5-31 Temmuz Venüs İkizler Burcunda: Seni Telefonuma “sevgilim” diye kaydedebilir miyim? :)

 

 

 

 

 

romantik_ask_mektubu venüs ikizler

Astrolojide aşkın, sevdanın, ikili ilişkilerde haz almanın, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığımızın ve de yaşamımızda huzur, uyum, denge gibi kavramların temsilcisi Venüs gezegenidir.

Venüs’ün Dünyamıza olan yakınlığından dolayı yörüngesi kısadır ve bir burçtan diğer bir burca geçmesi diğer gezegenlere göre çabuk olur. Her burç değişiminde de yaratıcılığımızı, artistik yeteneklerimizi ve aşka, sevgiye, karşı cinsle olan ilişkilere yaklaşım tarzımıza etki edebilir. Elbette transit etkileri kısa sürelidir ve eğer haritamızdaki belirli noktalar ile temas ederse etkisi daha yoğun  hissedilir, bunu unutmamak gerek 🙂

Boğa burcunda ve kendi yönettiği burçta gayet rahat olan Venüs gezegeni bugün itibariyle İkizler burcuna geçiyor. Hem Venüs hem de İkizler burcu, her ikisi de “nemli” doğada olduklarından özellikle “sosyallik ve uyum sağlama” yeteneği açısından Venüs bu burçta belli ölçüye kadar rahat edecektir. İkizler burcunda Venüs; sosyal ve eğlendiricidir, cana yakındır. İlişkilerde özgürlükçü ve de esnek yapısı ile hareketli bir yapı ortaya çıkartabilir. İkizler burcundan transit ettiği süreç içerisinde “şeytan tüyü var” dedikleri türden bir karaktere de bürünmek söz konusu gönül ilişkilerinde, eğer ki haritanızdaki Venüs ile gökyüzündeki Venüs arasında uyumlu açılar oluşuyorsa .

Bu ay süresince yakın çevre ile olan  ilişkilerde sosyallik, girişkenlik, iletişim kurma isteği artacaktır. Konuşmalar, sosyal paylaşımlar, ilişkilerde aşk ve sevgi dolu konuşmalar ön plana çıkabilir. Esnekliğin getirdiği çevreye uyum yeteneği ve sempatik özellikler vurgulanacaktır. Telefonla, mektup ya da başka iletişim yolları ile aşkı ve sevgiyi daha fazla dile getirmek de mümkün. Her ne kadar ucu yanık aşk mektuplarının yerini bol emojili whats-up mesajları almışsa da, her türlü ortamda beğenilerimizi dile getirmek , sevgimizi anlatmak için uygun tesirler oluşacaktır göksel olarak.

Ancaak 🙂 İkizler burcunun değişken ve meraklı doğası, deneyim arayan yapısı ve seçenekler arasında kaldığında karar vermekte zorlanan özelliği Venüs için pek iyi değildir. Venüs huzur ve uyumun, haz duygusunun gezegenidir. Bir kutu karışık kurabiye arasından, en sevdiğiniz çikolatalı kurabiyeyi yerken diğer kurabiyelere aklınızın takılması ya da onların da tadına şöyle bi bakma istediğinizin artacağı dönem gibi düşünebilirsiniz bu süreci 🙂 İlişkilerde yükümlülük altına girmek zorlaşabilir, daha hafif, daha soft ve fazla zorlanmayacağımız, geleceğe dair yükümlülük içermeyen türden ilişkilere yönelmek söz konusu olabilir.

İkizler burcu demek birden fazla seçenek demektir, “hmmm onu mu seçsem, bunu mu seçsem ?”  ya da ” bana çıkma teklifi etti, kabul etsem mi etmesem mi?” ” sevdiğimi ona söylesem mi söylemesem mi ?” tarzında ikircikli düşünceler yoğunlaşabilir. Bir oyun ya da yaz aşkı diye başlanan gönül ilişkilerinde artış olabilir. Aynı anda iki kişiden hoşlanmak, iki kişiden birini tercih etmekte zorlanmak söz konusu olabilir.

Bir şeye sahipken diğer bir şeye sahip olmayı istemek demektir İkizler burcudaki Venüs bir anlamda. Bu nedenle sosyalliğin getireceği hareketlilik, merak duygusunun yaratacağı deneyim isteği ve belki de bunlara bağlı oluşacak seyahatler ve sosyal ortamlarda, aktivitelerde olma durumu ile harcamalar artabilir, evdeki hesabı çarşıya uydurmakta zorlanabiliriz aman dikkat edelim bu süreçte.

Şu an İkizler burcundaki Venüs; Yengeç burcundaki Merkür tarafından idare ediliyor, Venüs’ün dizpozitörü Merkür olduğu için. Ancak yarın itibariyle Merkür de Aslan burcuna geçecek ve 8-12 Temmuz arasında Venüs ile uyumlu açılar içinde olacak. Girişkenlik, sosyallik artarken, ilişkiler alanında akıcı enerjiler söz konusu. 24 Temmuza dek Venüs ile Jüpiter arasında olumlu görünüm aşk ve ilişkilerde keyifli zamanların işaretçisi olabilir.

Venüs ile Neptün arasındaki sert açının aktif olacağı 14- 21 Temmuz tarihleri arasında dikkatli olmamız gerekiyor. Aldanmalara, aldatılmalara açık olmak söz konusu olabileceği gibi tutmakta zorlanabileceğimiz sözler vererek ilişkilerimizi zora sokabiliriz. Duymaktan hoşlanacağımız, yalandan da olsa güzel sözlerin büyüsü altına girebilir, özellikle aşk sarhoşu iken bol keseden vaadlerde bulunabiliriz ya da ayık kafa ile itiraf edemediğimiz aşkımızı sarhoşken bir güzel itiraf edebiliriz 🙂

18 Temmuz 30 temmuz arasında ise Venüs ile Satürn arasında karşıt açı etkili olacak. Yukarıda sıraladığım bir dizi tutarsızlık ile yüz yüze gelmek söz konusu. İkili ilişkilerde sorunlar, sevgi ve aşkta rededilme korkusu, ilişkiyi devam ettirmekte zorlanma veya belli bir temele oturtmakta zorlanma, güvensizlik nedeni ile ilişkiyi sonlandırma söz konusu olabilir. Bir kutu kurabiye arasından eğer en beğendiğimizin yanında diğerlerini de mideye tıkıştırdık ise şimdi hazımsızlık zamanı diye de düşünebiliriz bu süreci 🙂

Venüs İkizler burcu transitinden olumlu anlamda etkilenebilecek burçlar hava ve ateş gurupları yani Koç, Aslan, Yay, İkizler, Terazi ve Kovalar, bu burçta gezegen yoğunluğu olanlar ve yükselenleri bu burçlarda olanlar diyebilirim. Elbette her harita kendine özel ve kendi içinde anlamlı etkiler çıkartacaktır, bu nedenle daha geniş ve size özel yorumlar için ayrıntılı doğum haritası analizi yaptırmanızı önerebilirim.

Sosyalliğin ve ilişkilerde iletişimin arttığı bu süreçte aşkı arayanlara aşk, aşkı bulmuş olanlara da kalıcılık diliyorum, sevgi ve ışıkla…

Gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

5-31 Temmuz Venüs İkizler Burcunda: Seni Telefonuma “sevgilim” diye kaydedebilir miyim? :)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s