16 ŞUBAT 2022 ASLAN BURCUNDA DOLUNAY : DİKKAT ÇEKMEK, ONAYLANMAK, GÖRÜLMEK…

Bu akşam 19:55 de ASLAN burcunun 27.derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Ay ve Güneş’in karşı karşıya geldiği Dolunay fazları; içerisinde yüksek miktarda gerilimi barındırır. Ay ve Güneş’in yani göksel eril ve göksel dişilin karşı karşıya konumlanarak yarattığı bu zıt enerjiyi dengeye getirmek adına çabaladığımız dönemlerdir bu zamanlar.

Aslan Burcunda konumlanan AY; kişisel isteklerimizi ön plana almayı, görünür olmayı, taktir ve onay ihtiyacımızın doyurulmasını talep ederken anın haritasında 12. ev gibi bir parça “görünmenin, görülmenin ve fark edilmenin” zor olabileceği bir mekanda rolunü oynamaya çalışıyor. Onaylanma ihtiyacımız çok derinlerde, bunun dış dünyada karşılığını bulmakta zorlanıyor olabiliriz. Son zamanlarda yaşanan tüm olan bitenler belki de yaşam enerjimizi düşürmüş, neye gerçekten ihtiyacımız olduğu noktasında ruhumuzu sıkıştırmış olabilir zira 12 odalı astroloji haritalarımızın belki de açığa çıkardığı etkileri itibariyle en zorlayıcı mekanını mesken tutmuş ASLAN burcundaki AY. Gerçekten neye, neden ihtiyacımız var bunu anlamak için bir parça içe dönüp, gerçek güveni ve taktir duygusunun bizdeki, kendimizdeki yansımasını, karşılığını bulmak durumundayız bu durumda. Gizliden gizliye hissettiğimiz onaylanma, görünür olma talebi, hayattan keyif alma ihtiyacı, yaşamı isteklerimiz doğrultusunda yaratıcı bir şekilde yönetme arzumuz karşılık bulmadığı zamanlarda ise ASLAN burcundaki AY yaralı bir aslana dönüşüyor. Yani Ruhu aç, yaralı, egosu zedelenmiş, kendi yürek ve yaratım gücünün farkında olmayan ve etrafındakilere bakarak kendisini onlara göre hizalamaya çalışan Aslan burcu kadar zavallı, çaresiz ve güçsüz canlı var mıdır sorarım size ? Hayattan ve onun getirdiklerinden keyif almak mümkün müdür?

27 derece ASLAN burcunda gerçekleşecek bu dolunay ve Boğa-Akrep aksında yerleşen, kaderimize giden yolun 2 işaretçisi olan ay düğümleri ile kare açı yaparak, anın haritasında Sabit burçlarda BÜYÜK KARE AÇI kalıbını oluşturuyor. Sabit niteliğin en büyük özelliği ise başlanılan bir sürecin kalıcı olması adına sağlamlaştırmak, devamlılığı sağlamaktır. Dolayısı ile bu dolunay sürecinde gündemimizi meşgul eden konularda sabır, dirayet ve dayanıklılık göstererek; başladığımız işlere istikrar kazandırmak adına harekete geçmek, düşünmek ve buna göre planlar yapmalıyız. İşin içinde AKREP burcunda yer alan Güney Düğüm; BOĞA burcunda yer alan Kuzey düğüm olunca da “neyi nereye kadar elimizde tutacağımızı, nerede artık bırakmak gerekli olduğunu anlamakta zorlanıyoruz elbette.

12. evde konumlanmış ve Aslan burcunda yerleşmiş Ay; dolunayın yarattığı gerilimi de üstelenerek; bireysel isteklerimizi, arzularımızı başkalarına gizliden gizliye dayatabileceğimizi, inatla geri plandan da kalarak insanları ve olayları yönetme arzumuz konusunda motivasyon veriyor. AY ile Plüton arasındaki 150 lik açı ise duygusal açıdan zorlayıcı olabilir. Bu ikili kombinasyon bile alışkanlıklarımızı değiştirmekte ne kadar zorlandığımızı, olan biten her şeyin üstümüze üstümüze geldiğinin bir işareti. Hırçınlık, sinirlilik, öfke patlamaları yaşanması olasıdır. Artan strese bağlı olarak özellikle kalp ile ilgili sağlık sorunları gündeme gelebilir.

Anın haritasında diğer dikkat çeken bir görünüm ise VENÜS ve MARS arasındaki kavuşum açısının kesinleşmesi. Bu iki gezegen yaklaşan açı ile PLÜTON a da kavuşmuş durumda. Bu ikiliyi domine eden gezegen ise kendi burcunda gücü kudreti yerinde ve fakat tesadüfi asaleten düşük sayılan bir evde konumlanmış SATÜRN. Bu bize son derece somut, gerçekçi, pratik ve de sürdürülebilir iş ve hedeflerin peşinde olmamız gerektiğini, çalışmanın ve sorumluluk almanın altını kalın kalın çiziyor eğer iş, ilişki ve maddi konularda arzu ettiklerimizi elde etmek istiyorsak. Dolunay gerçekleştikten sonra AY burç değiştirecek ve BAŞAK burcunun üretken ve sorumlu, pratik, titiz enerjisine bürünüp VENÜS-MARS-PLÜTON üçlüsüne çok olumlu açı ile bağlanacak. 17-18 Şubat tarihlerini olumlu anlamda değerlendirmek mümkün yukarıda ifade ettiğim konularda.

Dolunay sürecinin her birimizin hayatına en olumlu tarafı ile tezahür etmesini diliyorum. İçimizde sessizce sırasını bekleyen o “gönül ferahlığına” kavuşturacak güzel gelişmeleri, haberleri, olayları getirmesine vesile olsun…

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun….

Hülya DEĞER Dip.ASA

İstanbul, 16.02.2022

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s