MERKÜR NEPTÜN İLE KARŞI KARŞIYA GELİNCE : KAFA OLDU Bİ DÜNYA 18 Eylül – 3 Ekim

ANTONIO MORA1.gif

Şu sıralar bir türlü konsantre olamıyor musunuz?

Aldığınız kararların doğruluğundan emin olmakta zorlanıyor musunuz?

Ne yapacağınızı bilmez bir halde bir gün evet dediğinize bir diğer gün hayır mı diyorsunuz?

Her zaman yaptığınız rutin işlerinizi yaparken bile enerji düşüklüğü yaşıyor musunuz?

Gökyüzünde Merkür ile Neptün arasındaki sert açı ve buna eşlik eden Mars enerjisi bizi bu aralar biraz zorluyor olabilir. Başak burcunda ve kendi yönettiği burçta olan Merkür tam karşıt burcunda Balıktaki Neptün ile şu aralar 180 derecelik açı yapıyor. Cesaret, kararlılık ve mücadele etme kapasitesini anlatan, eyleme geçmek ve karar almak adına bizlere gereken enerjiyi veren Mars gezegeni de şu aralar bu karşıtlığa Merkür ile kavuşarak katılmış durumda. Harekete geçmekte zorlanma, hedef belirlemekte sıkıntılar, açıktan kendimizi ortaya koymakta zorlanma veya karar vermekte sıkıntılar yaşanması olasılıklar arasında bu gökyüzü görünümü altında. Karşıt açı doğası gereği de en fazla ilişkiler alanında etkili oluyor. “ben ve sen ” temasını anlatır 180 derecelik açılar ve bize karşı duran kişiler ve durumlarla yüzleştirir.

Balık ve Başak burcunun bu kapışması, Başak burcunun mükemmeliyetçiliği ve düzen arzusu ile Balık burcunun aşkın bir teslimiyeti nedeni ile oluşuyor. Bir taraf olayları didik didik edip, kusursuzlaştırmaya çalışırken; diğer taraf zaten her şey kusursuz ve olması gerektiği gibi diyerek hayatın somut gerçekleri ile yüzleşmekten, gereken sorumluluğu almaktan bir parça uzak gibi.

Bu süreçte eğer çok acil değilse önemli kararlar almakta acele etmemek gerekiyor. İş anlaşmaları, yazılı bağlantılar, sözleşmeler ve her türlü evrakla ilgili konularda bazı sorunlar yaşanması muhtemel olaylar arasında. Bu süreçte aldanmaya açık olabileceğimiz için de şu an önümüze gelen teklifleri “rüya gibi” ya da tam da ideallerimizdeki gibi görünebilir gözümüze. Bu konuda somut adım atmadan önce tüm boyutları ile ele almamız gerek bu tür teklifler karşısında. Gerçekçi beklentiler içinde olmamız gereken bu gökyüzü görünümleri altında hayallerimiz ile somut gerçekler arasında belli bir denge kurmak pek çoğumuz için zor olasa gerek.

Sağlık açısından depresyona, sinirsel gerginlikten kaynaklanan spazm gibi bağırsak rahatsızlıklarına, vücut direncinin düşüşüne bağlı olarak gelişebilecek rahatsızlıklara, gıda, besin, ilaç alerjilerine açık durumda olabilir aramızdan bazıları. Sağlık açısından da dikkatli olmamızı işaret eden bu açısal görünüm altında günlük yaşamın rutin aktivitelerini bile gerçekleşmek adına enerji düşüklüğü yaşanması söz konusu olabileceğinden, düzenli ve sağlıklı beslenmeye, açık havada bol bol vakit geçirerek topraklanmaya ihtiyacımız var.

20 Eylül’de Başak burcuna bu defa Venüs gezegeni de geçecek ve bu da yine aynı şekilde Neptün ile karşıt açı yapacak. Bu defa aldanmalar ve hayal kırıklıkları, belirsizlikler ilişkiler cephesinden yaşanmaya başlayabilir. Aşırı fedakarlıklar, kendimize hak ettiğimiz değeri vermekte zorlanma ve fazlaca yüklenme yüzünde ilişki içinde “değerimizi” belirleyememe gibi durumlar yaşanabilir. Karma karışık olabilir duygularımız ve bir ilişki içinde hem kendimizi hem de karşımızdaki insanı aldatma eğilimleri ortaya çıkabilir. Başkalarının etkisinde çokça kalabileceğimiz için bu dönemde yanımızda yöremizde olabildiğince bize karşı objektif olduklarına inandığımız kişilerle birlikte olmaya dikkat etmek gerek.

Gökyüzünün bu ,yönümüzü bulmakta bir parça bizleri zorlayan, kararsızlaştıran etkilerinden en fazla etkilenen burçlar Merkür’ün yönettiği BAŞAK VE İKİZLER burçları; Neptün’ün yönettiği BALIK, Venüs’ün yönettiği TERAZİ ve BOĞA burçları, Mars’ın yönettiği AKREP ve KOÇ burçları olamakla bilikte özellikle YÜKSELEN burcu bu burçlarda olanlar en çok etkiyi alabilirler zira adı geçen Mars, Venüs, Neptün ve Mars onların yükselen yöneticisi olan gezegenler. Eğer aranızdan doğum haritasını bilenler varsa, haritalarındaki Başakta ve Balıktaki gezegenlerine ve bunların yönettiği yaşam alanlarına bakabilirler, en çok bu alanlarda etki alacaklar çünkü.

Peki bu etkiler ne zamana dek diye soracak olursanız, Ekim ayının ilk haftasında bu etki azalarak bitmiş olacak. Bu süreçte -eğer çok önemli değilse- almanız gereken kararları Ekim’in 2. haftasına dek erteleyebilirsiniz.

Hepimize sağlıklı düşünüp, kararlar aldığımız ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek cesareti bulduğumuz güzel günler diliyorum…

Sevgi ve ışıkla, Gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER  Dip. ASA

  • Görsel : Antonia Morena

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s