13 Haziran İKİZLER BURCUNDA YENİAY : Yeni Olan Ne Var?

ikizler yeniay

İkizler burcunun 22. derecesinde kavuşan AY ve Güneş 28 günlük yeni bir döngü başlatıyor bugün akşam saatlerinde. Değişken tabiatta, Hava elementi elamanı olan İkizler burcu Yeniayları çift taraflıdır. Hem eril hem dişil özelliklerimizi, olayların hem iyi hem kötü yanlarını temsil eder. 

Entelektüel seviyemizi, merak duygumuzu, bilgi ve becerimizi, durumu kurtarmak için bulduğumuz pratik çözümleri, bazen kendimize bazen başkalarına söylediğimiz çeşitli renklerle nitelendirdiğimiz yalanları (öyle ya beyazı var, pembesi var, kuyruklusu var :)), hile ve düzenbazlıkla durumu idare etme hallerimizi, kardeşlerimiz ve yakın çevremizle olan ilişkilerimizi, sosyal hayatın içinde ticari girişimleri, bu alandaki yeteneklerimizi, fazlaca meraklı olduğumuz ama her şeyden de biraz bildiğimiz, bi türlü bi alanda karar kılıp da derinleşemediğimiz konuları kapsar İKİZLER burcunun sahası.

Ateş ve Toprak  elementinin az, Hava elementinin oldukça baskın olduğu anın haritasında; bi fren mekanizmasını hem zihnimize ve hem dilimize koymamız gerektiğini düşünüyorum. Havanda su dövmemek adına bu dönem ne söylediğimiz, nasıl söylediğimiz oldukça önem kazanıyor. Bir anlık hevesle öne atıldığımız, anlamdan dinlemeden, karşımızdaki ne diyor duymadan ortalığı ayağa kaldırabileceğimiz durumlara dikkat etmemiz gerekiyor. Çift karakterli İkizler Yeniayı dizpozitoru  Yengeç Merkür’ü ile karşılıklı olarak ağırlamada olduğu içindir ki en çok ailevi konular, anne babamız ve aile bireylerimizle ilgili haberler, çocuklarımızın eğitim ve diğer konuları ile haberler gündemimize oturacak. Ceviz kabuğunu doldurmayacak saçmasapan haberler de gelebilir gündemimize, uzun zamandır beklediğimiz bizim için en gerekli olan, yol gösterici, elzem haberler de.

İkizler genelde huzursuzluğu ile bilinir, Ay İkizlerde duyguların sürekli içinde bulunan duruma göre değiştiğini anlatır zaten. Duygular ile yüzleşmek yerine onlarla “aklı kullanarak” baş etmeye, bezen de duyguyu akılla karıştırmaya neden olabilir. Bu nedenle bu birkaç gün kararsız kalmak, ne yapacağına karar vermekte zorlanmak, aklı mı yoksa gönlü mü dinleyeceğine karar verememek söz konusu olabilir. Aldığımız haberler ve söylediğimiz sözcükler tam yerine ulaşmakta zorlanabilir.

Zihnimizde beliren ama henüz tam olarak belki fark edemediğimiz değişim rüzgarları karşısında ne yapacağımız, nasıl kararlar vereceğimiz, neyi nereye kadar değiştirip, ne kadarını yaşamımızda tutacağımız Mars- güney düğüm kavuşumu olduğu için bizi biraz yoracak bu dönem. Sabit Kova burcundaki bu kavuşum esnek ve töleranslı olmamızı işaret ederken, değişken tabiatlı Yeniay bizlere esneklik gösterebilen; olaylara her iki yönden bakabilenler için yeni kararlar alabilme becerisi veriyor ki İkizler “beceri” ile de anılan bir burçtur.

Ay’ın Yeniay gerçekleştikten sonra ilk olarak Mars ile gerçekleşecek 135 lik açısı bu dönem hem saldırgan hem duygusal olabileceğimizi, hem eyleme geçmek hem eyleme geçmekten de her an vazgeçebileceğimizi, duygularımızla objektif bir şekilde yüzleşip ama eylem noktasında içsel gerilimle bunu kendi kendimize engelleyebileceğimizi, değişken ve gelgitli ruh halimizin kendimizi bile yorabileceğini anlatıyor. Planlı ve programlı davranmamızı, disiplinli olmamız gerektiğini söyleyen Oğlakta Satürn Yeniay dizpozitörü Merkür ile karşıtlık yaparken; önümüzdeki en büyük engelin korku, güvensizlik ve negatif düşünceye odaklanma yüzünden veremeyeceğimizi düşündüğümüz kararların , belki duymaktan korktuğumuz haberlerin de önümüze gelebileceğini söylüyor.

Hepimize İkizler Yeniayının en çok ihtiyacımız olan bilgiyi getirmesini, olaylara her açıdan bakabilme vizyonu kazandırmasını ve şimdiye dek neyi, neden anlamadığımız, idrak edemediğimiz, bu yüzden de eylem noktasında kararsız kaldığımız konularımızı aydınlatan içsel öngörümüzü büyütmesini dilerim.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER Dip. ASA

13 Haziran İKİZLER BURCUNDA YENİAY : Yeni Olan Ne Var?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s