TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY: İLİŞKİLERDE DENGE PROBLEMİ

 

moon-3244435_1920

8 Nisan 2020 Çarşamba günü Terazi burcunun 18.derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Denge,uyum ve güzelliğin burcu Terazi burcunda yerleşen AY; ilişkilerimize dair istediklerimizi nasıl elde edebileceğimizi, başka biri ile uyumlu,dengeli ve adil ilişkileri nasıl kurabileceğimizi sorgulatacak.

Dolunay zamanlarında güvenliğimiz, moral ve motivasyonlarımız, bunları yükselten veyahut düşüren durumlar, bağlılıklarımız ve bağımlı olduklarımız, gönüllü esaret hallerimiz, zamanında ayıla bayıla kabul ettiklerimiz ama artık çok da ayılıp bayılmadığımız durumlar, korkularımız, endişelerimiz, güvensizliklerimiz ayyuka çıkabilir. Ortaya çıkanlarla yani aşikar olan ile içeride yani gönlümüzde ve henüz aşikar olmayanlar daha da bi çarpışır ki bundandır Dolunay zamanlarında artan sinir, stres ve gerilim…

Pandemi nedeniye her birimiz zorunlu olarak ev hapsinde bulunurken ilişkilerimizi de sorgulamak fırsatı bulduk mu? Mutlu, huzurlu ve sevgi-saygı temelli ilişkileri olanlar bu zorunlu olarak evlerde kapalı kaldığımız süreçte zorlanmadılar sanırım ama düşünün bi kavgalı olan ilişkileri? Huzursuz ve güvensiz çiftleri? Birbirine katlanmakta zorlanan, en ufak bir sorunda çatışma yaşayan çifteler için ne zordur bugünler, ne zordur sevmediğin biri ile kapalı kalmak dört duvar arasında… Bu dolunay bu tür ilişkiler adına zorlayıcı olacaktır.

Anın haritasında Balık burcu yükselmekte, Neptün hemen yükselen üzerinde.Mars ve Uranüs arasındaki sert açı bu noktayı ortalıyor.

Güneş KOÇ burcunda ; savaşçı, girişken, atak ve “ben” diyen bilinçli yanımızı vurguluyor….

Ay TERAZİ burcunda; barış yanlısı, huzur ve denge, istikrar , adil koşullar altında olmayı isteyen duygusal dünyamız….

Güneş KOÇ dengesiz bir enerji, kontrollü olmaya çalışan ama her an öfkesine yenilecek gibi duran eril yanımız (anın haritasında dizpoiztörü MARS KOVA burcunda, Satürn ile kavuşmuş, Uranüs ile karede, Venüs ile üçgen açıda yani; dengeli olmaya çalıştıkça bizi aşan durumlarla karşılaştıkça saldırganlaşıyor, öfkeleniyor olabiliriz)

AY TERAZİ; eğer duygusal olarak dengemi bulamazsam çeker giderim, yeter artık bu haksızlıklar, eşitsizlikler diyen, özgürlük isteyen dişil yanımız (anın haritasında VENÜS İkizler burcunda ve Mars ile olumlu açıda)

Güneş KOÇ; “Bir başına kalmaktan korkma, gerekirse yoluna tek başına devam edersin, kaderimizde bu varsa bunu yaşamaktan korkmuyorum, yola çıkarken yanında olan kişi ile yola devam ederken yanında olan kişi aynı değil ki zaten  gazını bize vermeye çalışan ego kalıplarımız ” (Güneş Jüpiter ile sert açıda,Plüton ile karede)

Ay TERAZİ; “Yalnız kalmaktan korkuyorum, bir ilişki içinde kendimi var etmeye öyle uzun zamandır alıştım ki neredeyse bir ilişkim olmazsa yaşayamayacak noktaya geldim ama yaşadığım ilişkide de dengeye ve huzura çok ama çok ihtiyacım var” diyen duygusallığımız…

Güneş KOÇ önce ” ben ” diyen yanımız… Ay Terazi  cümlelere “biz” “biz ikimiz” “birlikte” diye başlayan yanımız…

Hal bu noktada olduğunda sanırım bu dolunayın ana konusu ve mesajı netleşti sanırım. Konumuz ilişkiler, ortaklıklarımız, evlilikler…  Ayrılmalar, barışmalar, bir ortaklığın bitişi, yolların ayrılması, hak- hukuk- adil koşullar içinde olunup olunmadığının sorgulanması, mahkeme ve hukuksal konular, vs.. ama ne ise olan ve olacak olan her halükarda konuyu ilişkilerimize bağlayacak.

Mars Uranüs karesi ile Yükselendeki Neptün orta nokta oluşturmakta bunun anlamı kafa karışıklıkları, karar vermede ve bu kararı uygulamada belirsizlikler, boşa giden ve verimli kullanılamayan enerji, yalan ve aldatılmayı da içerisine alan zorlu ilişki durumlarına verdiğimiz reaksiyonlardır. Risklerin oluşması mümkün, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olmak mümkün. Düşüncesizlik ve dikkatsizlik sonucunda neyi, niye, neye rağmen yaptığımızı bilmekte zorlanmak söz konusu. Pamuk ipliğine bağlı ilişki ve ortaklıklar süreçten nasibini alabilir. eğer dikkatli olunmazsa.

İkizler burcunda bulunuyor Dolunay’ın dizpozitörü durumundaki Venüs. İlişkilerde kararsızlıklar, belirsizlikler ve yüzeysellik gölge yönüdür bu burçta Venüs’ün. Eğlenceli ilişkiler beklentisidir, sosyallik ister ve çok yönlü olduğu için rutin ve sıkıcı ilişkilerden pek haz etmez. Venüs bir süre sonra retro yapmaya da başlayacak. Bunun da anlamı şu an verdiğimiz kararların, ilişkilere dair sorunların üzerinden 13 Mayıs- 25 Haziran aralığındaki süreçte tekrar  geçebiliriz. Şu sıralar bulamadığımız çözümle o zamanlarda daha çok zorlayabilir bizleri. Sabırlı olmak, sorunları sağduyulu bir şekilde ele almak durumundayız sürç içerisinde. TERAZİ burcunun asıl temalarından birisi eşit ve adil, kimseye incitmeyecek ve haksızlığa uğratmayacak şekilde tepki vermektir. Kimse ile olumsuz, tartışmalı, çekişmeli süreçlere girmek istemez TERAZİ. Tek sorunu bunları yapmaya dikkat ederken kararsız kalmasıdır, çatışmalardan uzak kaldıkça çatışmaların tam da göbeğine çekilmesidir. Bazı durumlarda ise hoşuna gitmeyen durumları yok saymasıdır. Anın haritasında AY ile Yükselen burç üzerindeki Neptün arasında 150 lik açı var. Yani savunmasız, incinmiş, gücenmiş ve duygusal olarak da kaotik tepkiler verebiliriz ve bu da belki de hiç arzu etmediğimiz ilişki sorunlarına neden olabilir. Duyguları kontrol etmek sanırım bu süreçte herkes için çok daha zor olacaktır. Hassas ve kırılgan günlerin içerisinden geçmekteyiz zira.

Terazi burcundaki Dolunay sürecinin her birimizin hayatında huzur ve mutluluk, sağlık  getirmesini diliyorum, sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

İstanbul, 2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s