21 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: İRADENİN VE KALBİN GÜCÜ, BEN BENİM….

 

FB_IMG_1502229021609

Sen bir kral ol, krallık ardından gelecektir!

Bir krala yakışan şanlı benlik, daima krallığın doğuşundan önce gelir.

                                                                              Dreamer/ Tanrılar Okulu

21 Ağustos Pazartesi günü akşam saatlerinde Güneş ve Ay gökyüzünde 28 derece Aslan burcunda  kavuşacaklar ve yepyeni bir ay doğacak. Bu kavuşum ay düğümü ile 5 derece yakınlıkta oluştuğu için de aynı zamanda tam bir güneş tutulması anlamına da geliyor. Her ay gökyüzünde bir dolunay bir de yeni ay meydana gelir ama tutulma olabilmesi için bunların ay düğümleri ile kontak kuruyor olması gereklidir.

Güneş tutulmaları yüzyıllardır insanoğlunun ilgisini çekmiş, AY’ın Güneş’in ışığını kestiği o birkaç dakikalık büyülü zaman diliminde dünyanın ışıksız kalıyor olması hayra alamet olarak yorulmadığı gibi tutulmanın devamındaki günlerde çeşitli doğal felaketlere, tutulmanın özellikle izlendiği, görüldüğü ülkelerde siyasi ve idari karışıklıklara, yöneticilerin, kral ve soyluların uğrayabileceği bir dizi felakete neden olabileceği düşünülegelmiş.

Elbette kadim astrologların bu söylediklerini dikkate alıyoruz ama artık modern astrolojiye göre tutulmaların yaşamımızda yeni bir takım olayları başlatması, eksik, bozuk, hasarlı ya da dengesiz giden yaşam alanlarımızın da belirli bir dengeye ulaşması açısından itici gücü içerisinde barındırıyor olması daha farkındalıklı bakış açısı ile değerlendirmemize neden oluyor tutulmaları.

Tutulma anı haritasında Güneş ve Ay, güneşin kendi evinde, 5. alanda kucak kucağa. Haritanın doğu ufkunda Koç burcu yükselirken, yöneticisi Mars tutulmaya eşlik ediyor. Tutulma Kuzey Ay Düğümü yönünde. Geri hareketteki Satürn tutulmaya olumlu açılar yaparak karmik hak edişlerimizi, payımıza düşeni kadarı ile kalıcı olarak kucağımıza bırakmak için bekliyor haritanın 9. alanında. Olgun ve net bir dünya görüşüne sahip olanları ve “taş” (Satürn)  gibi sağlam bir inançla (9. ev) yol alanları ödüllendirecek retro hareketten düze hareket etmeye başladığı andan itibaren bu Satürn.

Satürn ve yine bu göksel olaya ılımlı açılar ile bağlanan büyük iyicil Jüpiter arasında karşılıklı ağırlama da var. Zaman kalitesinin önemli belirleyicilerinden olan bu iki önemli gezegenin hem olumlu açı ile bağlanması, bir de birbirine arka çıkarcasına ağırlamada olması, tutulmayı ve onun anlattıklarını çok daha olumlu anlamda önemli kılıyor.

Teknik detaylara boğmadan şöyle özetleyebilirim durumu, çok güçlü enerjileri içerisinde barındıran, gücü iliklerimize kadar hissedeceğimiz ve bunu da dışarıya göstermek isteyeceğimiz bir döneme adım atıyoruz. Aslan burcunda gerçekleşen bu tutulma ve tutulmaya eşlik eden stelyum; içimizdeki ateşi alevlendirerek, yaratıcılığımızı, irademizi, olayları kendi isteğimiz doğrultuda yönlendirme ve yönetme becerimizi, heves ve coşkumuzu arttıracak. Elbette gururumuzu, kibrimizi ve her şeyi ben bilirim, ben ne dersem o olur diyen  bencil taraflarımızı da harekete geçirecek bu tutulma.

