MARS YENGEÇ BURCUNDA 4 HAZİRAN- 20 TEMMUZ

mars yengeçte

4 haziran tarihinde Mars gezegeni Yengeç burcuna giriyor. Astrolojik olarak bu burçta Mars gezegeni pek rahat değilidir zira Mars gezegeninin ateşli ve kuru doğası ile Yengeç burcunun soğuk ve nemli tabiatı pek uyum sağlayamaz. Aksiyon, atılım, cesaret ve doğrudan eylem isteyen Mars gezegeni, duygusal güvence ihtiyacı içerisinde olan , hassas ve duygusal Yengeç burcu ile bağdaşamaz ne yazık ki.

Mars gezegeninin Yengeç burcundaki süreci boyunca hayalperestlik, yaratıcılık artışı yaşanabilir. İlgi duyduğumuz şeylerin peşinden gidebiliriz ama bu sefer bunu doğrudan ve göstere göstere değil, dolaylı yollardan ifade ederek yapabiliriz.

Su elementine ait, öncü bir burç olan Yengeç’te bulunan Mars, ruh haline göre değişen kararlar almamıza neden olabilir. Hedeflerimiz kalbimizin sesine göre değişebilir, ruhumuzun, canımızın çektiğine doğru yol almak isteyebiliriz. Vereceğimiz kararlar da çoğunlukla duygularımızın etkisinde olacağı için süreç içerisinde dikkatli ve sağ duyulu davranmakta fayda var. Alınganlık, kapris ve buna benzer duygusal tepkiler artabilir süreç içerisinde.

Mars astrolojik olarak enerjiyi harekete geçiren bir yapıya sahiptir, meydan okuyucudur. Duygusal olarak bir hayli alıngan, hassas, korumacı olabileceğimiz bu süreçte ortaya büyük çapta duygusal gerilim çıkabilir zira Mars yengeç burcunda bulunduğu süreç içerisinde Plüton, Uranüs ve Jüpiter ile sert açılar yapacak. Neptün ile yapacağı olumlu kontak hayallerimizi uyararak, harekete geçmek için doğru zamanın geldiği hissine kapılmamıza neden olabilir ancak dikkatli olmaz, sağduyu ve tedbirli davranışları elden bırakırsak hayallerimiz, yanlış anlamalara, yanılgılara ve hayal kırıklığına dönüşebilir.

Mars ve Plüton’un karşıtlığının aktif olacağı 21 haziran- 11 temmuz aralığında kendi düşüncelerimizi ve eylemlerimizi başkaları üzerinde dayatma riski var, hele ki reddedildikçe, engellendikçe daha da fevri olabiliriz. Duygusal ve fiziksel şiddetin çeşitli biçimleri karşımıza çıkabilir aman dikkatli olmakta fayda var bu süreçte. Merkür’ün de yengeç burcuna geçerek Mars ile yapacağı kavuşum bu tarih aralığında dilimizin de sivri olabileceğini işaret ediyor. Dil yarası en derinlere işleyebilir aman dikkatli olalım ağzımızdan çıkan sözcüklere…

Mars ile Uranüs arasındaki sert açı Temmuz ayının ilk haftasından itibaren kendini hissettirecek. Saldırganlık, ani ve fevri çıkışlar, isyan duygusunun yükselmesi, aşırı tepkisel davranışlar hepimize zarar verebilir. Keskin sirke küpüne zarar aman şiddetli öfke nöbetlerinin esiri olmayalım…Tahammülsüzlük bu süreçte çok artabilir bu konuda da elimizden geldiğince olayları olduğu şekli ile kabulde kalıp, fazla zorlamamakta fayda var açıkçası.

Bir yanda hayallerimiz var gerçekleşsin istediğimiz ,bir yanda da korkularımız var yaşamda sahip olduklarımızı  koruyamamak adına. Bu iki duygu sert bir şekilde karşı karşıya gelecek gibi duruyor Mars yengeç burcu sürecinde. Huzursuzluk, alınganlık, tahammülsüzlük, sinirlilik ve kapris tuzaklarına kapılmadan bu süreci atlatmamız çok ama çok önemli.

Ülkemizin Yükselen burcu Yengeç.  Mars yarından itibaren yükselen burcumuz üzerinden geçmeye başlayacak. Ülkemiz adına da bu süreç oldukça hassas ve gerginlikler içeren bir dönem olabilir.

Gökyüzünde açığa çıkacak bu yüksek düzeyde enerjiyi ihtiyacımız olan dönüşümü gerçekleştirmek adına olumlu kullanmak durumundayız. Bunu yapamadığımız taktirde bu yıkıcı enerjiler başta yaşam enerjimizi aşağıya çekebilir, ardından da bireysel ve toplumsal ilişkilerimizi zedeleyebilir.

Öncü burçlar yani KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK burçları, bu burçlarda haritalarında yoğun gezegen yerleşimi olanlar, Yükselen burçları bu grupta olanların çok daha dikkatli olmasında, aklı selim davranmasında fayda var. Daha soğukkanlı, daha stratejik ve tepkilerimizde daha akılcı davranmamız gerekiyor.

Duygusal tepkilerimizi sağlıklı şekilde dışa vurabileceğimiz ve bu yüksek düzeydeki enerjiyi verimli kullanabileceğimiz güzel bir dönem olmasını diliyorum.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya Değer Dip. ASA

 

 

MARS YENGEÇ BURCUNDA 4 HAZİRAN- 20 TEMMUZ” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s