2 MART 2022 Balık Burcunda YENİ AY : AKIŞTA KALMAK, AKIŞA KAPILMAK…

“Bir rüya sihir yoluyla gerçek olmaz; ter, kararlılık ve sıkı çalışma gerektirir.

Colin Powell”

2 Mart 2022 Çarşamba günü 20:34 de BALIK burcunun 12.derecesinde yeni bir ay doğacak gökyüzünde. Yeniay dönemleri Ay ve Güneşin kucak kucağa geldiği ve birleştikleri burcun doğasını çok kuvvetli bir şekilde yaşam sahnesine projekte ettikleri dönemlerdir. Yaşamsal kaynağımızın en önemli iki ışığın birleşiminden her ay yeni baştan başlayan döngü bizler için bir şeylere adım atmamız, yeni bir takım kararlar almamız belki de bir takım finallere ulaşmamız, kendimizi ve yaşamımızı yeni baştan bir daha görme, inceleme, gerekli ayarlamaları yapma dönemleri olarak oldukça işlevseldirler.

Yeni ayın gerçekleştiği BALIK burcunun anahtar kelimelerini kısaca hatırlayacak olursak; şevkat, merhamet, empati ve duyarlılık, bazen kurtarıcı bazen de kurban durumuna düştüğümüz durumlar, bilinçaltımız, rüyalarımız, ilama ve yaratıcılığa açıklık, belli bir konuya kendimizi adayışımız, zayıflık ve bağımlılıklarımız, her şeyi birbirine karıştırıp kaotik durumların içine çekildiğimiz şeyler, etki altında kalıp uyuştuğumuz, kurban bilinci astrolojik sembolizmde Balık burcu ile sembolize edilirler.

Hangi burçtan olursak olalım doğum haritalarımızın mutlaka bir bölgesi Balık burcunun hakimiyeti altındadır ve bu alanın konularında hassas, duyarlı, kırılgan, egodan uzak ve ideallerimize daha yakın davranışlar sergileriz. Dış etkilerin katı gerçeklerinden çokça da uzak kalarak kendimize ait bir özlem geliştirmişizdir orada. Eğer haritamızdaki Balık burcunun hakim olduğu bu alanda kaotik durumlarla baş etme yeterliliğimizi geliştirmeyip fazlaca idealist, hayalperest ve olayları olduğu gibi akışına bırakma eğilimi içerisinde olursak, bu alanın konuları, kişileri ve olayları yolu ile kurban durumuna düştüğümüz durumlar aportta bizi bekler.

Peki o zaman dönelim anın haritasına. Yeniay anının haritasında TERAZİ burcu yükselirken Yeniay; günlük hayatın rutin düzen ve pratiklik isteyen konularının vücut bulduğu 6.ev sahasında gerçekleşiyor. Yeniaya NEPTÜN VE JÜPİTER ‘in de eşlik edişi Balık burcu temalarını daha da fazlası ise büyütüyor. Bu tür haritalar gördüğümde ilk baktığım şey genelde bu kadar akışkan bir enerjiyi tutabilecek, ayakları yere bastırabilecek başka bir gezegen enerjisi olup olmadığıdır. Ne yalan ne gerçek, ne doğru ne yanlış noktasında yoğun BALIK burcu enerjisi çok da çabuk kişiyi bu dünyanın somut gerçeklerinden kopartır zira. Hayaller, geleceğe dair umutlar büyürken tüm saflığı ve temizliği ile bunları realize edecek bir MARS enerjisine, aklı iyi kullanabilmek için de sağlam bir MERKÜR enerjisine ihtiyaç var. Çünkü yaşam ve onun gerçekleri karşısında direnişin en zayıf olduğu burçtur BALIK burcudur ve gölgesinde doğal bir kayıtsızlık, boş vermişlik, akışta kalacağım derken o akış içinde kayboluş vardır. Üstelik Neptün -Jüpiter ikilisinin de BALIK burcunda oluşu durumu daha büyütecektir yani akışta olmanın huzurunu da; akışa kapılmanın kaosunu da… Her ikisini de…

MARS- VENÜS- PLÜTON üçlüsü yan yana kavuşum halindeler ve Yeniayın modern yöneticisi NEPTÜN ile ılımlı açılanıyorlar. Yukarıda bahsettiğim gittikçe büyüyen, dağılan Balık enerjisini bu üçlü tutacaktır. Gündemimizdeki konuları daha gerçekçi bir zemine oturtmak adına su ve toprağın besleyici ve verimli ilişkisi olumlu sonuçlar alabileceğimizi anlatıyor. Yükseleni de yöneten VENÜS Oğlak burcunda çok da rahat değil aslında ve fakat enerjimizin çoğunu ilişki ve maddi sorunlarımız varsa bunları çözmek adına kullanmak durumundayız. İlişki kuruş tarzımız, maddi konulara olan yaklaşımlarımız göstereceğimiz somut ve gerçekçi çabalarla birleştiğinde olumlu anlamda desteklenecektir. Mars- Venüs- Plüton üçlüsünün AY DÜĞÜMLERİ ile olan olumlu bağlantısı karmik ve kadersel hak edişlerimizi anlatmakta. Gerekli emeği gösterenler, elinden geleni yaptıktan sonra “bundan sonraki süreç benim değil, senin ellerinde” rahatlığı ile kendinden daha büyük bir güce, uğraş verdiği konuyu havale edenler; yeniayın URANÜS ile bağlantılı çalışan olumlu anlamda canlandırıcı enerjisi ile sürprizlere hazır olabilirler. Yepyeni bir çözüm belki de çok da şaşırtıcı bir şekilde gelebilir önümüzdeki günlerde. Özellikle Yengeç, Akrep ve Balık burçları bu sürecin belki de en kazançlı çıkanları arasında olabilir. Elbette kişisel doğum haritalarımız bir bütün, kendi içinde anlamlı bir hikayesi ve bize özel şifrelerle dolu, bu yüzden zaten burç burç burç yazmayı pek sevmem. Ve fakat Güneş burcu yukarıda söylediğim burçlarda olanlar Yeniayın şifalandırıcı enerjilerine daha açık olacaklar.

Bu kadar Balık enerjisine maruz kalıp da dağılmadan, aklımız karışmadan, kaosa düşmeden çıkmanın en sağlam yolu MERKÜR’ü de bir kontrol etmek olmalı anın haritasında. Merkür KOVA burcunda gökyüzünde. Kendi burcunda güçlü durumda olan SATÜRN ile kavuşum halinde. Bu ikili olumlu anlamda; ciddi, gerçekçi, mantıklı düşünceyi oldukça destekler. Organize, sistemli, aklı ve bilimselliği ön plana alarak Balık burcunun o yoğun enerjisini daha gerçekçi temellerde ele almamız, düşünmemiz adına destek verir. Belki ağır anlarız bu aralar, zor öğreniriz bir şeyleri ama kalıcı öğreniriz. Bu noktada tek handikap negatif ve korku odaklı düşünce tuzakları olabilir zira Satürn’ün olduğu yerde korku her zaman pusuda bekler.

BALIK burcunun içinde doğan bu yepyeni ay, önümüzdeki günlerde gündemimizde her ne varsa o konuya şifa olsun dilerim….

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Hülya DEĞER Dip.ASA

01.03.2022 /İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s