VENÜS TERAZİ BURCUNDA (14 Ekim- 8 Kasım) : İyi Günde, Kötü Günde; Hastalıkta ve Sağlıkta

venüs terazi

Başak burcunun detaycı ve analizci enerjisinden sıyrılan VENÜS 14 Ekim- 8 Kasım tarihleri arasında yöneticisi olduğu Terazi burcuna giriyor. Söz konusu ilişkiler ve bunun huzur ve güven içerisinde devamlılığı olduğunda VENÜS’ün Terazi yolculuğu her birimize ihtiyacımız olan işbirliği yapma kapasitesini ve ilişkiler içerisinde adaletli davranma anlayışını verecektir.

Yaklaşık 25 günlük transiti boyunca ikili duygusal ilişkilerimizi, ilişkilerimizdeki duygusal yaklaşım tarzımızı, güzellik, huzur, estetik konuları ve finansal yapımızı yakından ilgilendiren konularda huzur ve güven arayışımız ön plana çıkacaktır.

Terazi Burcundaki VENÜS “ben-sen” değil “biz-ikimiz birlikte” diyen bir ilişki modeli yaratır. Uyum ve dengeyi sağlamak adına emek vermemizi, olaylara her iki kişinin cephesinden de bakabilme becerisini, ilişki içerisinde adaletli olmayı talep eder. ” İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta ” diye başlayan cümleler vardır ya çiftler yuva kurmaya adım atarken söylenen. İşte Terazi VENÜS’ün dile gelmiş halidir bu 🙂 Birlikte emek ve sabırla oluşturulan, uyumlu, iki tarafa da huzur veren bir ilişki.

VENÜS Terazi dönemininde ilişkilerimizde iletişimi düzenleyerek, varsa problemin çözümüne yönelik çeşitli yaklaşımlar içinde olmamız adına bizi destekleyecektir. Ancak süreç içerisindeki Plüton ve Uranüs ile olan sert açılarının bizleri bir dizi testten geçireceği gerçeğini de atlamamak gerekiyor. Bir ilişki içerisinde kontrol etme, edilme; sevgiyi de nefreti de en uçlarda yaşama, karşıdaki kişinin en derinlerinde yatan zayıflık ve çaresizlik duygularını zorlamak, deşmek, en sakladığı yaralarını kanırta kanırta ortaya çıkartmak da mümkün olabilecek gibi görünüyor.  Özellikle 23 ekim ve 1 Kasım arasında Venüs- Plüton karesinin etkin olacağı süreçte lütfen empati yeteneğimizi devrede tutalım, ilişki içerisinde kimsenin zayıflığı ve çaresizliği üzerinden prim yapmamaya dikkat edelim. İlişkilerdeki güç çekişmelerinin ve “kim haklı? Kim haksız?” çekişmelerinin yaşanması çok kuvvetli bir ihtimal olarak önümüzde durmakta.

VENÜS terazi burcunda gölge yönü ile sosyal açıdan onay almak, beğenilmek için moda olan akımların peşine düşebileceğimizi de anlatır. Fiziksel güzelliğe verilen değerin abartılması, son moda kıyafet, yemek, seyahat ve trend mekanlarda bulunma gibi sadece dış güzelliğe ve sığ beğenilere de kapılmamızı anlatabilir. Venüs’ün Terazi burcuna giriş anı haritasında Yükselen burca yaptığı kare açı da bunu destekler nitelikte. Bu konuda da dikkatli olmakta fayda var. 1 Kasım ve 8 Kasım aralığında Venüs ile Uranüs karşıtlığının yaşanacağı gökyüzü enerjileri altında, her birimizin ilişkisine dair özgürlük, başkaldırı ve isyan temaları etkinlik kazanabilir. Kendimizi tuhaf ve bir o kadar da tutarsız ilişkiler içerisinde bulabileceğimiz gibi; çabuk gaza gelerek var olan ilişkilerde yeni sorunlara neden de olabiliriz. Maddi anlamda sahip olduğumuz değerleri korumak bu süreçte biraz daha zor görünüyor, kişisel kazanımlarımız stabil olmayabilir. Ani harcamalar olabileceği gibi kişisel harcamaların da abartılması söz konusu olabilir.

elele

Yazıma şu güzel dizeler ile veda etmek istiyorum; çok sevdiğim Halil CİBRAN’ın  Ermiş adlı kitabından aldım bu güzel dizeleri ve bir ilişkiye dair bundan daha güzel de bir anlatım olamazdı sanırım…

Sevgi ve ışıkla gökyüzü rehberimiz olsun, kalbimizin ışığı hiç sönmesin dilerim ki….

Hülya DEĞER Dip. ASA

Sizler birlikte doğdunuz ve birlikte olacaksınız ebediyen.

Birlikte olacaksınız,ölümün beyaz kanatları günlerinizi tarumar ettiğinde.

Evet,birlikte olacaksınız,Allah’ın sessiz hafızasında bile.

Fakat bırakın birlikteliğinizde mesafeler bulunsun.

Ve izin verin raksetsin aranızda cennet rüzgarları.

Birbirinizi sevin,ama aşkı bir sözleşmeye çevirmeyin.

Bırakın aşk,daha ziyade ruhlarınızın sahilleri arasında devinen bir umman olsun.

Birbirinizin kasesini doldurun,fakat aynı kaseden içmeyin.

Birbirinize ekmeğinizden verin,fakat aynı somundan yemeyin.

Şarkı söyleyin ve raks edin birlikte ve pür neşe olun,fakat birakın her biriniz bir başına olsun.

Tıpkı, aynı nağmeyle titreşiyor olsalar da bir udun tellerinin tek başlarına olması gibi.

Gönüllerinizi verin, fakat diğerinin himayesine değil.

Çünkü gönüllerinizi ancak hayatın eli kavrayabilir.

Ve birlikte ayakta durun, ama birbirinize çok yakın değil:

Zira mabedin sütunları ayrı durur.

Ve meşe ağacı ile selvi birbirinin gölgesinde serpilmez.

HALİL CİBRAN 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s