31 Ocak 2018 ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI: PAY VE PAYDA HESABI…

aslanda dolunay

31 Ocak 2018, bu yılın ilk Ay Tutulmasına tanıklık ediyoruz. Ay tutulmaları kuvvetli dolunaydır ve bu ay içerisinde yılın ilk dolunayını 2 Ocakta deneyimledik, bu ikincisi. Bir ay içerisinde 2 defa dolunay gerçekleştiğinde bu Mavi Ay adını alıyor. Aynı zamanda dünyaya çok yakın bir konumda gerçekleşen bir tutulma olduğu için de bu tutulma SÜPER AY özelliklerini taşıyor yani çok güçlü, yaşama taşıyacağı enerjiler ve buna bağlı kadersel dönemeçlerin keskin olabileceği bir süreç yaşayacağız.

Birer göksel fenomen olan tutulmalar AY DÜĞÜMLERİ adı verilen özel astrolojik noktalara yakın durumda gerçekleşen güçlü yeniaylar ve dolunaylardır. Dolayısı ile bir tutulmanın ortaya çıkartacağı etkilerin anlaşılması için de tutulmanın hangi düğüm tarafında gerçekleştiğinin gözden kaçırılmaması gerekir. Gökyüzünde Kuzey Ay Düğüm ü ASLAN burcunda, Güney Ay Düğümü ise KOVA burcunda Mayıs 2017 den beri.

Bu yıl gerçekleşecek olan ASLAN burcundaki tutulmalar bizlere asıl gitmemiz gereken yöne dair temaları, ilerlemek adına atmamız gereken adımları işaret ederken; KOVA burcunda gerçekleşecek tutulmalar ise bizlere fazlalıklarımızı bırakıp, hafifleyerek yol almamız için neleri başarmamız gerektiğini anlatacak. Ama işte beşeriz ve çokça da şaşıyoruz hayat yolculuğumuzda. Ne bize iyi geliyor? Asıl ihtiyacımız ne? onu pek kestiremediğimiz için de değişimlere direnç gösterebiliyor ya da tutulma civarında yaşamımıza giren ya da yaşamımızdan çıkan insanları, olayları, bunların bize iletmeye çalıştıkları mesajları okumakta zorlanabiliyoruz. Kadersel etkileri yoğun olan dönemlerdir tutulma zamanları bu açıdan baktığımızda. Yaşamınızda, kişisel tarihinizde iz bırakan olayları bir inceleyin eminim sizde fark edeceksiniz tutulmaların size olan özel etkilerini, ya yeni bir işe girişinize, ya bir dönemin sizin için kapanışına ya da bir yakınınızı kaybettiğiniz döneme denk gelmiş olabilir. Evlenmek ya da bir çocuk dünyaya getirmek, boşanmak, bir eğitime başlamak da bu dönemlere denk gelmiş olabilir.

Bu Çarşamba günü gerçekleşecek tutulma Kuzey Ay Düğümü yönünde, demek ki her ne yaşanırsa yaşansın, ne deneyimlersek deneyimleyelim bizlerin ilerlemesi, gelişmesi adına olacak bir takım şeyler. Bulunduğumuz noktadan alıp bizi bir adım ileriye taşıyacak türden şeyler yaşayacağız. Her birey kendi doğum haritasında var olan potansiyeller doğrultusunda yaşayacaktır elbette tutulma etkilerini.

Tutulma anında ufukta Yengeç burcu yükselirken, yükselenin yönetici gezegeni, tutulmanın baş kraliçesi AY Aslan burcunun 11. derecesinde, Güney Düğüm ile kavuşan VENÜS ile karşıt açıda olacak. Güneşle de kavuşumu melafik yönde çalışacağını gösteriyor. Geçtiğimiz Ağustos ayının ilk günlerinde KOVA burcunun 15. derecesinde bir Ay tutulması yaşanmıştı. 15 derece Kova burcunda gerçekleşen o tutulma ile şimdi yaşayacağımız tutulmanın yakın bir ilgisi var ki o da şu; Çarşamba günü oluşacak tutulmada VENÜS 15 derece Kova burcunda olacak, yani geçtiğimiz yaz yaşadığımız tutulmanın derecesinde. Bunun anlamı, o tarihten bu yana hem ilişkilerimizde hem de maddi konular çerçevesinde şekillenen konularımızda çeşitli düzeylerde stresli durumlar, bazı finaller, belki de kişisel haritanızın aldığı etkilere bağlı olarak da yepyeni başlangıçlar yaşanabilir. Evlilik ve ikili ilişkiler, duygusal düzeyde bağ kurduğumuz kişiler ve durumlar, alın teri dökerek, emek emek kazandıklarımız, sahip olduklarımızı korumaya, çoğaltmaya dair motivasyonlarımız, yaşamdaki huzur ve ahengi ne derecede yakalıyor oluşumuz bu tutulmada çokça öne çıkıyor. Kendi değerimizi bulma, bunu koruma, herkese bu değeri gösterme ve gerekirse de bu uğurda savaşmaya hazır enerjiler ile dopdoluyuz bu süreçte. Ama işte tam bu noktada pay ve payda hesabını iyi yapmamız da gerekiyor.

