28 EYLÜL TERAZİ BURCUNDA YENİAY: VARDIR BUNDA DA BİR HAYR…

TERAZİDE YENİAY

BİR SÜRE SONRA
Bir eli tutmakla, bir ruhu zincirlemek arasındaki farkı öğrenirsin .
Ve aşkın yaslanmak,
Birlikte olmanın da güvenmek anlamına gelmediğini öğrenirsin.
Ve öpücüklerin sözleşme
Ve hediyelerin vaad olmadığını öğrenmeye başlarsın.
Ve yenilgileri
Başın dik ve gözlerin açık karşılamaya başlarsın,
Bir çocuğun üzüntüsü ile değil, bir yetişkinin zarafeti ile….
Ve her şeyi ,
Bugünü düşünerek yapmayı da öğrenirsin,
çünkü yarın ile ilgili her şey belirsizdir.
Bir süre sonra güneş ışığının bile
eğer fazlasına maruz kalırsan , yakıcı olduğunu öğrenirsin.
Bu yüzden,
Başka birinin sana çiçek getirmesini beklemeden kendi bahçeni kendin yarat ve süsle .
Ve göreceksin ki ,
Dayanıklısın ,
Ve kuvvetlisin ,
Ve değerlisin ….
(Veronika Sooftsall )

28 Eylül 2019 Cumartesi günü akşam saatlerinde AY ve GÜNEŞ’in 5 derece TERAZİ burcunda kavuşumu yepyeni bir AY doğumunu müjdeleyecek bizlere. Uyumun, dengenin, diplomasi ve nezaketin; uzlaşma ve düzenin,diplomasinin burcudur TERAZİ. Eşit ve adil koşullar içinde olduğu zaman dengesini bulan TERAZİ. İçindeki eril ve dişil dengesini çok da çabuk kaybetme riski taşıyan TERAZİ. Çokça karasızlık yaşayan, tercih etmekte zorlanan, dilinden “evet” çıkarken aslında aklından “hayır”ı geçiren TERAZİ. O “hayır” sözcüğü ağzından çıkarsa karşındasındakini kırıp incitmekten çekinen TERAZİ. Olaylara karşındakinin de bakış açısını dikkate alan, onun gözünden de bakan, tepkileri ölçen, biçen TERAZİ ki zaten bunu yapma amacı huzur kaçmasın, güzellik ve hoşluk bozulmasın, olaylar çirkinlik, sıradanlık ve bayağılık noktasına ulaşmasın isteğidir.

Anın haritasında Terazi vurgulu, yeniayın dizpozitörü durumdaki VENÜS de kendi burcu TERAZİ de, iletişim dilimizi, düşünce biçimimizi anlatan MERKÜR de TERAZİ burcunda. AY-GÜNEŞ kavuşumuna URANÜS’den partil bir 150 lik açı var gökyüzünde. Sıkı durun, kemerlerinizi bağlayın ve size bir sürprizim var dercesine haritanın 12. evinden (henüz belirgin olmadığı için görmekte zorlandığımız, kontrolümüzün de pek olmadığı konular, sisli- puslu belirgin olmayan, gizli diyebileceğimiz gelişmeler) gelen bu açı ilişkilerimiz ve ortaklık konularımızda, finansal konularda ani, kontrol dışı faktörlerin önümüze gelebilme ihtimalini anlatıyor.

