ASTROLOJİK DANIŞMANLIK ALMANIN BANA KATKISI NE OLUR?

ASTROLOGY-ZODIAC-INTRO-8SM-1

 

Hiç tanımadığım biri karşıma geldiğinde ve ilk defa doğum haritasını oluşturmaya başladığım anda müthiş bir merak ve heyecan duyarım. Yıllar içerisinde yüzlerce harita oluşturdum, inceledim, data oluşturmak adına notlar aldım ama bu heyecanım asla azalmadı. Hiç tanımadığım birinin huyunu suyunu, sevdiği veya sevmediği şeyleri, ilişkilerini, onu pozitif ya da negatif güdüleyen temel motivasyonlarını, karar veriş tarzını, hayatla baş edebilme kapasitesini, yaşam yolunda karşılaşacağı sınav konularını astrolojik semboller aracılığı ile çözümlemek inanılmaz şekilde merak duygumu, heyecanımı beslediği kadar astrolojinin işleyen bir sistem olması, insanın varoluş gerçeğine ve kendini gerçekleştirme potansiyeline dair aradığım tüm sorulara cevap vermekteki yeterliliği bu ilme olan saygımı da kat be kat arttırdı.

Bir danışmanlıkta karşımda kanlı canlı bir insan var ama oluşturulan doğum haritası karşımdaki insandan çok daha fazlasını anlatmakta. O bedenin sahip olduğu ruhun haritası o aslında. Potansiyelleri, zayıflıkları, şanslı alanları, en çok istedikleri, yapmaktan hiç hoşlanmadıkları ya da tam tersi…Eşi, sağlığı, işi, parası, çocuğu, okulu, ilişkileri gibi bu dünyaya ait boyutlar da eklenir her zaman harita yorumlarına. Bir danışmanlık seansında özenle seçerim kelimelerimi her zaman, o ruhun hayat yolculuğunda onu engellememek, incitmemek için. Kendi kişisel bakış açım, öznel deneyimlerim geri planda kalarak tamamen objektif bir bakış açısıyla onu tanımaya çalışırım. Sadece doğum haritasından okuyabildiğim kadarı ile aslında kim olduğunu ve bu dünyaya neyi gerçekleştirmek için geldiğini, şu an yaptıkları ile dünyaya gelirken yapmaya söz verdiği şeylerden ne kadar saptığını anlatmaya  çalışırım çoğunlukla. Bu bizzatihi kendi üzerimde de yıllar içerisinde defalarca test ettiğim, doğruluğuna inandığım astrolojik semboller aracılığı ile gerçekleşir.

Astroloji ilmi her şeyden önce kendimizi, hakikatimizi bilme yolunda bir rehberdir. Tüm ezoterik ilimlerin kökenindeki “kendini bil” söylemine en güzel yanıtları astrolojik haritalarımız vermekte. Kendini Bil….. Peki ama nasıl olacak bu? Tabii ki bu ha deyince akşamdan sabaha olabilecek bir şey değil, bir süreci ve bu sürecin içerisinde sabrı, aklı, sezgiyi, dengede kalmayı, yaşananlar karşısında metanetli olmayı ve ilmek ilmek kendi üzerinde çalışmayı gerekli kılmakta. Kimim ben? Ne istiyorum bu yaşamdan? Sahip olduğum potansiyellerim neler? Neyi daha farklı yaparsam şu anki durumumdan daha başka bir gerçeğe doğru yol alabilirim ve bu ulaştığım gerçek beni ne kadar mutlu ve doyumlu hissettirebilir? Benim gelişimim adına en doğru seçimi nasıl yapabilirim? Yani kısaca bu dünyaya nasıl bir kumaşla doğdum? Bu kumaştan ne yapabilirim? Ne yapamam? Neyi nereye kadar yapabilirim? Bu kumaştan üzerime en uygun ve en rahat olacağım elbiseyi kesip, biçip nasıl geçirebilirim? İşte bu ve bunun gibi sorulara rehberlik eder Astroloji ilmi. Doğum haritalarımız içerisinde tüm bunların şifreleri vardır ve bir astrolog her şeyden önce iyi bir şifre çözücü olmalı zaten. Şifreleri çözümlerken de sadece astrolojinin teknik kısmını bilmeniz yeterli değildir, bilginizi farklı disiplinlerden de besliyor olmanız önemlidir.

