24 KASIM 2022 YAY burcunda YENİAY: O Büyülü Kavşak..

24 Kasım 2022 Perşembe gününün ilk saatlerinde; saat 01:58’de ,Yay burcunun ilk derecesinde yepyeni bir ayın doğumuna tanıklık edeceğiz. Güneş ve Ay ateş elementinin iyimser ve hevesli elemanı YAY burcunda kavuşarak, doğum haritalarımızda Yay burcunun etkili olduğu hayat alanında yeni bir döngüyü başlatacaklar yeniayın doğumu ile birlikte. ATEŞ elementinin; DEĞİŞKEN tabiatlı burcu olan YAY ; içerisinde inancı ve umudu barındıran ve bunlardan aldığı motivasyonla hayatta anlam arayışının peşinde olan, deneyim kazanmak için farklı alternatiflere, uzak kültürler vasıtasıyla elde edeceği deneyimlere açık olan bir burçtur. Yay burcuna dair doğum haritalarımızdaki aktif alanlar, gezegen yerleşimlerine baktığımızda; o konuların anlattığı hikayelerimizde de hep bir iyimserlik, yaşam hevesi, bir parça abartı ve çokça da genişleme ve büyüme isteği vardır, acıyı da, sevinci de; umudu ya da umutsuzluğu da yaşatmaya çalışır, olayları büyütür de büyütürüz o alanlarda.

Yay burcu; arayışı, bilgiyi, hakikati, resmin tamamını görmeyi, umudu, uzak seyahatleri, uluslararası kültürleri, dini ve kültürel alışverişi, tarihi ve tarihi eserleri, inancı, felsefeyi, yüksek öğrenim kurumlarını ve akademisyenleri, dini kurumları ve din adamlarını, basın yayın kurumlarını, yeni keşif ve icatları anlatır. Bitmek bilmez bir bilgi arayışı ve bu bilginin getireceği anlamı ve bunu içselleştirmenin peşindedir. Bu nedenle de iflah olmaz bir maceraperesttir, deneyim ister hayattan. Yeni ayın Yay burcunda gerçekleşmesi yukarıda sıraladığım yay burcu semboliklerine dair hayatımızda ve etrafımızda gerçekleşebilecek bir takım yeni başlangıçları, yeni olasılıkları, büyüyen heves ve iyimserliğimizin eşlik ettiği “arayış” içerisinde olma durumumuza işaret edecektir.

Anın haritasında ufukta BAŞAK burcunun yükseliyor olması ise inanç, heves ve iyimserliğin yanında, akıl ve mantığımızı da bu dönem doğru , objektif ve faydacı kullanmamız gerekeceğini anlatıyor. Neye inanıp inanmadığımız kadar; neyin bizim için şans ve fırsat yaratacak neyin boşa kürek çekmek olacağının farkına varmamız gerekecek. YAY burcunda ANTARES sabit yıldızı ile kavuşan, anın yükselen yöneticisi MERKÜR ve hemen yanı başındaki VENÜS; limitlerimizi bilemediğimizde, haddimizi aştığımızda, abartılı ve büyük büyük laflar ederek belki de ilişkilerimizde karşımızdakini yargıladığımızda karşılaşabileceğimiz sorunların fitilini ateşliyor. Yanlış kararlar, yanlış hesaplar bağdattan dönecek sanki… ANTARES çok önemli bir kraliyet yıldızı evet, şans ve fırsatlarla ilişkili ancak etik ve ahlaki değerin ayaklar altına alındığı zamanlarda ise cezası çok sert ve acımasız olabiliyor. Özellikle ticari ahlak, ilişkilerde dürüstlük, verilen sözlere sadakat önemli olacak.

Anın haritasında DEĞİŞKEN tabiatlı burçlarda yerleşen gezegenler ağırlıklı. Bir şeylerin artık değişmesine, yepyeni kararlar alarak yolumuza koyulma, işimize gücümüze bakmak isteğimize vurgu güçlü ancak; DEĞİŞKEN burçlara yerleşen o gezegenlerden MARS retro; NEPTÜN retro; JÜPİTER nerdeyse durmak üzere ki kendisi YAY burcundaki tüm gezegenlerin düzenleyicisi durumunda. Bu da aslında geriye dönüp bir kez daha bakmamız gereken konuların olacağını söylüyor. Bir yandan esneklik ve toleransımızla sorunlarımızı çözmemiz mümkünken; bir yandan da tam olarak “akıntıya karşı kürek çekiyormuş” gibi hissetmek çok mümkün. Dağınıklık, odaklanma sorunları, belirsizliklerin yarattığı kafa karışıklıkları, aynı anda bir sürü şeyle uğraşmak ama hiç birini de tam bir neticeye ulaştıramamak özellikle NEPTÜN ve MARS arasındaki gerilimli açının yarattığı tuzaklar arasında. Bu tuzağa kimimiz düşecek kimimiz ise MARS ile SATÜRN arasındaki olumlu etkinin açığa çıkaracağı sağduyu ve mantıklı yaklaşımlar ile uzun süredir çözmediği sorununu çözebilecek.

YAY burcunda kucak kucağa geçen Ay ve GÜNEŞ’in, MERKÜR ve VENÜS’ün dizpozitörü Jüpiter. Balık burcundaki büyüme ve genişlemenin gezegeni JÜPİTER, retrodan ha çıktı ha çıkacak durumda. Bu da bize her neyi arıyorsak aslında dışarıda karşılığını bulmadan önce dönüp içimize, kalbimize dönüp bakmamız gerektiğini anlatıyor. Geriye dönüp bakmadan ileriye dönük değerlendirmeler yapamayacağımızı söylüyor gökyüzü aslında. Bazı mevzularımız var ki onların tam karşılığını önce zihnimizde anlamlandırmak, yerli yerine oturtmak durumundayız. İçimizdeki vicdan pusulası ne yönü gösteriyor? Doğru davranmakla ile haklı olmak arasındaki incecik sınırı aşmış olabilir miyiz? Yeni doğan AY burç dışından dizpozitörü JÜPİTER ile gayet akıcı bir ilişkide anın haritasında ki bu bize pek çok alanda gelişme, büyüme ve fırsatlar ile karşılaşma potansiyeli sunuyor. Yaşama olan inancımızın artması, kendimize olan güven ile eski sorunları yeni bakış açısı ile ele alabilecek geniş bir vizyonu yaratabilmek adına oldukça güzel enerjiler var gökyüzünde.

Dilerim bu süreç hepimiz için en çok istediklerimiz ile aslında “hakkımızda en hayırlı olanları” o büyülü kavşakta buluşturarak getirsin...

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

23.11.2022, İstanbul

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s