ASTROLOJİ EĞİTİMİ ALMAK…

ders

Astroloji karanlık , sisli puslu günlerin içerisinden geçerken bir nevi yol haritası görevi görmekle kalmaz; hem kendimizi anlamamıza hem içinden geçtiğimiz zamanın kalitesini görmemize, süreci en başarılı şekli ile yönetmemize de yardım eder. O kadar değerli bir ilimdir ki her insanın hayatında en az 1 kez olsun astrolojik danışmanlık almasını, doğduğu andaki gökyüzü konumunun ona anlattığı hikayeyi öğrenmesini çok isterim doğrusu. O zaman göreceksiniz ki, astroloji denilen şey günlük burç yorumlarının ötesinde, sığ ve birbirinin tekrarı, basmakalıp burç yorumları ile alakası olmayan, tamamen kişiye özel ve yol gösterici bir işlev görmekte. Doğduğumuz andaki gökyüzü kodlarını doğru çözümlemek, bu kodların anlattığı mesajı anlamak, hayatınızda anlamlandırmak, bu doğrultuda kendi potansiyelimizi en üst düzeyde gerçekleştirebilmek mümkün. Nasıl bir kumaşımız var bizim? Bu kumaş ile neyi ne kadar yapabiliriz? Bu kumaşı kullanarak üzerimize oturan, en rahat edeceğimiz ve üzerimizde de sakil durmayan bir elbisiyi kesip- biçip oturtabiliriz astrolojik doğum haritamızın yardımı ile.

Bundan 2 yıl önce online astroloji eğitimleri vermeye başladım. Uzun yıllar aldığım astroloji eğitimlerini bizatihi danışmanlık yaparak yıllardır kullanmaktaydım ancak eğitim vermek ilk başlarda düşündüğüm, planladığım bir şey değildi aslında. Danışmanlık verdiğim kişiler zamanla benden bu işi öğrenmek istediklerini, anlattığım şeylerin kendi hayat hikayeleri ile olan uyumunu, öngörülerin eş zamanlılığını yakaladıkça astrolojiyi kendileri de öğrenmek istediklerini söylediler hep. Danışmanlık verdiğim kişilerden gelen ısrarlı talepler sonucunda ilk grubumu 2018 yılı sonlarında oluşturdum, haftada bir gün; 2 saat diye başlayıp ; ders konumuz, sorular ne zaman biterse o zamana dek anlattığım çok keyifli bir serüvende yol almaya başladım o yıldan itibaren. Çok ama çok keyif alıp, her haftayı iple çekmeye başladım ve zaten ardından da 2. 3. gruplar da geldi. sıra. Şu ana dek hem temel seviye hem ileri seviye astroloji sınıflarımda onlarca öğrencim ile çok keyifli bir yolculuk yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Bu yazımda astroloji derslerimde neler anlattığımdan bahsetmek isterim eğer bu yolculukta bana ve öğrencilerime eşlik etmek isterseniz size de yol gösterecektir diye düşünüyorum.  Dersler her hafta aynı gün ve aynı saatte başlıyor. Bu yıl yeni temel seviye astroloji grubum 19 AĞUSTOS 2020 Çarşamba saat 20:30 da başlayacak. Temel seviyede astroloji bilgilerine sahip olup, ileri seviye astroloji eğitimi almak isteyenler için ise dersler 28 AĞUSTOS 2020 Cuma saat 20:30 da başlayacak. Online yapıyoruz dersleri ve canlı- eş zamanlı gerçekleşiyor. Yani kamera ve mikrofununuzu açtığınızda derste sorunuzu sorabiliyor, sınıf ortamında paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Astroloji nedir ne değildir sorusu ile başlıyoruz temel seviyede derslere ve klasik astrolojinin en temel konuları olan Element ve Nitelikler, Burçlar, Gezegenler, Evler, Açılar, Temel Asaletler, Açı Kalıpları, Ay Fazları, Harita tipleri,  Ay Düğümleri ve Yorumunda dikkat edilmesi gerekenler, Arap noktaları, Sabit Yıldızlar ile devam ediyoruz. İleri seviye derslerde ise gösterge tespitleri ile başlayarak, klasik astrolojinin kullandığı tüm öngörü yöntemleri adım adım anlatılmakta ve bol bol pratik yaparak konular pekiştirilmekte.

