13 MART 2021 BALIK BURCUNDA YENİAY: YA ONUN YERİNDE BEN OLSAYDIM?

13 Mart 2021 Cumartesi günü öğle saatlerinde BALIK burcunun 23. derecesinde yepyeni bir ay doğacak. Yeniay dönemleri Ay ve Güneşin kucak kucağa geldiği ve birleştikleri burcun doğasını çok kuvvetli bir şekilde yaşam sahnesine projekte ettikleri dönemlerdir. Yaşamsal kaynağımızın en önemli iki ışığın birleşiminden başlayan yeni bir döngü bizlere bir şeylere adım atmamızı, yeni bir takım kararlar almamızı belki de bir takım finalleri, kendimizi ve yaşamımızı yeni baştan bir daha görme, inceleme, gerekli ayarlamaları yapma dönemleri olarak da işlevseldirler. BALIK burcu sadece AY ve GÜNEŞ’e değil NEPTÜN ve VENÜS gezegenlerine de ev sahipliği yapıyor. Bu durumda gökyüzünde yoğun bir BALIK burcu enerjisinden söz edeceğiz ve bakalım 12 burçlu felek çarkının 12. burcu olan BALIK burcunun sahası neymiş?

Balık burcunun anahtar kelimelerini kısaca hatırlatacak olursam; şevkat, merhamet, empati ve duyarlılık, bazen kurtarıcı bazen de kurban durumuna düştüğümüz durumlar, bilinçaltımız, rüyalarımız, ilama ve yaratıcılığa açıklık, belli bir konuya kendimizi adayışımız, zayıflık ve bağımlılıklarımız, her şeyi birbirine karıştırıp kaotik durumların içine çekildiğimiz şeyler ilk aklıma gelenler olur. Doğum haritalarımızın mutlaka bir bölgesi Balık burcunun hakimiyeti altındadır ve bu alanın konularında hassas, duyarlı, kırılgan, egodan uzak ve ideallerimize daha yakın davranışlar sergileriz. Dış etkilerden çokça da uzak kalarak kendimize ait bir vizyon geliştirmişizdir orada. Eğer haritamızdaki Balık burcunun hakim olduğu bu alanda kaotik durumlarla baş etme yeterliliğimizi geliştirmeyip fazlaca idealist, hayalperest ve olayları olduğu gibi bırakma eğilimi içerisinde olursak, bu alanın konuları, kişileri ve olayları yolu ile kurban durumuna düştüğümüz, başkaları tarafından belki de suçlandığımız, aşırı teslimiyetçi özellikler sergileyerek bir şeylere ve birilerine aşırı bağımlı olduğumuz, çokça yanılıp kendimizi “kader mahkumu” gibi hissettiğimiz deneyimler yaşarız.

12 burcun sıra sıra dizildiği Burçlar aleminde her burç bir önceki burcun tamamlayıcısıdır, her burç bir sonraki burcun hazırlayıcısıdır. Birbiri ile ayrı gibi görünen bu 12 enerji aslında iç içe geçmiş hikayenin aktörü durumda olan gezegenlerin giyecekleri enerji elbiselerinin dokuyucularıdır. 12. burç BALIĞA geldiğimizde son menzile varmışızdır artık ve bir önceki 11 burcun tüm enerjisini, tüm potansiyelini taşıyan hale dönmüşüzdür. Teslimiyetin, aşkınlığın, bizi yaradan ile “bir”, “tam” ve “bütün” olduğumuz noktaya gelmişizdir.

BALIK burcunda gerçekleşen göksel olaylar maneviyat temelli empatiyi, duyarlılığı, şevkati ve anlayışı içinde barındırır. Ya bunları tam anlamı ile yapabiliyor oluşumuza ve bunun bize olan olumlu katkısına ya da bu dediğimi yapmakta zorlanarak dağılmaya, çözülmeye, kaotik durumların içinde kurban psikolojisi yaşamamıza neden olan durumların altını çizer kalın kalın.

Bu defa gökyüzündeki tabloya baktığımda daha olumlu anlamda deneyimleri yaşamlarımıza katabilme potansiyelimiz olduğunu görmekteyim. Bakalım mı anın haritasına adım adım ?

Yeniayın yükseleninde YENGEÇ burcu var ve bu bize maddi ve manevi anlamda “güven” içinde olma arayışı içinde olduğumuzu anlatıyor. Yükselene de ev sahipliği yapan YENİAY anın haritasında 10. ev dediğimiz, iş ve çalışma konularımız, statümüz, varmak istediğimiz en tepe nokta, dışarıdan insanların “BEN”imi nasıl görmelerini hedeflediğim alanda gerçekleşiyor. Toplumsal hedeflerimiz adına olumlu bir konumda gerçekleşiyor Balık yeniayı.

