20 Nisan KOÇ BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASI: Son Bir Cesaret Sınavı

20 Nisan 2023 Perşembe günü sabahın ilk saatlerinde KOÇ burcunun 29. derecesinde Ay ve GÜNEŞ bir araya gelerek yepyeni bir döngüyü başlatacaklar. 2023 yılının ilk GÜNEŞ TUTULMASI ile başlayan bu döngü önümüzdeki yaz aylarına kadar olan süreçte oldukça önemli. HİBRİT bir tutulma olması ayrıca dikkat çekici zira bu türde tutulmalar on yılda belki bir kez olabilir ki en son HİBRİT tutulmayı 3 Kasım 2013 de AKREP burcundaki GÜNEŞ tutulması ile yaşamıştık. Hibrit tutulmalar kısa süreli, ama özel tutulmalardır çünkü, halkalı olarak başlayacak ve daha sonra -çok kısa bir süre için- tam tutulma haline dönüşecek. Hibrit tutulmalar için bu yüzden “melez tutulma” tabiri kullanılıyor astrologlarca. Her iki doğadaki tutulma şeklinin (hem tam hem halkalı) tek bir tutulmada görünmesi etkileyici elbette. Ancak bu etkileyiciliği, nadir oluşu aynı zamanda gerilimi, çatışmayı, kavga ve rekabeti de beraberinde getiriyor ki en son Hibrit tutulma tarihi 2013, hatırlayın o dönem Gezi Parkı Olayları, Reyhanlı’da Terör saldırısı, İzmir Alaybey’deki Tersane kazası gibi tatsız olaylar gündemde yerini almıştı.

Tutulmanın etkileyici olmasının diğer bir nedeni de gerçekleşeceği dereceden kaynaklanıyor. Herhangi bir burcun 29. derecesi astrolojik anlamda tamamlanmayı, bir konunun finaline ulaşmayı, yeni bir başlangıçta bulunmadan önce halledilmesi gereken son bir işi, başarılması gereken son bir görevi anlatır. Söz konusu KOÇ burcunun 29.derecesi olduğunda ise ;

risk almak ya da almamak, kendin için son bir şeyler yapmak, daha önce yapmak isteyip de bir türlü yapamadığın bir şey için son bir gayret ve son bir fırsat belki de, doğru bir çıkış noktası bulmamız gereken muazzam yüksek bir enerji, bekleyen ve potansiyel olarak yoğunlaşmış bir hedefin tam zamanda yerine ulaşması, birikmiş öfkenin doğru kullanımı, son bir gayret gibi anlamlarla tanımlayabilirim.

Genel olarak KOÇ burcundaki tutulmalar bireysel olarak bizleri harekete geçirecek kişisel olaylarla ilişkil

KOÇ burcundaki GÜNEŞ TUTULMASI Kova burcuna henüz girmiş PLÜTON’un dik açısı etkisinde gerçekleşecek. Bu da önümüze bu aralar “hayat memat” meselesi noktasında konular getirebilir. Muhakkak halledilmesi gereken, bizi zorlayan, kapımızı bacamızı sıkı sıkı kapatsak da bi şekilde bizi aksiyona iten, agrese eden olayların olabileceği anlamına gelir. Güç mücadeleleri, kriz boyutuna taşınan maddi konular, ne zaman kendimiz için bi şey istesek, şu ya da bu şekilde bizi durduran şeylerin yarattığı öfke ve gerilim sorun yaratabilir. Olaylar ve insanlar bu dönem kaçamayacağımız bir noktaya bizi sıkıştırabilir ki tutulmayı yöneten MARS’ın Yengeç burcunda olması da en çok bu sıkışmışlığı ev, aile, anne- baba, yuva, evlilik, çocuklarımız, sevdiklerimiz ve de vatanımız için hissedebileceğimizi, en çok bu konularda endişe ve güvenlik kaygısına kapılarak henüz fırsat varken “son bir şey” yapma cesaretimizi, motivasyonumuzu arttırabileceğini söyeleyebilirim.

Tutulmalar ile yorum yaparken; tutulmadan sonra AY’ın önünde hangi gezegen ile nasıl bir açıya doğru ilerlediği önemlidir. Bu bize önümüzdeki sürecin genel doğasını anlatması adına ipucu verir. 29 derecede KOÇ burcundaki ayın zaten bir ayağı neredeyse BOĞA burcunda. KOÇ burcunda kendi dizpozitörü MARS Yengeç ile karşılıklı ağırlamda iken yani onun el vermesine, desteğine ihtiyacı varken; BOĞA burcunda AY yücelimdedir. Ateş’ten TOPRAK elementi burca geçişi ise son bir hevesle (29 drc KOÇ) başladığımız iş ve girişimlerin ayağını yere sağlam bastırmak adına güven verici çalışacak. Evet kabul ediyorum zor bir süreç ama mümkün…Tutulmadan bir gün sonra Boğa burcunda MERKÜR gerilemeye başlayacak ki bu zaten zihinsel süreçleri yavaşlatırken, daha dikkatli ve tedbirli düşmemiz adına oldukça destekleyici. Yarım kalan işler adına oldukça da verimli.