Doğum haritalarımızda Aslan burcunun hüküm sürdüğü yaşam alanlarımızda, etkili ve görünür başlangıçlara adım atmaya hazırlandığımız bu dönemde, işin içerisinde Uranüs’ün o çarpıcı, şaşırtıcı ve beklenmedik gelişmeleri bir anda önümüze düşüren etkisi de ön plana çıkıyor. Tutulma haritasına şahane bir üçgen açı ile bağlanan, üstelik de tutulmadan hemen sonra Ay’ın ilk açı yapacağı gezegen olması itibariyle Uranüs bu tutulmada rol almazsa olmazdı zaten.

Retro hareket ediyor oluşu ile daha da bi sıra dışı, daha da bi “kendi” gibi olan bu Uranüs, düz hareketine geçip de  tutulma derecesini tetikleyeceği 2018 Nisan ayının ilk günlerinde çoğumuzun yaşamına sürpriz değişim fırsatlarını getirecek. AY bu tutulma haritasında günlük ortalama hızının çok üzerinde, bir de Uranüs ile açı yapmaya doğru gidiyor, Mars’ın o harekete geçiren enerjisi buna eklendiğinde tutulmanın sürprizli, canlandırıcı, hareket geçiren enerjileri içerisinde barındırdığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu tutulma pek çok kişiye iyi gelecektir. Özellikle kimler kimler dediğinizi duyuyor gibiyim 🙂 Az sabredin yazımın sonuna tarih aralıkları ile kimler etkileniyor tek tek yazacağım bu sefer 🙂

Gelelim bu kadar olumlu görünümlerin olduğu tutulmanın biz insanoğluna tuzak olabilecek görünümlerine, öyle ya her iyiliğin içinde bir kötülük; her kötülüğün içinde bir iyilik yok muydu? Bu kadar mı mükemmel her şey yani? ASLAN burcunun gölge yönlerine dikkat diyerek başlamak istiyorum. Kibir ve gurur, bitmek bilmeyen hırs ve yönetme isteği. Marsın katılımı ile artan arzular ve tutkular. Güneş eğer arzularımızı da anlatıyorsa Mars ile beraber; iki tip arzunun bizi bu dönemde esir almamasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Bir tanesi aşırı güvenden ve kabarmış, kontrolsüz arzulardan beslenen ego. Diğeri de korkudan beslenen, sinik, aslında kendi gölgesinden bile korkar durumda iken kendini korkularının gücü ile besleyen bir ego. Her ikisi de bizim tuzağımız bu süreçte. Kibre dikkat, aşırı semirmiş egoya dikkat, kızgınlıklarla, hırsla motive olup harekete geçmeye dikkat, abartılı bir öz güvenle her şeyi ben bilim tuzaklarına dikkat ve dışarıdan onay almak, alkış toplamak için yapılacak ucuz ayak oyunlarına da dikkat 🙂

Güneş en saf, en yalın anlamı ile “ben” demektir astrolojide. Bu dünyada kalbimizi koymak için aradığımız şeyin ne olduğunu anlatır. Bu “ben” ve “benin arzuları” madem öne çıkacak bu tutulmada; kendi gerçeğimizi, doğru bildiklerimizi kimseye zorla kabul ettirmeye çalışmadan, aydınlanmak için, yolumuzu bulmak için hiç bir kimsenin ya da lider olarak gördüklerimizin peşinden her ne amaçla olursa olsun koyun gibi sorgulamadan gitmeden, kendi gücümüzü ve irademizi kendi ellerimiz ile bir başkasına teslim etmeden, güven duygusunun kendi özümüzden geldiği, Yaradanın ışığı ve iradesi ile şarj olmuş, kalbimize sevgiden doğan bir arzu ile mucizelere kendimizi açtığımız bir dönemin farkında olmamız gerek sanırım.

Kendi özümüzü, içimizdeki varlığı gözlemlemeyi, onun sesini duymayı, o ses ile yol almayı, olayları, olup bitenleri gözlemleyen ve tanık olan durumunda kalarak dingin bir ruh hali ile ne zaman harekete geçeceğiz ne zaman durup bekleyeceğiz arasındaki farkı görmeyi dileyebiliriz örneğin madem ki tutulmalar yeni ay aynı zamanda, bunu dileyelim mi? Yaradanın iradesi ile kendi irademiz arasında bi fark olmadığını anlamayı, idrak etmeyi de dileyebiliriz mesela. İnsanoğlu tanrısallığını anladığı anda çok ama çok güçlü bir varlık haline gelmez mi sizce de? Kalbimiz Yaradanla uyumlu olduğunda, “onun iradesi benim irademdir” “benim değil, senin dediğin dediğin olsun ”  “ben, benim” dediğimiz anda elde edeceğimiz gücü ve gerçek kudreti bir düşünsenize. Hangi mucize gerçek olmaz ki o zaman….