BALIK burcunda seyreden, kendi burcunda olduğu için de sahip olduğu tüm (+) ve (-) özellikleri rahatça sergileyen NEPTÜN; koşulsuz ve ön şartsız sevgiyi, aşkın en romantik ve saf halini anlatan, yüceldiği burçta olmaktan ziyadesi ile memnun BALIK VENÜS de bu YENİAY ın eşlikçileri durumunda. Sevgi ve aşk ilişkilerimizde, toplumsal ilişki ve sosyal bağlantılarımızda yeni durumların içinden geçebileceğimizi anlatan bu ikili kombinasyon aynı noktada sevgiyi, ilişkileri ve maddi konuları aşırı idealize etmekten dolayı, kolayca baştan çıkma kapasitemizin de yüksekliğinden dolayı aldanabileceğimizi de anlatır aman dikkat edelim olur mu?

Önümüzdeki dönem, içinden geçtiğimiz süreçlerde, ilişkilerimizde, belirsizlik içeren durumlarda bizi netleştirmek adına doğuyor bu YENİAY. İdrak ve anlayış seviyemizin artacağını, anlayış ve kabul geliştirebileceğimizi, “onun yerinde ben olsaydım” ya da “benim yerimde olsan sen ne yapardın?” sorularının çokça sorularak, durumlara daha büyük, ilahi plandan bakabileceğimizi anlatıyor gökyüzü.

Yeniayın dizpozitörü durumundaki JÜPİTER, Merkür ile birleşerek; uzun süredir belirsiz olan bir davamız varsa o sürece, eğitim ve iletişim konularındaki yasal anlamdaki belirsizliklerin giderilmesi adına yapılacak yeni düzenlemelere işaret ediyor. Henüz onaylanmamış ama sizin bir anlamda “hak edişiniz” olan iş, ilişki ve bağlantılar yaşamınıza gelecek zira AY düğümleri ile Jüpiterin, Merkür’ün açıları çok olumlu. Uzun süren bir davanız, gidip gidip hep kapıdan döndürüldüğünüz bir işiniz, bi türlü onaylanmayan ve beklediğiniz projeleriniz, şimdiye dek adım atamadığınız ve belki de “hayır” cevabı almaktan korktuğunuz ilişkilerinizi başlatmak adına önümüzdeki süreçleri değerlendirebilirsiniz.

Koku ve paniğe sürükleyen, adeta bizleri paronayaklaştıran, türlü türlü korkuların belki de astrolojideki en zor gezegen diyebileceğim PLÜTON bile bu Yeniaya destek veriyor desem? Bize güç ve destek verecek bu sefer, sabrımızı ve dayanma gücümüzü arttıracak. En zorlu zamanlarda korkularımızın üzerine gidip yüzleşme cesareti verecek belki de.

Gökyüzünde Boğadaki URANÜS ile KOVA burcundaki SATÜRN restleşmesinin ilk raundunun sonlarına yaklaşıyoruz ama sakın bitti sanmayın bu ikili 2021 yılının genel kalitesinin mimarları aslında. Yeni döneme adım attık, yaşadıklarımız asla eski, alıştığımız bildiğimiz düzenler gibi değil ve de olmayacak. Bununla ilgili çokça yazmış çizmiştim aslında. Ama bu Yeniayda bu ikilinin tam orta noktasına İstanbula’a göre çizidirilmiş haritanın MC yani en tepe noktası düşmekte. Bu bize diyor ki; kendinin, hayatının sorumluluğunu almakta, kendi kendine patron olmakta zorlanıyorsun ve fakat bunu yapmak zorundasın. Müthiş bir irade ve kararlılıkla olayların üzerine git. Kolay heyecana kapılıp, aşırı hasassiyet geliştirip biri gelsin de seni kurtarsın diye bekleme sakın. Evet stresli süreçlerden geçiyorsun ama eski bitti, önceki kapılar kapandı, açılsın diye bekleme zira yeni hemen önünde seni bekliyor. Uzun vadede kazanan sen olacaksın unutma.. yeter ki seni senden daha iyi bilen bir sisteme güven…Kolay paniğe kapılıp sürüklenme hayatın içinde…. Ve son söz, bu süreçte empati yapmayı sakın unutma, “ya onun yerinde ben olsaydım?” cümlesi bu dönem sana nasıl iyi gelecek bir bilsen?

Bu sürecin her birimizin hayatında en olumlu ve en güzel gelişmeleri getirmesini dilerim….

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun……

Hülya DEĞER Dip.ASA

13 MART 2021 BALIK BURCUNDA YENİAY: YA ONUN YERİNDE BEN OLSAYDIM?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s