketli bir yapınız olabilir. Sürekli seyahat eden biri olabileceğiniz gibi, yaşamınızda eğitim de çok önemli bir konumda olabilir. Konu komşu, yakın akrabalar, ve tabi ki kardeşleriniz sizin yaşamınızda yoğun olarak yer kaplar. Yakınınızda ne olup bittiğiniz öğrenmek için can atar, hiçbir gelişmeyi kaçırmak istemeyebilirsiniz. Değişimlere oldukça çabuk adapte olurken zaten yaşamınızın da sürekli bir değişim içinde olmasını da arzu edebilirsiniz. Hareketsiz durmak pek size göre değilidir. Yakın çevreniz ile iletişim halinde olmak, fikirlerinizi paylaşmak da oldukça önemlidir.

İKİZLER BURCU  DOĞUM HARİTANIZIN 4. ALANINDA YER ALIYORSA:

Ev ortamında, aile ilişkilerinizde iletişim temaları ön planda olacaktır. Evinizde geniş bir kütüphane veya zengin bir kitap, dergi koleksiyonu yer alıyor olabilir. Sevdiklerinizi evinizde ağırlamak, onları bir araya getirecek organizasyonlar yapmak konusunda iyi olabilirsiniz. Ev içinde tek düze ve monoton bir hava yaratmamaya dikkat eder, sık sık eşyaların yerini ve şeklini, modelini değiştirebilirsiniz. Bu belki de sık sık ev değiştirme şeklinde de olabilir. Belki birden fazla eve de sahip olabilirsiniz çünkü olduğunuz yerde uzun süre sabit kalmaktan sıkılabilirsiniz. Yaşamdaki değişiklik arayışınız özellikle evle ve aile ile ilgili konularda ön plana çıkacaktır.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 5. ALANINDA YER ALIYORSA :

Yaratıcılığınızı destekleyen bir iletişim yeteneğiniz ortaya çıkacaktır eğer haritanızın 5. alanı İkizler burcu ile başlıyorsa. Kuvvetli entelektüel eğilimleri olanlardan, kendilerini iyi ifade eden, hareketli, monoton olmayan insanlara aşık olma potansiyeliniz yüksektir. Ancak İkizler burcunun olduğu alan, hiç bir şeyi derinlemesine yaşamaya izin vermeyecek bir yapıda olduğu için derin ve köklü bir aşk yaklaşımından söz edebilmek bu durumda zorlaşabilir. Birlikte konuşabileceğiniz, fikirsel olarak kafaca anlaşabileceğiniz, sık sık seyahat edebileceğiniz, hareketli ve neşeli partnerler size çekici gelecektir. Bir ilişkiden sıkılınca diğer bir ilişkiye yönelmek sizin için kolay olabilir. Uzun uzun nerede sorun var, bu ilişki nasıl düzelebilir diye düşünmek konusunda gönülsüz olabilirsiniz. Çocuklarınız ile olan ilişkilerde de duygusal paylaşımdan önce fikirsel paylaşım ön plana çıkacaktır. Onların akıllı, becerikli ve iyi eğitimli olmaları birincil hedefiniz olabilir. Boş zamanlarınızda kitap okumak, resim yapmak, enstrüman çalmak ya da el becerisine dayalı aktiviteler içinde olmak; satranç ya da bu tip zekaya dayalı sporlar ile ilgilenmek de söz konusu olabilir.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 6. ALANINDA BULUNUYORSA:

Yaşamınızda faydalı olmak, bir iş ve üretim içinde olmak sizin için önemli olacaktır. Boş boş oturmak, tembellik etmek size göre olmayacaktır. Önemli önemsiz bir sürü detaylarla ilgilenmek, aynı anda birden fazla konu ile meşgul olmak da söz konusu olabilir. İş ve çalışma ortamınızda iletişimin her türlüsü ön plana çıkacaktır. Yazma, çizme, rapor çıkarma, analiz etme gibi işler konusunda iyi olabileceğiniz gibi günlük yaşamda da bir şeyleri unutmamak adına not alma, hemen her şeyi listeleme gibi bir alışkanlığınız da olabilir. Vücudunuzda omuzlar, kollar ve eller, parmaklar hassas olabilir. Ciğerler ve solunum sistemi rahatsızlıkları, aşırı mükemmeliyetçi yapınız ve huzursuz tabiatınız nedeni ile sinirsel gerilimlerden kaynaklanabilecek rahatsızlıklara da yatkın olabilirsiniz. Metabolizmanız hızlı çalışabileceği için kilo almanız daha zor olacaktır. Uykusuzluk da çekebilirsiniz.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 7. ALANINDA YER ALIYORSA:

Bu alan İkizler burcu ile başladığında, eğer ki haritanın geneli de destekleyen görünümler içerisinde ise birden fazla evlilik ya da uzun süreli beraberlikler yaşama ihtimalinizden söz edebiliriz. Çok erken ve ani bir karar ile evlenmek gibi bir durum da yaşanabilir. Evlilik ve yakın ilişkilerinizde her zaman akıl ve mantık çerçevesinde hareket etme eğiliminiz olabilir. Entelektüel paylaşımlar, değişiklik ihtiyacının karşılanması, kendi kendini yenileyebilen, çağa ayak uydurabilen, sıkıcı olmayan, neşeli ve hareketli partner arayışı yaşamınızın bu alanında belirleyici olabilir. Evlilik ve yakın ilişkilerinde enek ilişkiler kurmak istersin ve sıkıntıya gelmek, monotonluğa katlanmak, uzun süre aynı şekilde ve koşullarda kalmak istemeyebilirsin.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTASININ 8. ALANINDA YER ALIYORSA :

Gizli konulara, psişik ve psikolojik olaylara ilgi duyabilirsiniz. Öklit konular, metafizik konular merak ettiğiniz alanlar arasında yer alabilir, bu konularda araştırmalar yapmak, kitaplar ve eğitimler yolu ile merakınızı gidermek yoluna gidebilirsiniz. Sır saklamak konusunda iyi olabilirsiniz. Yüzeysel ilişkileri çok çabuk yakalayabilir ve bu tür ilişkilerden uzak kalma yolunu tercih edebilirsiniz. Bu alan cinsel eğilimleri de anlattığı için karşınızdaki kişi ile tensel uyumdan önce zihinsel uyumu önceliğiniz arasına alabilirsiniz. Fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da partneriniz ile “bir ve bütün” olmak arzusu duyabilirsiniz. Başkalarından elde edeceğiniz gelirler, maddi kaynaklar, miras konularında değişken koşullara tabi olabilirsiniz. Ortaklık yapmak konusunda iyi olsanız da ortaklıklardan gelir elde etmek konusunda şartlar değişken olabilir. Haritanızdaki Merkür’ün durumuna göre bu konuda iyi ya da tam tersi olumsuz tesirler altında olabilirsiniz. Eşinizin kazancı dalgalı bir seyir izleyebilir.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 9. ALANINDA YER ALIYORSA:

Seyahat etmek, eğitim almak, vermek ve yüksek düzeyde entelektüel bilgilere sahip olmak konusunda potansiyellere sahip olabilirsiniz. Yurt dışında eğitim amaçlı bulunabileceğiniz gibi sık sık başka ülkelere seyahat de edebilirsiniz. Yüksek öğrenim konusunda da çift kısmetli olup çift ana dal yapabilir ya da iki farklı alandan elde edilmiş diploma sahibi olabilirsiniz. Bitip tükenmek bilmeyen bilgi arayışınızdan söz edebiliriz. Çılgın fikirli, yaşama eğlenceli yaklaşan ve sürekli deneyim edinmek isteyen biri olmalısınız. Yeniliğe açık olduğunuz, ön yargılarınızdan arındığınız ve yaşama dair bir vizyon geliştirdiğiniz sürece, bu hayatta çok daha başarılı olabilme potansiyeli taşıyorsunuz. Farklı inanç ve felsefelere duyduğunuz merak, bu alanlarda yapacağınız seyahatler ile birleştiğinde hem deneyiminiz hem de bilginizi arttıracaktır. Daha çok insan tanımak, yurt dışı bağlantılar kurmak ve bunları dinamik bir şekilde yaşamınıza dahil ettikçe çok çabuk gelişeceksiniz.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 10. ALANINDA YER ALIYORSA:

İş ve kariyer alanında kullanabileceğiniz birden fazla yeteneğinizden söz edebiliriz eğer doğum haritanızın bu alanı İkizler burcu ile başlıyorsa. İşiniz değişimler, hareke, iletişim ve seyahatler içeren bir dalda olabileceği gibi birden fazla işe de sahip olabilirsiniz. Konudan konuya atmaktan dolayı, bir süre aynı alanda yoğunlaşmakta zorlanmanız nedeni ile işinizde sabır ve istikrar göstermek sizin için zor olabilir. Haritanızda kuvvetli bir Merkür ve Satürn bağlantısı bu konuda size destek olmak zorundadır aksi durumda sık sık iş değişimi yaşayabilirsiniz. Yapacağınız işlerde, mesleki konularda bilgi sahibi olmak, entelektüel bir birikim, merak ve sorgulama, araştırma yeteneğiniz sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz ancak genç yaşınızda ne istediğinize, ne yönde yoğunlaşmanız gerektiğine, hangi yeteneğinizi nasıl ön plana çıkarmanız gerektiğine karar vermeniz önemlidir, bu sayede boşa zaman kaybetmemiş olursunuz. Kariyer yaşamınızda olabilecek değişimlere kolay uyum sağlayabilirsiniz. İletişim becerileri de mutlaka sergilemek durumunda olduğunuz yönelimler arasındadır. Çünkü bu hem işinizde başarılı olmanızı kolaylaştıracak hem de bir sorunla karşılaştığınızda bu alanda, çözüm bulma yeteneğinizi arttıracaktır.Mesleğiniz el becerileri ile de ilgili olabilir. Hareket halinde olmayı gerektiren, ilginizi değişik konularda canlı tutabilecek işler tam size göredir.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 11. ALANINDA YER ALIYORSA:

Yaşamınızda yer alacak arkadaşlarınızda akıl, zeka ve iletişim becerileri ararsınız. Kolay iletişim kuracağınız arkadaşlıklar, bir arada paylaşılacak etkinlikler, seyahatler ve organizasyonlar ilginizi çekecektir. Monoton, ketum ve sıkıcı kişiler ile arkadaşlık kurmak size zor gelebilir. Neşeli ve esprili, hareketli ve meraklı mizacı olan kişilerle arkadaş olmak isteyebilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda meraklı yapınız ve iletişim beceriniz ile ön plana çıkabileceğiniz gibi uç durumlarda guruplarda dedikodu ve söylentiler ön plana çıkabilir, ortamda ne oluyor, ne dönüyor bilmek adına yoğun çaba sarf edebilirsiniz. Çok sayıda arkadaşınız olabilir ama derin ilişkiler kurduğunuz “dostum” diyebileceğiniz kişi sayısı az olabilir. Kardeşiniz iyi arkadaşınız olabileceği gibi, kardeşiniz ile olan ilişkiniz de arkadaşça olabilir. Geleceğe dair hayalleriniz, idealleriniz değişkenlik gösterebilir. İçinde bulunduğunuz şartlara ve sahip olduğunuz imkanlara bağlı olarak sık sık yaşam için kurduğunuz ideallerinizi değiştiriyor olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU DOĞUM HARİTANIZIN 12. ALANINDA BULUNUYORSA :

