25 MAYIS İKİZLER BURCUNDA YENİ AY :ŞİMDİ YENİ BİR ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM…

ikizler yeniay

Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait.

  Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

MEVLANA

25 Mayıs Perşembe günü İstanbul saati ile 22:45 de İkizler burcunun 4. derecesinde yepyeni bir ay doğuyor. Ay ve Güneş İkizler burcunda birleşerek yepyeni ve dinamik enerjilere aracılık yapıyorlar. İKİZLER burcu söz konusu olunca, fikirler, düşünceler, konuşmalar, ikilem içerisinde kalıp bir türlü karar veremediğimiz durumlar, beklediğimiz haberler, başkaları ile paylaştığımız haberler, iletişimin her türlüsü, inişli- çıkışlı hallerimiz ve kararsızlığımız yüzünden bir türlü somutlaştıramadığımız düşünceler, etrafımızdaki olaylarla ve insanlarla bağlantı kurma becerimiz ya da tam tersi bu alandaki beceriksiz hallerimiz, dedikodu merakımız, yaşadığımız olayların nedenleri ve sonuçları üzerinde kafa yorduğumuz düşüncelerimize, seyahatlere ve yakın çevre ilişkilerimize vurgu yapacaktır.

Yeni ay zamanları yaşamda işaret fişekleri gibi işlev görebilirler, yeni oluşumlara başlamak, yeni bazı kararlara varmak adına olumlu zaman dilimleri olarak yaşamımızda yer edebilirler. Bir tutulma kadar etkili olmasalar da, doğum haritalarında uygun etkiler alanlar için yepyeni bir dönemin habercisi olabilirler.

Gelelim yeni ay haritasına ve bize ilettiği mesajlara;

izkizler burcunda Yeniay, Hülya Değer, Astrolojinin Rehberliği

Yukarıdaki harita İstanbul’a göre çizdirilmiş Yeni ay haritasıdır. Haritada Oğlak burcu yükseliyor. Gerçekçi, tedbirli, ayağı yere basan ve pratik yönelimler söz konusu. Öncelikli motivasyonlar maddi açıdan paramızın pulumuzun güven içinde olması, işimizin gücümüzün yerinde, yolunda gitmesi ve bu uğurda da sorumluluk almak, taşın altına elimizi sokmak çerçevesinde şekilleniyor. Yükselen Yöneticisi Satürn haritanın kapalı bir alanında ve Mars ile karşıt açıda. Endişeli, içe dönük, kendini göstermekte zorlanan, yaşama şüphe ile yaklaşan, dursak mı yoksa harekete mi geçsek bi türlü bilemediğimiz, zamanlama yapmakta zayıf olabileceğimiz, sorumluluk almak konusunda güvensiz, isteksiz olunabilecek durumlara vurgu yapıyor haritada.

Ay İKİZLER burcunda pek rahat değildir. Sürekli değişen duygulara, şüpheciliğe, yüzeyselliğe vurgu yapar bu burçta. Duygular hep akıl süzgecinden geçirilir, analiz edilir, sorgulanır, ortaya çıkan her ne ise o da olduğu hali ile kabul edilmeyip daha akılcı hale getirilmeye çalışılması da söz konusudur. İki şey arasında kalmak, karar verememek ve verilen kararın arkasında durmakta zorlanmak da Ay İkizler burcunda yoğunlukla yaşanabilir. Ancak dizpozitörü Merkür ile olan karşılıklı ağırlaması, birbirine karşılıklı olarak arka çıkan halleri bu durumu bir nebze yumuşatacaktır.

