10 Ekim 2017- 8 Kasım 2018 JÜPİTER AKREP BURCUNA GEÇİNCE NEYİ BÜYÜTECEK?

jüpiter akrep burcunda , astrolojinin rehberliği, hülya değer

Genişlemeyi, bolluğu ve bereketi, iyi şansı, yaşama ve kendine olan inancı, vizyon sahibi olmayı ve gelecekten yana daima iyimser beklentiler içinde olmayı astrolojik olarak JÜPİTER gezegeni temsil eder. Geçtiğimiz 1 yıl boyunca Terazi burcunda bulunan Jüpiter 10 Ekim tarihinden itibaren artık Akrep burcuna girecek ve doğum haritalarımızda Akrep burcunun söz sahibi olduğu alanlarda büyüme ve gelişme adına bir takım fırsatları, yeni bazı seçenekleri 1 yıllık süreçte sunmaya başlayacak.

Akrep burcu Su elementine ait olduğu için duygular, sezgiler ve içten biliş hali ile ilgilidir. Sabit nitelikte olduğu için de dayanıklı, sebatkar ve kararlı bir burçtur. Gizemli ve tutkulu doğası ile güç arzusundadır. Psikolojik açıdan da Akrep yenilenmenin, değişimin ama asıl önemlisi dönüşümün burcudur. Önce kendi karanlıkları ile mücadelesi söz konusudur. Bu karanlıkları ile yüzleşme süreci sancılı olsa da sonrasındaki süreç tam bir aydınlanma, farkındalık ve gelişim içerir. Akrep burcu söz konusu olduğunda arzular, tutkular ve sezgiler daima ön plandadır. Akrep burcunu anlatan detaylı bir yazıma buradan NE BİÇİM Bİ AKREPSİN ? ulaşabilirsiniz.

Jüpiter’in büyüten ve genişleten etkisi ile yukarıda saydığım Akrep burcuna ait özellikler vurgulanmaya, bu temalar yaşamda etkin bir şekilde görünmeye başlayacaktır. Jüpiter’in Akrep burcunda bulunduğu süreç boyunca, bireysel haritalarımıza bağlı olarak görünenin ötesini görmeye çalışmak, sezgilerin artması, tutku ve arzuların da büyümesi söz konusu olacak. Var olan her konuda derinlemesine irdelemek, sadece gözümüzle görmenin yetmeyeceği o konunun taa özüne inme, sondajlama isteği duyacağız. Dayanıklılık, sebatkarlık ve isteklerin peşinden azimle gitmek, dönüşüm ve canlanma söz konusu olacak.

Ölüm ve ölüme yakın deneyimler ve krizler ile ilişkilendirilir Akrep burcu. Jüpiter’in bu burçtan geçişi yaşamın doğal döngüsü içerisinde ölüm gerçeği ile bizleri yüzleştirebilir. Bu bahsettiğim illa ki fiziksel bir ölüm olmak zorunda da değildir. Hayatın doğal ritmi içinde doğum ne kadar normal ise ölümün, bitişin ve sonlanmaların da bir o kadar normal olabileceği gerçeğini öğretmeye çalışacak Jüpiter. Krizler ile ilişkilendirilen Akrep burcundan Jüpiter transit ettiğinde var olan sorunların da büyümesi söz konusu olabilir bu yüzden olabildiğince yeni sorunlar çıkarıp, kendimize yeni mücadele alanları açmamak adına daha odaklı, daha sorunları çözme eğilimi içinde olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Akrep burcunun gölge yönü aşırı hırsıdır ve bitmek bilmeyen kontrol etme, güçlü olma saplantısıdır. Bu süreçte Jüpiter Akrep burcunun gölge yönlerini de büyütecektir. Aşırı hırs, intikam, başkalarını değişmeye zorlama, baskı ve şiddetle istediğini yaptırma, nefret, kıskançlık ve intikam duyguları da büyüme eğilimi gösterebilir.

Olumlu açıdan bu süreç duygularımızın derinliğini arttırırken artık gördüğümüze değil gözle görülmeyen öte aleme dair inançlarımızı da değiştirip yenileyecektir. Metafizik çalışmalar, öklit bilimler, bilinçaltı şifa terapileri ve spritüel anlamda derinlik isteyen konularda çalışmalar, araştırmalar yapmak, bu konularda bilgi ve inançlarımızı yenilemek adına da olumlu katkı sağlayacaktır. Pek çok kişinin bu süreçte metafizik eğitimler alacağını ve bu türde yazılmış kitapların çokça satılacağını düşünüyorum. Para, cinsellik, karizma sahibi olmaya çalışmak, hırs ve tutku, zorlu şartlara dayanıklılık Jüpiter Akrep sürecinin öne çıkan büyüme temaları arasında yer alıyor.

Gizlerin, sırların, karanlık olayların burcudur Akrep. Derinden,gizli ama bir o kadar kararlı, kendine has bir hareket tarzı vardır. Jüpiter Akrepte olduğu sürece de bu tür gizli saklı, tabu olarak görülen şeyler daha da büyüyebilir. Cinsellikle bağlantısını düşündüğümüzde de cinsel içerikli yayınların artması, pornografik içerikli yayınların el altından da olsa alıcısına ulaşması, cinsel içerikli suçlarda artış, uyuşturucu ve bu gibi illegal maddelerin kullanımında artışlar görülebilir.

