5 KASIM 2021 AKREP BURCUNDA YENİAY : NEŞTER

5 Kasım gece yarısı AKREP burcunun 12. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Ay ve Güneş’in iç içe geçen AKREP burcundaki birlikteliğine URANÜS gezegeni karşıt açı ile bağlanarak şaşırtıcı, dinamik, öngörülmesi zor ve beklenmeyeni beklenmedik şekilde karşımıza çıkartabilecek etkilerin gündemimize gelebileceğini anlatıyor bu yeniayda.

Her ay gökyüzünde AY ve GÜNEŞ bir defa kucak kucağa gelir, iç içe geçer ve yeni bir döngü başlatırlar aralarında. YENİAY dediğimiz bu döngü eğer AY DÜĞÜMLERİ ile yakın derecelerde irtibatta olduğunda ise bu artık TUTULMA olur ki 19 Kasım Boğa burcunda gerçekleşecek AY tutulasının sesini duyacağız bu yeniayda aslında. Bu yeniayın yani başlayan döngünün Dolunayı bir AY TUTULMASI şeklinde olacak yani daha sarsıcı etkiler yaşanması, yeniayın başlattığı konuların çok daha görünür olması, şu ya da bu şekilde önümüzdeki günlerde sarsıcı değişimlerin ayan beyan ortaya çıkışı diyebiliriz.

Akrep ve tam karşısındaki Boğa burcu maddi konularda vurgunun en yoğun olduğu astrolojik işaretlerdir. İçerisinden geçtiğimiz ve de geçmeye hazırlandığımız belki de zorlu süreçler, aramızdan pek çok kişi için maddi anlamda keskin bitişleri, istikrarsız ve beklenmedik gelişmeleri gündemlerine taşıyabilir. Akrep burcundaki bu yeniay maddi anlamda da yeni bir düzleme geçişimizi anlatıyor. aslında ve 2022 yılına az bir zaman kala AKREP ve BOĞA burcuna geçecek AY DÜĞÜMLERİ ve doğal olarak bu burçlarda gerçekleşecek tutulmalar maddi konularda ciddi kırılmaların işaretçisi aslında. sadece maddi konular ile sınırlamak belki de yanlış olabilir şöyle ifade etsek sanırım daha doğu; ciddi anlamda değişim ve eskinin atılıp, işlevsel olmayanların elenip yeninin başlaması…

Zamanında güç elde etmek adına sahip olduklarımız, kesin ve garanti olarak gördüklerimiz, belirli bir düzende akıp giden ve bizi de bu yüzden güvende hissettiren durumlar, içerisinden geçtiğimiz şu günlerde eğer yoklukları ile sınıyor ise bizleri (para, mal, mülk, ünvan, vs ) ya da bu konularda bir tehlike ya da kriz hissediyorsak AKREP burcunun işaret ettiği “dönüşüm” elbette zorlu ve çetin dönemeçlerden geçmeden gerçekleşmeyecek. Sahip olduklarımızı güven altında tutmak belki bu dönemde çok daha zor olacak zira AKREP burcundaki AY kaybetmekten ölesiye korkan ve bu korku uğruna da en zorlu yollara sapabilecek bir tabiatı anlatır. Krizler ve bunların içinden geçilmeden sonuca ulaşamayacağımız durumlar.

Anın haritasında 2 gezegen kendi yönettikleri burçlarda gayet güçlü durumda ve fakat kendi aralarında çok sürtüşmeli bir ilişkide bulunuyor. Bunu önemsiyorum zira her iki gezegenin enerjisi, diğer gezegenleri fazlası ile domine ediyor. Akrep burcundaki MARS (ki yeniaya dizpozitörlük de yapıyor) ve Kova burcundaki SATÜRN . Bu iki gezegenin sürtüşmeli ilişkisi rekabete açık olan ortamlarda duyduğumuz korku ve baskıyı, dayanıklılık ve cesaret adına vereceğimiz sınavları, kendi kendimizi disipline etmekte yaşadığımız sorunları ve beraberinde hissettiğimiz yoğun kızgınlık ve öfkeyi anlatıyor. Kişisel irademiz sanki felç olmuş ve kendi isteklerimizin peşinden gitmekte zorlanıyor gibi hissetmek mümkün zira AKREP burcundaki AY da MARS tarafından yönetilmekte. Başkalarının yaptığı hata ve bu hataların bedelleri de yükümüz olabilir, bi şeylere itaat etmek adına zorlanıyor da olabiliriz zira MERKÜR ile PLÜTON arasındaki gerilimli açı da düşüncelerimizin değişmesi adına hissettiğimiz takıntılı ve bir o kadar da inatçı tutumları işaret ediyor.

