15 MAYIS BOĞA BURCUNDA YENİAY: NEYİN SAHİBİSİN Kİ?

boğa burcun

Çok kısa bir süre sonra Boğa burcunun 24. derecesinde bir yeniay doğacak. Haritanın 9. alanında yani geleceğimize doğru gittiğimiz bir alanda, tecrübe etmek istediğimiz şeyler, bir şeyleri yüceltip baş tacı etmek istediğimiz durumlar, umuda ve inanca, yüksek değerlere ulaşma çabası, daha bir üst iradeyi anlama ve bilme çabaları, değer yargılarımız, doğru bildiklerimiz , bildiğimiz gibi olmayanlar, varlığımızın anlamı ve neye hizmet ediyor oluşumuz bu evin konuları arasındadır. Umut evidir burası, hastalıkların sonudur çünkü. (6. evin, 4. evi) Yaşama dair hissettiğimiz umut ve iyimserliktir.

BOĞA burcu ise değerlerimizdir. Birine, birşeye atfettiğimiz değer, sahip olduğumuz değer, bedelini bizzat ödeyerek sahip olduğumuz ya da tam tersi hop diye bi çırpıda kucağımızda bulduğumuz değerler. Paradır, güvenlik ve konfor arzusudur BOĞA alanı. sahiplenmenin, sıkı sıkı tutunmanın, kaybetme korkusu yüzünden, değişimle elindekilerin şekil, durum, miktar değişimi nedeni ile sımsıkı tutmanın adıdır bir çok kez. Öyle ya insanoğlu zor yollardan elde ettiyese ki o sahip olduklarını, elbette istemiyor yitip gitsin. Boğa alanı sabır ve sebat alanıdır, kararlılık ve istikrar, somut ve maddi alandır.

Şimdi Bu Boğa burcu konularını ve yeniayın harita içinde gerçekleştiği alanın sembol anlamlarını bir araya getirdiğimizde gayet çarpıcı birçok  soru sorabiliriz kendimize : Senin olan ne var? Sahip olduğunu düşündüğün “değerli” olarak gördüğün şeylerin içinde senin katkın ne? Diğer insanların sahip oldukları ya da komşunun tavuğu komşuya kaz görünür misali onlarda olan ama sende olmayan neler var ki bu kadar kendi elindekilerin tadını çıkartamıyor, sana bahşedilenlerin tadını almıyor, “şükür” duygusundan uzak kalıyorsun? Değerlerin, bu değerleri oluştururken duruşun, işim- gücüm, kazancım derken bunların içinde hak- hukuk adalete dikkat ettin ya da ediyor musun? (anın haritası lokomatif tip olup, Apekste Jüpiter var. Bu teknik bilgiyi de buraya sıkıştırmak isterim) haksızlık etmediğinden, harama el uzatmadığından ve helalinden kazanmaya çaba harcadığından, sahip olduklarını paylaşabilecek kadar yüce gönüllü olduğundan emin misin? Kalbin rahat mı? Bunların hesabını kendi vicdanında vereceğinden emin misin? Hesabını veremeyeceğin işlere kalkışırsan n’olur? Düşünmeliyiz bunları bence bu yeniay zamanında. Zaten sistem düşündürecektir zira anın haritasında yeni ayın dizpozitörü Venüs İkizlerde, Merkür Boğa burcunda ve birbirini ağırlıyorlar. İtinayla evrensel sistem zaten bizim için muazzam bir dönemi hazırladı bile zira Uranüs 7 yıllık koç döngüsünü bitirip, yaklaşık 8 yıllık Boğa döngüsüne adım atmak üzere. Sabit burçlarda yoğunluğu olanlar ve değişime dirençli yapı sergileyenler için zaten sistem gereğini yapacaktır da bizler, insanoğlu henüz daha birçok şeyin idrakinde değiliz malesef.

Boğa burcunda doğan ay madde ile olan ilişkimizi, para ile olan meselelerimizi, özel ilişkilerimizi, sevdiğimiz ve değer verdiklerimizi, bizi biz olarak tanımladığımız değerlerimizi yeni baştan ele alma, sağlam zemine oturtma ve geleceğimize dair pozitif anlamda maddi ve manevi yatırım yapma zamanında olduğumuzu işaret ediyor. Yeniay Plüton ile olumlu açıda ki bu çok kıymetli bir göksel sembol, önce kendimizden başlayarak, sevdiklerimizi, değer verdiklerimizi ve onların içine bulundukları psikolojileri çok iyi anlama, idrak etme, zorlu şartlar içinde olsak da müthiş dirayet ve odaklanma, neyi nereye kadar yapabileceğimiz konusunda yüksel bir bilinç düzeyi içinde olabilmek mümkün.

Yaklaşık bir kaç saat sonra Uranüs Boğa burcunda olacak ki bu konuda şu yazımı not düşmüştüm dilerseniz okuyabilirsiniz URANÜS BOĞA BURCUNDA (15 Mayıs 2018- 26 NİSAN 2026) DEĞER VERDİKLERİNİN KÖLESİ OLANLAR İÇİN ŞİMDİ ÖZGÜRLEŞME ZAMANI   

Boğa burcuna geçecek Uranüs ile birlikte yepyeni bir döneme adım atıyoruz ve elimizdekilere bakarak neyi nereye kadar ve nasıl yapabileceğimize dair ilk gösterimi de bu yeniay döneminde yaşayacağız. Dilerim herkes kendi için en gerekli, en geliştirici ve en “değerli” parçasını bu yeniayda bulur….

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya Değer  Dip. ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s