Yaşam yolculuğumuzda öyle dönemlerimiz olur ki hepimizin; hayat dayanılmaz bir noktaya gelir, tahammül düzeyimiz sürekli zorlanır. Sürekli tekrarlayan kalıplar içerisinde sıkışıp kalırız. Aynı şeyleri tekrar tekrar yaparak farklı bir sonuç almaya çalışmak gibi beyhude bir çabanın içerisinde de bulabiliriz kendimizi. Bu noktada sabır ve anlayış geliştirmeyi öğretir bize astroloji. Doğum haritalarımız işte bu noktada içinden geçtiğimiz “zamanın kalitesi” hakkında bize eşsiz bilgiler sunar. Yaşanılan sürecin bize aslında neyi öğretmeye çalıştığına dair bir tür bilinç sıçramasına basamak oluşturur bu noktada astroloji zira anladığımız an itibariyle yaşadığımız olayı belki değiştirmeye gücümüz yetmez ama o olaya vereceğimiz tepkiyi değiştirerek sürecin daha hafif ve en az hasar ile aşılması adına yardımcı olur.

İnsanları tanımamıza yardım eder ve onlarda anlayamadığımız davranış kalıplarının nedenlerinin ipuçlarını gösterir bize astroloji haritalarımız. Yaşamımıza giren insanların -ki bu içine doğduğumuz aileden, ilişki kurduğumuz tüm insanlara dair bir yelpazeyi kapsar- bize olan katkılarını görmemize yardımcı olur. Neden bu anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya geldik? Neden bu adam ya da kadınla evlendim? Neden hep aynı tür işverenler karşıma çıkmakta? Hayatıma giren öğretmenlerim bana neler anlatıyor? Çocuklarıma iyi bir ebeveyn olmak adına nasıl davranmalıyım? Hepsi ama hepsi doğum haritalarımızda şifreli bir şekilde durmakta. Bir ilişki içerisinde nasıl insanlara ihtiyacım var? Sevgi dilim ne? Bu dili iyi konuşabiliyor muyum? Daha iyi konuşmam adına potansiyelim nedir? Doyumlu ve mutlu ilişkiler kurabilmek adına payıma düşeni yapabiliyor muyum? Tüm sorularınızı ilişkiler astrolojisi başarılı bir şekilde cevaplar. Hayatınıza giren kişiler ile sizin haritanızın sinastrik eşleşmesi yapılarak, partnerinizle compozit ve drakonik haritalarınız çıkartılarak rahatlıkla cevap bulabilirsiniz yaşadığınız ilişkiye dair aradığınız yanıtlarınızı.

“Ben astrolojiye inanmıyorum”  dedi geçenlerde yakın bir tanıdığım. Eskiden olsa ateşli bir şekilde onu inandırmak için tezler öne sürerek, çalışan bir sistem olduğuna dair kanıtlar sunarak onu bir şekilde ikna etmeye çalışırdım 🙂 Yıllar içerinde bu çabamın da geçerliliği olmadığını anladım. Astroloji bir din değil öncelikle içerisinde inanmak ya da inanmıyor olmak kavramları yer alsın. Bunu bir kez denemeniz gerekir, anlamaya dair bir adım atmanız gerekir. Zaten yaşamda her tür bilgiden payımıza düşen kadarını alırız, nasibi olan nasibi olduğu kadarını almaz mı? 🙂

Astrolog-Johannes-Kepler

Ve son olarak eğer yaşam yolculuğunuzda siz de doğum haritanızı çıkarttırmak, bu harita üzerinden potansiyellerinizi öğrenmek, içinden geçtiğiniz sürecin kalitesini anlamak ya da yaşadığınız ilişkiye dair astrolojinin nasıl cevaplar verdiğini merak ediyorsanız bana aşağıdaki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve Işıkla, Gökyüzü Rehberimiz Olsun……

Hülya DEĞER  Dip.ASA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s