Yeni ay gerçekleşmeden hemen önce Koç burcundaki Venüs ile 45 derecelik bir açı yapacak. Yörüngesi nedeni ile Venüs zaten bundan daha fazla uzak olamazdı Güneş’e. Bu açı ilişkiler, maddi konular ve yaşamın huzurla akan yönleri ile ilgili olarak keyifsizliğimizi anlatıyor. Çoğu şeyi abartmaya eğilimliyiz, mutluluğu da mutsuzluğu da. Doyumsuz, huzursuz, bazen ateşli, bazen soğuk bi ayarsızız yani 🙂 Ay bu açının ardından güneş ile birleşiyor ve ardından Jüpiter ile Üçgen açıya doğru yol alıyor. Yeni aydan hemen sonra gerçekleşecek bu açı etkisi ile çok şeyler yapmaya istekli hallerimiz, enerjimizin yükselmesine neden olacaktır.

Bu haritada dikkatimi çeken bir diğer şey de haritanın KOVA tipinde olması ve Jüpiter’in de bu kovanın sapında yer alan gezegen konumunda olması. Jüpiter hariç tüm gezegenler 180 derecelik yarım bir daire içerisinde ve bu durumda Jüpiter hem Yeniay’a ve hem de diğer gezegenlerin enerjisine odaklanmış durumda. Sap durumundaki gezegen ne kadar güçlüyse, hedeflere ulaşma adına büyük mesafe kat etmek mümkün olacaktır. Jüpiter dizpozitörü Venüs’ten karşıt açı alıyor, haritanın yüksekçe bir alanında, retro konumda. Özellikle kendimize duyduğumuz inanç, yaşamın akışına duyduğumuz kabullenici tutumlar önem kazanıyor. Yaşama ve onun önümüze çıkardıklarına dair olumlu düşünceler içerisinde olmak güzel ama gerçeklerden kaçmadan, sorumlulukları ihmal etmeden ve en önemlisi de kuracağımız her tür ilişkide gerçekçi ve sağlam veriler ile hareket etmek durumundayız. Venüs ve Jüpiter’in birbirine karşıt açıda olması her alanda tepkilerimizi, duygularımızı, olaylar karşısındaki düşüncelerimizi belli bir dengede tutmakta zorlanabileceğimize dikkat çekiyor. Abartılı ifadeler, iddialı çıkışlar, yapabileceğimizden daha fazlasına söz vermek, fazlaca talepkarlık, kapris, uç durumlarda kibir, tembellik ve disiplinsizlik vurgu kazanacaktır. Bu karşıtlığa Plüton da sert enerjiler göndererek hem maddi anlamda hem de ilişkiler anlamında bazen açıktan bazen de gizli gizli perde arkasından verebileceğimiz güç savaşları olabileceğine işaret etmekte.

Yeni ay haritanın 5. alanında ama burç olarak baktığımızda 6. burçta meydana geliyor. Çocuklarımıza dair, onların eğitim yaşamlarına dair, kendi yaratıcılığımızı sergilemek anlamında, hobilerimiz ve tabi ki aşk yaşamında etkili olabileceği gibi iş ve çalışma koşullarımızı ilgilendiren koşullarla ilgili, günlük yaşamımızdaki rutin alışkanlıklarımızla ilgili ve sağlığımız üzerinde de etkili olacaktır.

Yeni ay dönemleri madem yeni başlangıçların öne çıkacağı zaman dilimleridir o halde bu süreçte yeni bir eğitime başlamak, bilmediğimiz bir konuda bilgi sahibi olmak adına araştırmalar yapmak söz konusu olabilir.

Şimdiye dek yüzeysel olarak bildiğimiz konuların farkına varabilir, bizden gizlenen bazı durumların açığa çıkması ile bazı düşüncelerimize netlik kazandırabiliriz. Sabit düşüncelerimiz mi var ? Bir türlü esneklik ve tölerans gösteremediğimiz kendimizce doğru kabul ettiğimiz düşüncelerimizin de farkına varabiliriz, bunları yeniden ele alarak kendimizi ve doğru bildiklerimizi yeniden değerlendirmek yoluna gidebiliriz.

Yakın çevre ilişkilerimiz hareketlenebilir. Kısa seyahatler gündeme gelebilir. Aramızdan bazıları için ikamet ve ev değişimleri söz konusu olabilir. Alınacak yeni haberler, yapılacak yeni sözleşmeler ile yaşamımızda bazı konular biraz daha netleşmeye başlayabilir.