Dizpozitör demek, bir gezegen eğer kendi burcunda değilse, bulunduğu burcun yöneticisi kimse o gezegenin patronu olan gezegendir. Yani Terazi burcundaki AY ve GÜNEŞ’in dizpozitörü VENÜS oluyor bu durumda. Her iki ışık da hareketlerini, ifade şekillerini VENÜS’e göre ayarlamakta, ona tabii olmuş durumdalar. VENÜS kendi burcunda güçlü evet ama diğer gezegenlerden sert açılar almakta. SATÜRN,PLÜTON ile karede yani mücadele ilişkilerde ve parada güç savaşları çerçevesinde olduğu kadar, bu mücadeleyi yaparken korkunun, güvensizliğin, engellerin ve artan sorumlulukların huzuru kaçırabilecek, korkuyu körükleyebilecek düzeyde olduğunu göstermekte. İlişkilerimiz, parasal konularımız, ortaklı işlerimiz büyük bir dönüşümden geçiyor ve yeni baştan yıkılanın yerine elimizi taşın altına koyup, çalışıp didinip, sorumluluk alıp, inşaa edeceğimiz gündem maddelerimiz var.(SATÜRN kendi burcunda,Güney Düğüm ve Plüton ikilisi ile kavuşumda) korkuya kapılma ihtimalimiz çok yüksek karşılaşacağımız engeller nedeni ile, şimdiye kadar çoktan halletmemiz gerekenler kapımızda durmakta, sevilmiyor hissediyoruz, yanılgıya açık durumdayız ve güvenimiz pek yok karşımızdakine.

NEPTÜN ile VENÜS birbirini görmüyor haritada, bunun anlamı hayatımızda ilişkimiz olan kişileri, yaşadığımız aşkları, maddi olarak içinde bulunduğumuz koşulları, gözümüzde ya büyük görüyoruz ya da çok küçük; yani gerçekçi bir değerlendirmeden çok bir hayalin peşine takılıp gidebilme riskimiz var, hatta bazılarımız çoktan gitmiş de olabilir 🙂 Özellikle değişken burçlar (Balık, Başak, Yay ve İkizlerin 2. on günlük kısmında doğmuş olanlar, Neptün Balık transiti etkisi ile epeydir kaotik süreçlerin, belirsiz durumların içinde olabilirler zaten) Kolay etki altında kalmak, ilişkilerde özellikle aldanma, aldatılma, iyi niyetin suistimal edilmesi, emek vermek ama verdiğin emeğe değmemesi, elini tutuğun insanların aslında tutmaman gereken insanlar olduğunu fark edememek ya da çoktan fark etmek ama zarar görmemek adına, aman ilişkim bitmesin, ama ben onu çok seviyorum avuntuları ile ilişkide kişisel sınırlarını da korumayı becerememek.

Zor şeyler yazdım farkındayım…Yok mu bu durumun başka bir bakışı der gibisiniz belki? Güzel olan kendi burçlarındaki VENÜS ve JÜPİTER arasındaki uyumlu açı. Güzel olan lokomotif tipe giren bu haritada Fokal durumda olan MARS’ın Plüton ile yaptığı şahane üçgen açı.

Ne mi demek bunlar? İlişkilerini yaşarken, paranı harcarken ya da kazanırken hiç fark etmez, korku ve güvensizlik engeline sakın takılma, cesaret et, kararlı ol, sabırlı ve ölçülü olursan yeni adımları atmaktan korkma. Önüne gelen seçenekler arasından tercih yaparken de gerçekçi ve objektif değerlendirmelerde bulun, boş hayallerden, olmayacak duaya amin demekten vazgeç ve çıkar pembe gözlüklerini, zira yaşamına önemli değişimler gelmek üzere, haritanda PLÜTON nerede ise orada dönüşümler, köklü değişimler yaşıyorsun. Bu değişimler hem ilişkilerini, hem yaratıcılığını, hem çocuklarını ( yeniay haritanın 5. evinde gerçekleşiyor) hem de maddi konularını ilgilendiriyor. Çocuğun okul kazanmıştır mesela, evden uçma vaktidir, para lazımdır sana çocuğuna kullanman için  o zaman gerçekçi ol, kaynaklarını optimize et, evdeki hesabın çarşıya uymayacağı gerçeği aklının bi köşesinde dursun. Bir ilişkiye başlamak üzeresindir ya da, aşk kapını çalmıştır ama aklında soru işaretleri vardır, Terazinin karasızlığı sarmıştır belki de seni;  o zaman seçimini kendi gerçeğini de görerek yap hayal kırıklığı yaşamamak için, bu insanla mutlu olur muyum? Benim istediğim nedir  bir ilişkiden ve bu kişi ile bunu gerçekleştirebilir miyim? diye sor kendine ve unutma ki yapacağın her bir hamle bu süreçte önemli olacak.