Anın haritasında MARS-SATÜRN kare açısı bu günlerde kendimizi biraz cesaretsiz hissettirse de, korkularımızla yüzleşmeden ne kadar cesur olup olmadığımızı bilemeyiz değil mi? Gücümüzü sınayacak olaylar bizi gerçek gücümüz ile tanıştırır zaten. Bazen de korktuğumuz şey başımıza geldiğinde, onun aslında o kadar da korkulası bi şey olmadığını da keşfetmez miyiz? Bu aralar birinin ya da bir şeyin hakimiyeti altına girmekten duyduğumuz korku ne kadar büyük ise bu açının ortaya çıkardığı enerjiler de o kadar zorlayıcı olabilir, otorite korkusu bu iki gezegenin sürtüşmeli ilişkisinde her zaman mevcuttur. İşte bu noktada URANÜS enerjisi var gücü ile kendini hissettirecek. Ne var seni sıkan? Korkutan? Yeni olana kapını kapattırıp mevcut düzenini devam ettirmek için sıkı sıkı tutunduğun? işte bu noktada URANÜS çok da şaşırabileceğin, henüz hazır olmadığın (belki de sana kalsa asla da hazır olmayacağın) başına gelmesinden belki de korktuğun ama asla sonucunu tam olarak “iyi ya da kötü” diye nitelendirmekte zorlandığın gelişmeleri önüne çıkartacaktır yeniayın yoğun AKREP enerjisi ile beraber. Neşter başlığını yazıma özellikle koydum ki AKREP burcunun yoğun kararlılığı ve olası çözümleri bulmak adına gerekirse en can yakan yöntemleri uygulayabilmesi, ucu kendine dokunsa da nihai sonuç almak adına yoğun motivasyonu ona bu neşteri vurdurup kökten çözümleri de buldurabilir işte.

Yeniyın gerçekleşmesinden sonra AY ilk açısını NEPTÜN ile üçgen açı ile bağlanarak yapacak. URANÜS ün anlattığı sert ve beklenmedik, bizi telaşa, huzursuzluğu ve gerilime iten enerjisi ardından NEPTÜN’ün olumlu açısı ile yerini kabulleniciliğe ve teslimiyetle gelen huzura bırakacak. Acıya ve acı çekene olan duyarlılığımızı, zor durumda olanlara karşı hissettiğimiz empatiyi ve yardımseverliği anlatan bu kombinasyon URANÜS’ün sarsıcı ve öngörülmez enerjisinin ardından çok iyi gelecektir. AY’ın önce Uranüs ise ardından Neptün ile yapacağı kombinasyona ez cümle şunu söyleyebilirim;

Değişim sen istesen de istemesen de kapının önüne kadar gelmiş durumda. Şu an belki de konfor alanından çıkmak istemiyor ve değişik durumların içinde kalmak seni ölesiye korkutup geriyor. Sahip oldukların, belki de garanti olarak gördüğün ve bu yüzden rehavete kapıldığın konu başlıkların, seni zorlayan ama bi türlü de artık yeter diyemediğin sorumlulukların, çözmekte zorlandığın ama sıkı sıkı tutunduğun problemlerin var belki de ama bitecek…Sen değil senin adına sistem bunu yapacak zira URANÜS, NEPTÜN ve PLÜTON gezegenleri “kaderin üzerindeki daha büyük kaderi” sana gösteren, yaşatan gezegenlerdir. Ve son tahlilde şunu göreceksin ki “korkulacak bir şey yok” Belki de atamadığın ve seni ağırlaştıran yüklerin bi şekilde ortadan kalkınca, senin yapamadığını sistem senin adına yapınca yani göreceksin ki gerçek anlamda huzura kavuşmuş, hafiflemiş ve kendini son derece hayata açık, hayatla “bir ve bütün” hissedeceksin. Neptün ile AY açıları “özlem” ile ilişkilidir, bu özlem “daha iyi bir geleceğe duyulan özlem” olup, kalbimizi ve tüm benliğimizi bizi yaratana yönelten dualar yolu ile olur. Hayatının bundan sonrası için neyin özlemini duyuyor isen onun içi yer açılmalı hayatında, boşluk olmalı ki o boşluk yine bizatihi evren tarafından doldurulsun. Daha iyi bir geleceğe bu şekilde ulaşırsın yani senin için artık geçerliliği kalmamış, miadı dolmuş, sıkıntıdan başka bi şey vermeyen şeylere bir neşter vurup, kesip atarak…

Yeniay enerjisi en fazla SABİT burçları etkisi altına alacak. AKREP,BOĞA,ASLAN ve KOVA burcunda gezegen yoğunuz varsa, bu burçlarda özel noktalarınız varsa önümüzdeki günler size bireysel haritanızın anlattığı potansiyellerinizle alakalı olarak yenilenmeyi, değişimi ve krizlerin içinden geçseniz de ardından gelecek büyüme ve gelişmeyi hayatınıza taşıyacak. Sabit burçların en büyük gölgesi değişime olan dirençli yapıları ve kör bir inatlarıdır. Adaptasyon ve tolerans eksikliği de peşinden gelir. Bu nedenle SABİT burçlarda gerçekleşecek her göksel kombinasyon ve gezegen geçişleri, tutulmalar onları çok daha yoğun etkiler.

Dilerim içinden geçtiğimiz süreçler her birimizin daha iyi ve huzurlu bir hayata duyduğumuz özlemi gerçek kılacak olaylar ve deneyimlerle gelsin…

Sevgi ve ışıkla gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER dip.ASA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s