ADIM ADIM SPİCA’YA DOĞRU : 9 HAZİRAN 2017 JÜPİTER DÜZ HAREKET ETMEYE BAŞLIYOR.

KELEBEKLİ KIZ

6 Şubat 2017 de gerileme hareketi yapmaya başlayan Jüpiter gezegeni, bugünden itibaren ileri doğru hareket etmeye başlayacak. Bugün ve yarın ileri gitmeden, kendi gerçek doğal hızına kavuşmadan önce durağan yani STATINORY durumunda olacak, bu durum da yaşamımızda Jüpiter’e özgü, inanç, güven ve iyimserlik temalarının abartılı olarak ortaya konulabileceğinden söz edebiliriz.

Klasik astroloji  bakış açısına göre geri hareket etmek bir gezegen için güçsüzlük yaratacak bir durumdur, gezegenin ifade ettiği konular bir takım gecikmeler, engellenmeler, tutarsızlıklar nedeni ile sorun yaratabilir. Gezegen vaadini ortaya çıkartmakta zorlanabilir. Gezegenin içsel, pasif ve alıcı bir doğada çalışacağını düşünürüz bu durumda. Söz konusu gezegen astrolojide büyük iyicil olarak kabul edilen, şans, fırsat, bolluk, genişleme ve olumlu gelişmelerin habercisi olan JÜPİTER gezegeni olunca da sanırım pek çoğumuz geçtiğimiz Şubat ayından itibaren, doğum haritamızda Jüpiter’in geçiş yaptığı alanla ilgili konularda şansımızın pek de yaver gitmediğini deneyimlemiş, istediğimiz türde fırsatları bir türlü yakalayamamış olabiliriz.

6 Şubattan bu yana Jüpiter genel olarak stresli açılar yaptı. Karşıt açıları bizi ilişkilerde inançlarımız ve değerlerimiz ile yüz yüze getirirken; kare açıları daha çok olay bazlı gelişmeleri yaşamımıza dahil etti. Maddi ve manevi olarak tüm sahip olduklarımızı şöyle bir gözden geçirtmiş olabilir bazılarımıza. Başta kendimize olmak üzere, karşımızdaki kişilere, yaşadığımız olaylara bakıp “güven” duygumuzu sorgulamış olabiliriz. İlişkilerimiz, işbirliklerimiz, ortaklıklarımız, sosyal adalet anlayışımız, adalet, eşitlik ve diplomasi adına gösterdiğimiz çabalarımızı vicdan terazimizde dengelemeye çalıştık. Terazimizin kefeleri bazen bizden, bazen de karşımızdakinden yana ağır bastı. Rakipler, damarımıza basanlar, inancımızı ve değerlerimizi sorgulatma noktasına getirenler ile karşılaştık belki de. Asla olmaz, ben ona güveniyorum, bana yapmaz bunu dediklerimiz de şaşırtmış olabilir süreçte kimimizi. Hukuksal sorunlar, ortaklık konularında ihtilaflar, görüş ayrılıkları yaşanmış olabilir. Bazı işbirlikleri, ortaklık projeleri askıya alınarak beklemek durumunda da kalmış olabiliriz.

Özellikle Jüpiter ile Plüton karesi, Uranüs ile Jüpiter karşıtlığı  retro süresince pek çok kadersel olayları karşımıza çıkartmış olabilir ve bir noktadan sonra kaderin üzerindeki kaderi anlamak adına, olanı olduğu şekli ile kabul edip tüm sisteme, evrene, Yaradana, ışığa ya da adına her ne diyorsanız ona olan güvenimizi, inancımızı yeniden tahsis etmek adına bizleri sıkıştırmış olabilir retro süresince.

Şimdi düz harekete geçen Jüpiter, hak edenlere hak ettikleri ödülleri vermek adına, kaçırılan fırsatları yeniden yakalamak adına çalışmaya başlayacak. Şubat ayından bu yana kendi içimizdeki değerlendirmeleri sağlıklı olarak yaptıysak, yaşamımızda bitenlerle, gidenlerle helalleşip; gelenleri farkındalıkla buyur ettiysek ; vicdan terazimizi dengeye getirdiysek, maddi ve manevi anlamda inandıklarımızı, değer verdiklerimizi yeni bir bakış açısı ile ele alıp gereken düzenlemeleri yaptıysak, sadece kendimize müslüman olmayıp, kendimiz için istediklerimizi karşımızdakiler için de istediysek eğer düz hareketine başlayacak olan Terazi burcundaki JÜPİTER  “hak ettiklerimizi, hak ettiğimiz kadarı ile “ kucağımıza bırakacaktır.

Jüpiter 6 Şubat’ta retrosuna 23 derece Terazi burcundan başlamıştı. Bu derecede önemli bir sabit yıldız bulunuyor : SPİCA. Gökyüzünün en büyük, şanslı yıldızlarından biridir Spica. Bernadette Bredy’e göre bu şanslı yıldız, ilerleme ve uygarlaşma yolunda yeni bilgilerin, gelişmelerin yaşama geçirilmesini anlatır ve kişisel gezegenlerle olan teması harita sahibine görkem, göz alıcılık, ihtişam, mükemmellik, şans ve fırsatlar katar. Yetenek, beceri ve alışılmışın dışında başarı verebilir Spica eğer kişisel gezegenleriniz ile bakışım içerisindeyse. Retrosuna Spicanın bulunduğu bu noktadan başlayan Jüpiter bugünden sonra ilerleyerek, 9 Eylül 2017 de 23 dereceye ulaşarak, başladığı noktaya dönecek. Bu sözünü ettiğim tarihte Jüpiter dizpozitörü Venüs’ten güzel, olumlu bir açı da alacak üstelik 🙂 Kaçan fırsatların tekrar yakalanabilmesi için gelişmelerin başta olmak üzere; kendimize güvenin, yaşama dair beslediğimiz umutların ve iyimser duyguların, şans, fırsat ve genişlemenin geleceğini düşünüyorum. Kişisel doğum haritalarımızda Jüpiter hangi alandan geçiyorsa o alanda hissettiğimiz tıkanıkların aşılabileceği bir sürece giriyoruz genel olarak hepimiz için bir yorum yapacak olursam. Her doğum haritası kişiye özel, her deneyim de doğum haritasında vaad edildiği kadarı ile olur elbette, bu nedenle kişisel yaşamımızdaki etkiler her bireye özgü olacaktır. Genel olarak ateş ve hava gurubunda gezegen yoğunluğu barındıran harita sahipleri, Güneş ve yükseleni Yay, Aslan, Koç, Terazi, Kova ve İkizler burçları heves ve umutla Jüpiter’in haritalarında dokunduğu alanlarda ödüllerini bekleyebilirler, sürümcemede kalan işlerini yoluna koymaya başlayabilirler.

Hepimiz için; tıkanan işlerimize, bir türlü netice alamadığımız projelerimize, en önemlisi de gönlümüze, kalbimize, ruhumuza Spica’nın parlak ışığının ve görkemli şansının dokunmasını tüm kalbimle diliyorum…

Sevgi ve ışık içinde kalalım hepimiz, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s