Hak hukuk mücadelesi içinde olabilirsin ya da, bir boşanma süreci içinden geçiyor olabilirsin, maddi konular vardır bununla ilgili gündeminde, bi ucu da çocuğuna dokunuyordur; kardeşlerinle aranda miras, alacak- verecek konusu girmiştir belki de, açmazların içinden geçiyorsundur bu konularla mücadele ederken, vereceğin her karar, atacağın her adım o kadar önemli ki ( MARS FOKAL durumda harita içinde)  her olumlu ve erdemli davranışının yaşamında mucizeler yaracağına tanıklık edebilirsin kim bilir sihirli bir değnek değmişcesine? (NEPTÜN-SATÜRN olumlu açıda ve AY DÜĞÜMLERİ eksenine NEPTÜN yumuşacık açılar yapıyor :)) Ve yaşadıkların neticesinde şunu da fark edebilirsin, bazen ne kadar zorlasak da olmayan olmuyor işte. Boş hayale dalmanın, şartları gereksizce zorlamanın, ölçüyü-tartıyı dengede tutamayacak tipteki davranışların, illa ki olsun diye dua etmenin ( aman buradan yanlış bir anlam çıkmasın, duanın bazen şu katlanılası zor dünya planında, bizi ayakta tutan, yaradanla olan bağımızı kuvvetlendiren en büyük gücümüz olduğunun farkındayım ama kastettiğim ilahi planın neden- sonuç ilişkisinin gerçeğinden bihaber şekilde dua etmek. Bazen olsun diye yana yakıla ettiğimiz dualar aslında bizim hayrımıza olmayabiliyor, içinde bulunduğumuz koşullar, evrensel sistemin ve karmanın mutlak kurallarını bilmeden istediklerimiz çok önemli sınav konusu olarak önümüze gelebiliyor. Yani istediğimiz verilebilir belki ama sınavı ile birlikte almaya hazır mısınız acaba?)

bakara 216

Şu süreç belki gerilimli etkilerin içinden geçtiğimizi fısıldıyor göksel sembolizmalar yardımı ile, önümüzde bir Terazi ve de dengeli olması gereken 2 kefesi var. Ölçüp biçeceğiz, tartıp dengeye getirmeye çalışacağız, biraz bizden gidecek, birazı karşımızdakinden. Hayal kırıklıkları, yanılgılar, elimizi tutmaya söz verenlerin artık elimizi tutmadıklarını fark etmek, ortağım deyip iş yaptığımız insanların üç kağıtları, yalanları, bizi suistimal edişleri ile yüzleşeceğiz belki de ama gidecek olana eyvallah dediğimiz, gelene de başım gözüm üstüne diyebildiğimiz, olmuyorsa istediğimiz “vardır bunda da bir hayr” noktasına gelip rıza gösterdiğimiz zaman denge ve istikrar gelecektir elbet…

Yaşamımızda yeni yollar keşfetmek, yıpranmış ve verimsiz alanları temizlemek ve dengeye getirmek, uyumsuz ve dengemizi bozan konularda yeni bakış açısı ile durum değerlendirmeleri yapmak, güvensizliğin, korkunun ve karanlığın bizi esir etmesine izin vermeden ışığın, huzurun, denge ve uyumun tarafında olabilmek dileklerimle…

Sevgi ve umutla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip. ASA

Danışmanlık Talepleri İçin Aşağıdaki Formu Kullanabilirsiniz :

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s