Kökleri derinlerde olan her şeyin büyümesi söz konusu olabileceği için Jüpiter Akrep sürecinde yeraltı madenleri, gizli zenginlikler, yastık altındaki paralar, başkalarının kaynaklarını kullanma fikri ön plana çıkabilir. Bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde birtakım yeni düzenlemeler ve gelişmeler yaşanabilir.

Yaklaşık 13 aylık Akrep burcu transitinde Jüpiter Mars tarafından yönetileceği için özellikle bir tarih aralığına dikkati çekmek isterim. Mars 2018 yılının 26 Haziranında KOVA burcunda retro hareket edecek ve bu 27 Ağustosa değin sürecek. Bu süreçte içe dönen Mars enerjisi, Ay Düğümleri ile yapacağı sert açıların da etkisi ile hem finansal anlamda hem de kaynaklara ulaşma anlamında bazı testlerden geçirecek bizleri. Geçmişten gelen korku, zayıflık ya da zayıf hissettirecek olaylar ile karşı karşıya gelmek mümkün olabilir. MARS; Akrep burcunun yukarıda sözünü ettiğim negatif özelliklerine biraz daha vurgu kazanabilir bu süreçte. Toplumsal anlamda suç artışları, şiddet eğilimi ve kural tanımazlık söz konusu olabilir, dikkat etmekte fayda var bu süreçte. Özellikle Sabit burçlar ( Kova, Aslan, Boğa ve Akrepler) ve sabit burçlarda gezegenleri ve önemli yerleşimleri olanlar bu süreci biraz zorlu geçirebilirler. Bu dönem Jüpiter’in getireceği iyicil etkilere ulaşmanın kolay olmayacağını düşünüyorum.

Olumlu anlamda ise bu süreçte Neptün ve Plüton ile JÜPİTER arasında gerçekleşecek olan açıların bir çoğumuza destek olabileceğini düşünebiliriz. Neptün Jüpiter üçgen açısının etkili olduğu dönemlerde sezgilerimizin artışına, merhamet ve empati duygumuzun gelişimine tanık olabiliriz. Maddi anlamda zorluklar ile mücadele edenlere bu destek bir açıdır. Balık, Yengeç, Akrep, Başak, Oğlak ve Boğalar (kişisel haritalarına bağlı olarak) bu desteği yanı başında hissedebilecekler.  Plüton ile oluşacak olumlu görünüm ise yaşamımızda tıkanmış bazı konuların açılması adına destek vereceği gibi, motivasyonumuzu arttırarak geleceğe dair gerçekleştirmek istediğimiz planlarımızı, projelerimizi büyütmek adına bizleri destekleyecek. Daha güçlenerek çıkacak aramızdan bazıları bu süreçte, bazılarımız yeni mücadeleler içerisinde olacak genişlemek adına.

Jüpiter Akrep burcundan en son 25 Ekim 2005- 23 Kasım 2006 tarihleri arasında geçmişti. 12 yıl önce doğum haritalarınızda Akrep burcu enerjisinin söz sahibi olduğu alandan yine bir Jüpiter geçişi yaşamıştınız. Bu alanda kişisel gücünüzü genişleten, büyüten etkiler yaşanabileceği gibi bu gücü test edici bir takım olaylar, mücadelenizi daha da büyüten bir takım krizler ile karşılaşmış olabilirsiniz.

Her doğum haritası kendine özel etkiler alacak bu önemli transit süresince, bu konuda sormak istediklerinizi ve kendi haritanıza dair Jüpiter’in Akrep burcundaki geçişinin etkilerini astrolojirehber@gmail.com a mail atarak sorabilirsiniz.

Ülkemiz Akrep burcunda yoğun gezegen yerleşimleri olan bir haritaya sahip. Dolayısı bu transitin ülkemiz açısından da önemi son derece büyük olacak. 5. evimizden geçecek olan Jüpiter çocuklarımız, gençlerimiz ve onlarla ilgili konuları ülke gündemine taşıyacaktır. Son günlerde çocukların ve gençlerin girdikleri önemli sınavlara dair sistemlerin değişmesi haberleri de  Jüpiter’in henüz bu alandan geçmeden ayak seslerini duymamıza neden oldu gibi sanki. Pek çok gencimiz yeni sistemin getireceği belirsizlik -bir anlamda kriz- ile yüz yüze aslında şu an.

Yaklaşık 1 yıllık süreçte doğum oranında da gözle görülür bir artış yaşanabilir ülke açısından. Jüpiter transitleri bir ülke haritasında incelenirken Satürn transitinden bağımsız olarak ele alınmamalı diye düşünüyorum ve hem bu yazımı uzatmamak adına hem de Satürn’ün Oğlak, Jüpiter’in Akrep burcuna geçişinin ülkemiz adına yaşanması muhtemel sonuçlarını daha detaylı yazmak adına bu konuyu başka bir yazıma bırakmak istiyorum.

Jüpiter’in Akrep burcundaki geçişinin burçlar üzerindeki etkilerini de çok kısa bir süre sonra yine buradan sizlerle paylaşacağım. Hepimize bu sürecin bereketli, geliştirici ve kendi özümüzü, gerçeğimizi anlayıp idrak edebileceğimiz bir dönem olmasını gönülden diliyorum.

Sevgi, umut ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER  DİP: ASA

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s