İkizler burcu enerjisi bol konuşmayı ve bilgiyi de getirecektir ki dedikodu ve söylentilerin tam ortasında da kalabiliriz aman dikkat. Yeni ay gerçekleştikten bir kaç gün sonra Ramazan ayına adım atıyoruz bildiğiniz gibi ve oruç tutmanın sadece midemizi tüm gün boş bırakmak anlamına gelmediğini, asıl “elimize, dilimize ve belimize” de sahip olmamız gerekeceğini aklımızdan çıkarmamak gerekiyor sanırım. Ne düşündüğümüze ve ne konuştuğumuza da çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor, orucu sadece midemize değil tüm azalarımıza tutturmamız gerekiyor 🙂

Yeni ay ve takip eden günlerde gizli saklı pek çok bilgiye ulaşabileceğimiz gibi bizler şaşırtabilecek ya da uzun zamandır beklediğimiz haberleri de alabiliriz. Konuşmak, yazmak, kendimizi ifade etmek ve içimizde birikenleri dışarıya aktarmak bu süreçte daha da artabilir.

Hukuksal veya mali konularla ilgili, bir sağlık ya da eğitim konusu ile ilgili danışmanlık almak da gündemimize gelebilir. Ara buluculuk, uzlaşmak, anlaşmak, fikir birliğine varmak, bu konularda anlaşmalar ya da sözleşmeler yapmak da söz konusu olabilir.

Ve sanırım Su elementinden bu kadar yoksun bu yeni ayda; hissedeceğimiz duygusal boşlukların, yetersiz olduğumuz alanların idrakine de varabiliriz. Aklımızı, fikrimizi, düşüncelerimizi ifade ederken gösterdiğimiz motivasyonların aynısını, duygularımızı ifade etmekte, empati yapmakta da kullanabildiğimiz ölçüde önümüzdeki günler çok daha güzel gelişmeleri getirecektir. Su elementi eksikliği acımasızlığı, düşüncesizliği ve hayal gücü eksikliğini vurgular, sezgilerin yetersiz olabileceğini anlatır. Daha önce de değindiğim gibi önümüzdeki günler dinimizce kutsal olarak kabul edilen önemli bir ayın başlangıcına denk geliyor. Önce kalbimizle, ruhumuzla ve kendi özümüzle iletişim kuralım ve bakalım orada ne var ne yok? Hangi haberleri alacağız kendimizden? Neyi idrak edeceğiz?

Bu yeni ay ve devamındaki günler Ateş burçları (Koç, Aslan, Yay) Hava burçları (İkizler, Terazi, Kova) ve bu burçlarda yükselen ve kişisel gezegenleri olanları çok daha fazla etkileyecektir.

Ülkemiz açısından ise Yeni ayın ülke haritasının kapalı ve gizli konuları anlatan alanında gerçekleşiyor oluşu, üstelik de 26 Şubat’ta gerçekleşen 8 derece Balık burcundaki Ay Tutulması derecesinin de bu yeni ay derecesi ile tetiklenecek oluşundan hareketle; bazı zorlanmalara, sıkıntı verici gelişmelere ve haberlere neden olabileceğini söyleyebiliriz. Bu haberler de daha çok medya, iletişim sektörü, mahkemeler, dini kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, yayıncılık sektörü, ülkenin yurt dışı ilişkilerini bağlayan konular, kara, hava ve deniz taşımacılığı ile ilgili konular, kurumlar ve bu alandaki kişiler çerçevesinde şekillenebilir. Medyada aslı astarı olmayan konular hızla yayılabileceği gibi, halktan gizlenen bazı konular da gün yüzüne çıkabilir.

Yeni ay ve devamındaki günlerin hepimizin yaşamına bizim için en hayırlı olabilecek haberleri ve gelişmeleri taşıması dileklerimle….

Sevgi, ışık ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip. ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s