Her ders öncesinde, o derste ne anlatacaksam size o konu kısa özetler halinde gelecek ki elinizde dersler ile ilgili bir arşiv olsun. Ardından da ders bitiminde minik testler, ödevler gelecek mailinize ki bunda da amacım sizin ne düzeyde ilerlediğinizi bizzat takip etmek, varsa bir eksik gedik yol yakınken tamamlamak 🙂  Derslerde önce o haftaki  konu veriliyor ve ardından da haritalar üzerinden konu pratik ediliyor.  Pratik ettiğimiz haritalar ise sınıfta derste katılan öğrencilerin haritaları zaten. Bunu önemsiyorum zira sizin hayatınızı ve yaşadıklarınızı sizden daha iyi kimse bilemez zaten ve bu yaşadıklarınız ve yaşama potansiyeliniz olan konuları hem öğrenmiş oluyorsunuz hem de o dersin konusunu kendi haritanızda pratik etmiş olmak size önemli bir görüş açısı sağlıyor.

Ders kayıtlarına her zaman ulaşmanız mümkün. Her dersin bitiminde ders kayıt linki zaten mailinize geliyor. Dersi kaçırdığınızda ya da dersi yeni baştan izlemek istediğinizde linke tıklayarak giriş yapıyorsunuz.

Hangi eğitimi alırsanız alın önemle üzerinde durduğum konu öğrendiklerinizi pratik yapmanız, konuyu daha çok örnekle pekiştirip bu işe zaman ve emek vermeniz. Bu şekilde ilerledikten sonra emin olun çok başarılı bir şekilde temel seviye konularını oturtup, ileri seviyede öngörü yapabilecek düzeye gelebilirsiniz. Ben öğrencilerimi doğum haritalarına bakarak seçmiyorum çünkü emek veren, çaba harcayan, öğrenmeyi çok isteyen herkesin astroloji öğrenebileceğini ve bunu da hayatında uygulayabileceğine inanıyorum ancak eğitimler sırasında şunu gözlemledim, bir sınıf dolusu insan eğitim almaya başlıyor ama kah eğitim sürecinin uzunluğu ve gereken özenin verilmemesi durumunda sürecin sizi sistemin dışında bırakması, kah bu konunun başında kurduğu hayaller ile bu hayallere ulaşmak adına kat edilmesi gereken yolun uzunluğu kişileri eğitimi yarıda bıraktırıyor. Kişisel gelişim kursu gibi bakamıyorsunuz bu eğitime; evet kişisel gelişim adına çok değerli bilgiler öğreniyorsunuz ama  astrolojiyi öğrenmek ciddi bir emek ve zaman harcamanızı; bu yolda samimi bir çaba içinde olmanızı zorunlu kılıyor. Bu kadar sabır ve emekle ilerlemeden de zaten o  bilgi size kendini açmıyor, bir bakmışsınız ki hop diye dışında kalmışsınız. Bu yüzden bu konuda da “NASİP” kavramına inanıyorum ben. Nasibi olan, nasibi olduğu kadarı ile bilgiyi alır. Bu bilgiyi hayatında kullanıp kullanmaması da elbette nasiptendir.

Sözlerimi ünlü medyum Edgar Cayce nin şu sözleri ile bitirmek isterim zira benim astroloji konusundaki yaklaşımıma birebir örtüştüğü için bu sözü, altındaki anlamı her daim kulağıma küpe yaparım…

“Astroloji, çoğu durumda bir gerçekliktir. Ancak astrolojik açılar sadece birer sembol veya işarettir. Hiçbir etkinin, kişinin kendi iradesinden daha fazla değeri veya yararı yoktur. Astrolojik etkilerin sizi idare etmesine izin vermeyin. Bunları kullanarak eksiklerinizi gidermeye, hatalarınızı en aza indirmeye, erdemlerinizi güçlendirmeye çalışın.”

Edgar Cayce

Derslerime kayıt olmak isterseniz aşağıda bir form bulacaksınız. O formu doldurup bana ulaştırın lütfen, size dönüş yapılacaktır. İsterseniz astrolojirehber@gmail.com dan da iletişime geçebiliriz.

Sevgi ve ışıkla gökyüzü rehberimiz olsun….

Astrolog Hülya DEĞER Dip.ASA

ASTROLOJİ EĞİTİMİ ALMAK…” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: 11 Mayıs 2021 BOĞA BURCUNDA YENİAY: SABRIN ÇİÇEK AÇMASI – ASTROLOJİNİN REHBERLİĞİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s