İkizler burcunun doğal akışının aksine çoğu zaman fikirlerinizi, düşüncelerinizi kendinize saklayabilirsiniz. Daha sessiz, daha sakin bir yapı sergiliyor olmanız mümkün. Sessiz ve sakin ortamlarda daha rahat düşünürsünüz. Spirtüel konular, gizli saklı şeyler, gizemli konular merak alanınıza girebilir. Rüyalarınız canlı ve aktif olabilir ve bunları anlamak, yorumlamak konusunda da çaba harcayabilirsiniz. Zekanız daha çok gizemli konulara kayabilir ve bu yüzden olumsuz anlamda dedikodu ve söylentilerden beslenmek de söz konusu olabilir, buna yönelmemeye özellikle dikkat etmelisiniz. Dışarıdan bakıldığında sessiz, sakin biri gibi görünürken, bilinç altınız, iç aleminiz oldukça hareketli olabilir. Yaşadıklarınızın, düşündüklerinizin dışarıdan bilinmesini istemeyebilirsiniz. Zeka ve entelektüel kapasiteniz ile ilgili kendinize güvensizliğiniz olabilir. Bu alan hastahaneler ve sağlık konuları ile de ilgili olduğu için psikomatik rahatsızlıklara da eğilim verebilir. Eller, kollar, parmaklar, solunum yolları diğer insanlara göre hassas olabilir.

Peki iyi yazmışsın güzel yazmışsın da ben haritamın hangi alanının İkizler burcu ile başladığını bilmiyorum diyenler astrolojirehbe@gmail.com a mail atarak merak ettikleri sorularını sorabilirler, malum İKİZLER burcu enerjisi gökyüzünde hakim, merak etmek de son derece normal bu durumda 🙂

Tüm İkizler burcu mensuplarına da bu vesile ile mutlu ve sağlıklı nice yıllar dilerken, hepimize de; en etkili kaynaklardan, en işimize yarayacak, bizi geliştirecek bilgilere kolaylıkla ulaşabilmeyi umut ediyorum…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

GÜNEŞ İKİZLER BURCUNDA 20 Mayıs-21 Haziran BENİM HARİTAMDA İKİZLER BURCU NEREDE?” üzerine 6 yorum

 1. Ben 7.7.95 istanbul saat 17.00-17.30 arasinda doğdum. Benim haritamda yükselenim ve ikizler burcum nedir? Bu dönem ki aşk hayatinda nelere dikkat etmeli neler var bu dönem? iliskim var bu arada yorumlarınızi beğeniyorum teşekkürler 😊

  Liked by 1 kişi

  1. Merhaba,
   Haritanızın ikili yakın ilişkiler alanı (7. ev) İkizler burcu ile başlıyor. Venüs burcunuz da ikizler. İkizler burcunda 25 Mayısta gerçekleşecek Yeni ay venüsünüz ile irtibat halinde olacak. İkili ilişkiler adına yeni bir dönemin başlangıcı olabilir sizin adınıza. Sevgiler,
   Hülya Değer

   Beğen

 2. sehriban koksal kurt

  Merhaba Hülya Hanim,
  Cok tesekkürler yine herzamanki gibi harika yazmissiniz. Ilgiyle okuyorum yazilarinizi. Iyi ki varsiniz.
  Cok merak ettim haritamin hangi alani ikizler burcu ile basliyor.
  17 kasim 1975
  Dogum yerim Corum
  21.45 dogum saatim

  Cok tesekkür ederim 🙏❤🌺
  Sevgiler,
  Sehriban
  _______________________________________________________________________________________________________________

  Sehriban Köksal Kurt
  http://www.sehriban.de

  ________________________________

  Beğen

  1. Merhaba Şehriban Hanım,
   Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Haritanızın arkadaşlıklar alanı İkizler burcu ile başlıyor. Yukarıdaki yorumlarda 11. alan ile ilgili kısmı okuyabilirsiniz. Sevgiler,
   Hülya DEĞER

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s