Önemli tutulmalar gökyüzüne atılmış birer çentik gibidir ve tutulmadan sonraki günlerde transit gezegen geçişleri bu dereceleri tetikledikçe de söz konusu tutulmanın etkileri bariz olarak görülmeye, tutulma etkisindeki olaylar aktive olmaya başlar. Transit gezegen hangi açı ile bağlantı kuruyorsa olayların kalitesi o doğada, hangi gezegen ise kendi ifade ettiği konularda olaylar yoğunlaşır. Mesela tutulma derecesini transit MARS kare açı ile tetiklediği zamanlarda mevcut tutulma konuları ile ilgili kararlar, mücadele edilmesi gereken ve bizleri belki de geren, sinirlendiren, korku ve panik duygusuna sürükleyen olaylar gündeme gelebilir. Ya da diyelim GÜNEŞ dik açı ile bağlantı kurdu; bu durumda hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek durumundayız zira olan bitenlere kişiliğin uymuyor, hedeflediğin noktadan ya çok geridesin ya da çok gereksizce ileride boşa enerjini tüketiyorsun anlamına gelir.

Bu açıdan 29 derecedeki KOÇ burcundaki GÜNEŞ TUTULMASINI ;

MARS

20 Mayıs 2023 de MARS 29 drc YENGEÇ burcuna geçtiğinde KARE açı ile;

9Temmuz 2023 MARS 29 drc ASLAN burcuna geçip REGULUS derecesinden ÜÇGEN açı ile;

11 Ekim 2023 de MARS 29 drc TERAZİ burcundan karşıt açı ile tetikleyecek.

PLÜTON ise 29 drc OĞLAK burcundan 2 kez tetikleyecek bu tutulmayı;

20 Haziran 2023 de 29 drc OĞLAK burcundan üstelik de RETRO yaparak

20 Ocak 2024 29 drc OĞLAK dan ileri harekketteyken

Bu bize bu zamanlarda yaşadığımız olaylar adına artık dönüşü pek de mümkün olmayan yollara adım attığımızı, buna zaten zorunlu da olabileceğimizi, çürüyen ve bitmesi gereken düzenin artık değişmesini, belki de geriye dönme ihtimalimiz olmasın diye tüm köprülerin yakılması denebilecek türden olaylar yaşatabilir.

GÜNEŞ

23 Temmuz 2023 de 29 drc YENGEÇ burcuna geçtiğinde tutulma derecesine dik açı yapacak.

Bu tutulma en çok ÖNCÜ burçların son derecelerinde gezegen yerleşimi olanları etkileyecek. Güneş’in ÖNCÜ burçlara girişi ve burçlardan çıkışı yıllara göre farklılık göstermektedir ve bunu ancak profesyonel astroloji programlarından kontrol edebiliriz. Yıllarca kendini KOÇ sanan ama sadece doğumundan yarım saat önce Güneş’in BOĞA burcuna girdiği ve aslında BOĞA burcu danışanlarım da oldu; KOÇ burcuyum diye karşıma gelen ama aslında o doğduğu gün GÜNEŞ in hala BALIK burcunun son derecelerinde olduğu kişiler de tanıyorum. Bu nedenle tutulmalardan şu burç şöyle etkilenir; bu burç şöyle şeyler yaşar demek biraz suya yazı yazmak gibi bi şey sanki benim için. Bu nedenle eğer önemli bir süreçten geçiyorsanız ve de sizin için gündem maddeleriniz yoğun, verilmesi gereken önemli kararlar varsa size özel durumları astrolojik danışmanlık hizmeti alarak öğrenebilirsiniz. Eğer bu çalışmayı benimle birlikte yapmak isterseniz aşağıdaki formu doldurup bana yollayabilirsiniz.

Sürecin her birimizin hayatında en olumlu şekli ile tezahür etmesini; kapanan kapıların, biten yolların yepyeni ve muhteşem gelişmelere birer vesile olmasını dilerim.

Sevgi ve ışıkla, gökyüzü rehberimiz olsun…

Astrolog Hülya DEĞER dip.ASA

17.04.2023/ İstanbul

Danışmanlık Talebiniz İçin :

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s