Bu tutulmanın hepimize çok iyi geleceğini, inancımızı ve yaşam hevesimizi yükselteceğini düşünüyorum. Elbette her birimizin doğum haritası bir diğerinden farklı, kişisel yaşam öykümüzde bize özel tutulma etkilerini anlamak için bunu ayrıntılı olarak incelemek gerekir. Dilerseniz astrolojirehber@gmail.com dan benimle iletişime geçebilirsiniz.

Başlangıçta da söylediğim gibi şimdi de bu tutulmadan en çok kimler etkilenecek bir bakalım:

Haritalarında öncelikle kişisel gezegenleri (Ay, Güneş, Mars, Venüs, Merkür ve Yükselen) 23-30 derece Aslan, Kova, Akrep, Boğa, Koç ve Yay burçlarına yerleşenler, 0-3 derece Başak, Balık, Yay, İkizler, Boğa ve Oğlak burçlarında gezegenleri olanlar, 24- 30 derece İkizler, Terazi ve 1-2 derece Akrep ve Yengeç burcunda yerleşmiş gezegenleri olanlar doğrudan etki altındalar. Bunlar arasında tutulma enerjileri ile uyumlu bir akış içinde olanlar Aslan, Yay, Koç, İkizler ve Terazi burçları. Değişime direnç gösterme potansiyelleri fazla olanlar ise Boğa, Kova, Akrep burçları.

Yok ben haritamı da bilmiyorum, derecelerinden de haberim yok diyenlere de şu tarih aralıklarını verebilirim;

16- 26 Ağustos arasında doğan Aslan ve Başak burcu olanlar,

16- 26 Kasım arasında doğmuş Akrep ve Yay burcu olanlar,

12- 24 Şubat arasında doğmuş Kova ve Balık burcu olanlar,

16- 26 Nisan arasında doğmuş Koç ve Boğa burcu olanlar,

16- 26 Aralık arasında doğmuş Yay ve Oğlak burcu olanlar,

16-24  Haziran arasında doğmuş İkizler ve Yengeç burcu olanlar,

18- 28 Ekim arasında doğmuş Terazi ve Akrep burcu olanlar,

14- 23 Şubat arasında doğmuş Kova ve Balık burcu olanlar.

Tutulma derecesi gökyüzünde atılmış bir çentik gibi düşünülür. Bu atılan çentiğe gökyüzünde hareket eden gezegenlerden her hangi bir tanesinin dokunması ile tutulma etkileri aktif hale geçer. Dokunan gezegenin doğasında olaylar yaşanmaya başlanır tutulma temaları ile ilgili olarak.

28 derece Aslan burcuna ilk dokunacak olan gezegen şu an retro halde bulunan Merkür gezegeni olacak. 6 Eylül’de artık Aslan burcunda düz hareketine başlayan Merkür bu dereceyi tetiklediğinde ise yaşamlarımızda belki de birer işaret fişeği olabilecek haberler almaya, o ana dek belki de akıl edemediğimiz bağlantılar kurmaya, iletişim trafiğimizi artıracak gelişmeler yaşamaya başlayabiliriz. Ancak ben asıl değişimi ve yeni girişimleri Uranüs’ün düz harekete başlayıp da bu noktadan bir kez daha geçtiği an olan Nisan ayının ilk haftası olarak yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Güneş tutulmasının yaşamlarımızdaki asıl etkilerini 2018 yılı bahar aylarında daha net bir şekilde yaşayacağız.

Etkili ve görünür başlangıçlara imza attığımız ve bu başlangıçlar için ihtiyacımız olan gerçek gücü ve güveni içimizdeki o sonsuz ve sınırsız yaratıcı enerjiden aldığımız harika bir dönem diliyorum hepimize…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip. ASA

 

 

 

21 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: İRADENİN VE KALBİN GÜCÜ, BEN BENİM….” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s