tolstoysoz

Haritadaki Venüs’ün durumu oldukça stresli olduğu için de olmayacak şeyler için gereksiz inadımız, Aslan burcunun gölgesinde kalan ama her an da çıkmak için can atan hırs, tutku, bencillik, gurur ve küçük dağları ben yarattım kibri; sevdiğimiz, değer verdiğimiz, olsun diye can attığımız şeyleri yaşamımıza çekmek şöyle dursun hepsini bizden uzaklaştırabilir. Ne dediğimizin, nasıl tepki verdiğimizin önemi çok büyük bu tutulmada. Unutmayalım ki tutulma Kuzey Ay düğümü yönünde, değişime direnç göstermenin uzun vadede çok da kazandırmayacağı açık durumda.

Bir de madolyonun diğer yüzü var elbette. Gökyüzü bu denli yoğun ateş ve hava elementine ev sahipliği yaparken, yaşamımıza dair planlarımızı, hedeflerimizi ve buları gerçekleştirecek dahiyane fikirlerimizi; şimdiye dek de edindiğimiz tüm tecrübelerimizi devreye koyabiliriz.( Merkür 29 derece Oğlakta ki tecrübenin dibini anlatıyor biraz da 🙂 ) Bu deneyimlerin içinden işimize yarayacak bilgiyi ortaya çıkartıp, tam ihtiyacımız olan eksik parçayı bulup, yaşamımızda bir türlü tamamlayamadığımız puzzle larımızda yerli yerine oturtabiliriz. İçselleştiremediğimiz her bilgiyi, deneyimi, içimize bi türlü sindiremediklerimizi, ” kendi değerimizi para veya sahip olduklarımız ile ölçen hastalıklı düşüncelerimizi” de kişisel tarihimizin çöplüğüne gönderebiliriz elbette. Uranyen prensibe göre transneptünyen Zeus ile birlikte hareket eden MARS ve PLÜTON boş şeyler, zırva projeler, bağımlılıkların yarattığı aşırı saf tutumla kör göze parmak türünden şeyler (Neptün- Ay birbirini görmüyor zira) yerine verimli, anlamlı işlere kendimizi adadığımızda, yeteneklerimizi yıkıma değil de yapıcı olmaya yönelttiğimizde, eylem odaklı hareket ettiğimizde başarılı yaratımlarda bulunabileceğimizi anlatıyor. İşte asıl o zaman ASLAN burcunun ışıltılı ve sımsıcacık doğasını yaşamımıza çekebiliriz. Asıl o zaman yaşamda gerçek yaratımın kendi irademiz ve özümüzden geldiğini, bunun için de başkalarının alkışına ve onayına, maddi ve manevi desteğine o kadar da ihtiyacımızın olmadığını deneyimleyebiliriz. Kontrol edilen ego ve yaşam enerjisi bize sonsuz sayıda yaratıcı kapıları işte o zaman açabilir.

ASLAN burcu cesaretin, öz güvenin, kararlılığın ve yaşama aşkla katılımın burcudur ama en çok da asaletin ifadesidir. İyi yaşama, yaşamda doyum ve hazza ulaşma noktasında dilerim ki hiç birimiz asaletimizi kaybetmeyiz…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

HÜLYA DEĞER Dip. ASA

31 Ocak 2018 ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI: PAY VE PAYDA HESABI…” üzerine 4 yorum

  1. Barada

    Hülya hanım merhabalar;
    Sizi ve yorumlarınızı çok yeni farkettim. Son yazınız da kendimde bulduğum pek çok şey gözlemledim. Bununla da yetinmedim, 1,5 yıl önce yaşadığım büyük değişimi nasıl yorumladığınızı siteden geçmişe gidip okuyunca “işte budur” dedim. 😁 üyeliğimi yeni yaptım bundan sonra yakın takipçinizim. 🤗

    Sevgilerle

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s